2017 m.liepos mėn. 17 d. Alytaus gatvėse buvo galima pamatyti visiškai naują vidutinio dydžio 14 maršruto autobusą. Visgi per daug neapsidžiaukite, tai vos kelių dienų eksperimentinis variantas, kuriuo norima įsitikinti ar apsimoka įsigyti šią transporto priemonę.

Pirmoji pažintis su autobusu įvyko išvažiuojant iš miesto, kai toks 14 maršruto autobusas sukosi galiniame savo taške prie AB „Dainavos“, visų vadinamo siuvimo fabriku. Jo sustojusio apžiūrėti priėjo net ir keli mikroautobusų vairuotojai. Vaizdas autobuso viduje visai neblogas. Kaip paaiškino šio autobuso UAB „Multivanas“ vairuotojas Dalius R., šis talpus maršrutinis autobusas yra 24 sėdimų ir bendrai 45 keleivių vežimo mašina, su automatine pavarų dėže, varomas dyzeliniu varikliu.

Pasak vairuotojo, pirmas įspūdis keleiviams buvo neblogas: jei vieni galvojo, kad tai galbūt atvažiuoja tarpmiestinis autobusas ir nežinia ar galima į jį lipti, o štai viena močiutė (matyt pagal save vertindama...) iškart be užuolankų nusistebėjo, kad matai „ ale ir pinigų turėjimas, kad tokius įperka...“

Pats autobusų parko UAB „Multivanas“ direktorius Vaclovas Karalevičius sako, jog išbandyti tokį autobusą panoro, jį pamatęs bandymuose Vilniuje. Iš pradžių buvo numatyta jį Alytaus gatvėse leisti visą savaitę, tačiau jau nuo pat pirmos dienos iškart buvo persigalvota: užteks ir trijų dienų... To priežastis paprasta - labai didelės kuro sanaudos... Per pirmąją dieną autobusui nuvažiuoti 230 kilometrų prireikė net 68 litrų kuro. O su tiek kuro turimi mikroautubusai VW „Crafter“ važiuotų tris dienas. Labai jau neadekvatu. Per didelė prabanga tokį turėti, kada už bilietus surenkama tik kurui, be to reikia neužmiršti, jog tokio autobuso vertė apie 200 tūkst.eurų. Jis  Alytuje jokiu būdu neatsipirks.

Taigi dar antradienį, trečiadienį galite išmėginti šio autobuso komfortabilumą, o kada vėl pasirodys Alytuje dideli maršrutiniai autobusai, galime tik paspėlioti...