Dešimt metų – tiek Denise Thorpe sieja ryšys su mūsų šalimi, su Alytaus rajonu. Mokslininkė, teologė, teisininkė dalijasi ne tik gerąja patirtimi, tačiau, kaip pati sako, nori žinoti ir tai, kuo gyvena savivaldybės.

Prie puodelio arbatos pokalbyje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas ir administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė. Viešnią atlydėjo Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Danguolė Jazepčikienė ir gydytojas, Miesto tarybos narys Vytas Jazepčikas.

D. Thorpe papasakojo apie savo ryšį su Lietuva bei dvi įsivaikintas mergaites, kurios tapo jos šeimos dalimi. Vienos viešnagės metu jie užsuko į Alytaus vaikų globos namus ir susidraugavo su čia esančiais vaikais. Po ne vienos kelionės į Lietuvą D. Thorpe nusprendė įsivaikinti dvi sesutes. Šiuo metu mergaitės jau paauglės, gyvena JAV ir save vadina pusiau lietuvėmis pusiau amerikietėmis.

Moteris vykdo labdaringą veiklą ir teikia paramą Alytaus vaikų globos namuose bei Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose gyvenantiems vaikams. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra įsteigusi fondą Lietuvos vaikams – per jį vaikų namuose augantiems vaikams teikiama tiek materialinė, tiek moralinė pagalba. Siekiama, kad jos įsteigtas fondas taptų tiltu tarp JAV specialistų ir Lietuvos institucijų.

Mero pavaduotojas A. Balčiūnas viešniai pristatė savivaldybėje veikiančias programas ir iniciatyvas, kurios turi atgarsį visoje Lietuvoje. D. Thorpe domėjosi mobilių grupių veikla, pagalbos telefono veiksnumu, įtėvių paieška, gydymu nuo alkoholizmo.

Susitikimo metu aptarta ir galimybė bendradarbiauti – bus siekiama Alytaus rajone įgyvendinti pilotinį projektą, kurio metu būtų teikiama pagalba vaikams, turintiems alkoholizmo sindromą, pasitelkiant gyvūnus ir taip darant įtaką jų elgesiui. „Padėsiu, kuo galėsiu, turiu pažinčių ir žmogų, kuris turi puikią metodiką šiam darbui. Galbūt jūsų savivaldybė taps tuo pavyzdžiu kitoms“, – vylėsi viešnia iš JAV. Kitas susitikimas vyks rudenį, spalį bus rengiama konferencija, kurioje patirtimi dalinsis ne tik D. Thorpe, bet ir kiti profesionalai iš JAV.

Alytaus rajono savivaldybės informacija