Deja, bet kasmet žmonės beprasmiškai žūva vandens telkiniuose. Daugiausia aukų pareikalauja maudynių sezonas, tačiau gyvybes pasiglemžia ir kiekvieną žiemą viliojančios pramogos ant užšalusių upelių, ežerų ar kitų vandens telkinių. 

Turbūt daugiausia laiko ant ledo praleidžia žvejai. Saugiausia žvejoti ant ledo – vilkint neskęstantį kostiumą, bet ne kiekvienas išgali jį įsigyti. Tad pagrindinis ir svarbiausias patarimas − tuščiai nerizikuoti, lipti ant ledo tik įsitikinus, kad jis pakankamai tvirtas ir saugus. 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai apsilankė specializuotose žvejų parduotuvėse, paliko atmintines žvejams dėl saugaus ir atsakingo elgesio ant ledo.

Pavasariop ant vandens telkinių vis dar esantis ledas vilioja smalsuolius bei žiemos pramogų mėgėjus. Tačiau šios pramogos gali kainuoti gyvybę. Esant pliusinei dienos temperatūrai, ledo storis greitai mažėja ir ant jo lipti yra pavojinga. 

Orams šylant, raginame prisiminti pagrindines saugaus elgesio ant ledo taisykles, išmokti atskirti tvirto ir saugaus ledo požymius bei žinoti, kaip reikia elgtis, jei ledas įlūžtų.

Alytaus apskr. VPK informacija