Alytaus rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) planuoja, kad  kitą  savaitę baigs skiepyti visus 65+ amžiaus grupės  gyventojus, kurie išreiškė norą skiepytis. 

PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė sako, kad vyresnių negu 65 m. amžiaus grupėje žmonių yra per 4000. Daugelis iš jų sutiko skiepytis be didelių dvejonių arba po papildomo pasitarimo su šeimos gydytoju,  artimaisiais. 

Dalis senjorų atsisakė šios apsaugos nuo COVID-19, dar dalis gyventojų procedūrą atidėjo, kaip patys juokauja - pavasariui. 

 Skiepijimas vyksta ne tik PSPC poliklinikoje, bet ir Simno, Daugų, Miroslavo, Butrimonių, Krokialaukio ambulatorijose bei Makniūnų ir Pivašiūnų bendrosios praktikos kabinetuose. Senjorams aktualu, kad  paslauga būtų kuo arčiau jų gyvenamosios vietos. 

Gyventojai dėl skiepijimo galėjo registruotis patys, bet greičiau negu patys tai padarė, sulaukė slaugytojų ar seniūnijų socialinių darbuotojų skambučių. Visų senjorų buvo paklausta dėl ketinimo vakcinuotis, atsižvelgta į jų prašymus ir pageidavimus. 

Netgi jei gyventojas pokalbio metu atsisakė skiepų, bet vėliau persigalvojo, vakcina bus skirta. Šiuo klausimu senjorai gali nesijaudinti ir savo norą skiepytis turi išsakyti, paskambinę telefonu Nr. 8 - 315 71412 arba šeimos gydytojoms, prie kurių jie yra prisirašę. 

Baigus skiepyti senjorus ir gavus vakcinų bus kviečiamos skiepytis kitos gyventojų grupės pagal Sveikatos apsaugos ministerijos numatytą planą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija