2018 m. balandžio 9 d. 17 val. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla kviečia į alto muzikos vakarą. Tai vaikams skirtas edukacinis koncertas, kurioje vertingiausius XX a. kompozitorių kūrinius altui atliks Augusta Romaškevičiūtė (altas) ir Julija Sadaunykaitė (fortepijonas). Programoje skambės ištraukos iš Vytauto Barkausko „Du monologai“ altui solo , Sergejaus Rachmaninovo sonatos nr. 2 fortepijonui,  ir Dmitrijaus Šostakovičiaus sonata altui ir fortepijonui.

Altas, kaip solinis instrumentas, kelią į sceną prasiskynė gana vėlai – tik XX amžiuje. Šiuo laikotarpiu vis daugiau kompozitorių altą rinkosi išpildyti muzikinėms idėjoms, tuo pačiu atskleidžiant technines instrumento galimybes, atlikėjų virtuoziškumą, ypatingą, žmogaus balsui artimą tembrą. Dėl šios priežasties koncertas, kaip ir visas per Lietuvą keliaujantis koncertų ciklas, pavadintas „Altas – instrumentas žmogaus balsu“.

Atlikėjų parengtą koncertų ciklą remia Lietuvos Kultūros Taryba.


Augusta Romaškevičiūtė pradėjo groti smuiku būdama šešerių, baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą įstojo į prof. Petro Radzevičiaus alto klasę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pagal „Erasmus” mainų programą studijavo Berlyno menų universitete prof. Hartmut Rohde klasėje, kurioje nusprendė tęsti bakalauro studijas. Magistrą Augusta studejavo Leipcige pas prof. Tatjaną Masurenko, aspirantūros diplomą įgijo Freiburgo menų universitete prof. Wolfram Christ klasėje.

Augusta grojo Hamburgo Operos, MDR Leipzigo radijo, Deutsche Oper Berlyne, Magdeburgo filharmoniniame, Berlyno Konzerthaus, Lisabonos Gulbenkian orkestruose, dirbo ir koncertavo su pasaulinio garso dirigentais daugelyje pasaulio šalių. Kaip solistė bei kamerinės muzikos atlikėja koncertavo Vokietijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, JAV. Dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose ir festivaliuose, juose tobulinosi su altistais Kim Kashkashian, Jean Sulem, Thomas Riebl, Martin Outram, Paul Silverthorne, Danusha Waskewicz, kamerinės muzikos patirties įgijo dirbdama su styginių kvartetų “Artemis” ir “Vogler” nariais (Vokietija).

Augusta domisi šiuolaikine muzika ir su malonumu įtraukia ją į savo repertuarą, 2015 metais ji buvo atrinkta dalyvauti viename svarbiausių modernios muzikos festivalių – Luzern Festival Academy Šveicarijoje. 

Altistė yra F. Mendelssohn – Bartholdy kamerinės muzikos konkurso Berlyne laureatė, meno stipendijomis ją įvertino Vokietijos Oscar ir Vera Ritter, Paul Hindemith, Junge Musiker Freunde Berlin, Hertie organizacijos bei DOMS fondas Šveicarijoje.

Augusta yra Diuseldorfo (Vokietija) simfoninio orkestro altų grupės narė.

Julija Sadaunykaitė baigė J.Naujalio muzikos gimnaziją, mokytojos-ekspertės B.Kumpikienės klasėje. Besimokydama mokykloje tapo kelių tarptautinių jaunųjų pianistų konkursų laureate,  būdama šešiolikos debiutavo su simfoniniu orkestru. Mokėsi Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, stažavosi Salzburgo Mozarteum Universitete (prof.P.Lang klasėje). Magistrantūros studijas baigė VDU Muzikos akademijoje, dėstytojo D.Račio klasėje,  ir Glasgow Karališkoje konservatorijoje, F.Pavri klasėje. Studijų metais koncertavo Lenkijoje, Švedijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Maltoje. Julija buvo apdovanota Calder Ramsay prizu C.Debussy konkurse, bei laimėjo antrą vietą kasmet rengiamame  Galloway/Bamber konkurse Glasgow Karališkoje konservatorijoje. Kartu su violončelininke Alice Allen, yra kamerinės muzikos konkurso Dubar and Gerber Prize pirmosios premijos laimėtoja. 2015m. laimėjo Grand Prix Valletos tarptautiniame pianistų konkurse su kvietimu surengti solo rečitalį. 2016m. laimėjo antrąją vietą tarptautiniame A.Dvarionaitės pianistų konkurse ir dvi pirmąsias vietas (solo ir akompanavimo meno, kartu su dainininke Agne Stančikaite) tarptautiniame konkurse “Art and Education in XXI century”.

Įėjimas į koncertą nemokamas