Buriavimo pamokos Dauguose (foto)

 Buriavimo pamokos Dauguose (foto)

Spalio 5-8 dienomis Dauguose startavo buriavimo savaitė. Jos metu vyko sportinių  jachtų pristatymai ir pamokos pradedantiesiems, o vainikavo regatos Kas yra Kas( Who is Who) ir Komandinės lenktynės (team racing)

 Savo konstrukcijos katamaranus „pantera -1“ pristatė gamintojas Julius Babravičius iš Butrimonių Alytaus rajono. Tai greiti lengvi katamaranai skirti tiek pramogai, tiek lenktynėms ar buriavimo mokymui. Dvi dienas vyko intensyvios treniruotės, kur pirmuosius įgūdžius įgijo Alytaus, Vilniaus, Kauno , Elektrėnų, Butrimonių , Daugų ir kitų Alytaus rajono miestelių jaunimas. Rs feva jachtas pristatė Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ ir Nacionalinė buriavimo akademija. Šie dviviečiai sportiniai laivai smarkiai populiarėja Lietuvoje. Vyksta nacionaliniai čempionatai ir klubinės regatos, Geriausi sportininkai dalyvauja pasaulio ir Europos čempionatuose įsteigta Lietuvos Rs jachtų asociacija. Spalvotos burės pritraukė ne vieną smalsuolį o plaukti net pabandė 75 metų senolis Juozas iš Daugų. Organizatoriai džiaugėsi – virš 30 dalyvių įgavo pirmuosius buriavimo  įgūdžius ir galimai užsikrėtė šia pavojinga manija.

Varžybos Dauguose vyko vėjuotomis ir permainingomis oro sąlygomis , kai saulę keitė lietus, o vėjas gūsiuose būdavo iki 15 m/s.   Sportininkai kovojo trumpoje distancijoje kur reikėjo demonstruoti ne tik gerą jachtos valdymo techniką bet ir greitai priimti teisingus taktinius sprendimus ir derinti komandinius įgulos veiksmus.  Regatos formatas patrauklus tuo, kad dalyviai aprūpinami laivais, o stipriausi paaiškėja po grupių, pusfinalių ir finalų kovų , kurie vyksta atkrintamumo principu. Rs feva klasėje visas tris pirmas vietas iškovojo Elektrėnų sporto centro auklėtiniai: pirmi užtikrintai visas kovas laimėjo Nojus Volungevičius ir Martynas Dudėnas, antri  liko broliai Titas it Tomas Linkai, treti palankiai susiklosčius aplinkybėms buvo Artūras Kapitanovas ir Laurynas Gackas. Finale taip pat plaukė kauniečių įgula Antanas Baltrušaitis / Eduardas Rinkevičius  , kurių amžiaus vidurkis buvo 62 metai, ir likę vos per žingsnį nuo apdovanojimų, po finišo jie pasidžiaugė , kad amžius buriavime neturi reikšmės čia valdo tik vėjas….

Komandines lenktynes visas kovas užtikrintai laimėjo Elektrėnų sporto centro 1 komanda, antri liko Elektrėnų sporto centro 2 , trečia Butrimonių komanda. Ketvirta penkta vietas pasidalino Elektrėnų sporto centro 3 ir Kauno komanda. Dar varžėsi Vilniaus ir Regionų komanda.

Alytaus Rajono mero patarėjas Ramūnas Bielevičius dalyvavo regatos atidarymo ceremonijoje palinkėdamas gerų startų, o vėliau fb paskyroje po varžybų rašė: Šiemet Daugų ežere visai nemažai judesio. Tikiuosi, kad kitą sezoną sujudėsime kaip reikiant…“ .Varžyboms teisėjavęs  Šarūnas Linkus pasidžiaugė „ ir mažas telkinys tinkamas regatoms , svarbu noras buriuoti , o populiarinti buriavimą nors ir nėra lengva, bet tokie projektai įkvepia ateičiai, o Jūros prasideda ežeruose ir upeliuose…“

 Regatą organizavo Lietuvos  „Rs sailing“ jachtų asociacija, Nacionalinė buriavimo akademija, Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ ,všį vėjo trejetas, partneriai Alytaus rajono savivaldybė, Daugų Mirono gimnazija, Daugų meno ir sporto mokykla , Alytaus buriavimo iniciatyvos“


Rašyti komentarą