Butrimonių šokių kolektyvo „Gojelis“ išvyka į tarptautinį šokių festivalį „ADRIATIC ZADAR OPEN 2022“ Kroatijoje

 Butrimonių šokių kolektyvo „Gojelis“ išvyka į tarptautinį šokių festivalį  „ADRIATIC ZADAR OPEN 2022“ Kroatijoje

2022 m. birželio 6-12 d. šokių kolektyvo „Gojelis“ (vadovė Živilė Patinskaitė) jaunuolių grupė vyko atstovauti Alytaus rajoną šokių festivalyje „ADRIATIC ZADAR OPEN 2022“ Zadaro mieste Kroatijoje. Dalis kelionės buvo finansuojama Alytaus rajono savivaldybės lėšomis. Kelionė į Kroatiją truko dvi dienas, tad kolektyvas turėjo progą susipažinti su Čekijos miestu Brno bei pamatyti nuostabią senamiesčio architektūrą. Labiausiai ten akį traukė senosios rotušės bokštas, nors viduje pabūti neteko didelį įspūdį paliko vien jo išorė. Miesto nuostabūs meno kūriniai, statulos, paminklai ir pastatų detalės neleido atitraukti akių ir džiaugtis galimybe tai matyti. Taip pat „Gojelis“ aplankė ir Austrijos miestą–Vieną, ten buvo užsukę pasigrožėti Šv. Stepono katedra – įspūdingo grožio ir dydžio statinys atlaikęs daugybę negandų, kelis kartus perstatyta, niokota, deginta, dabar restauruota ir būtent tokią ją turėjo galimybę pamatyti šokėjai.

Po dviejų dienų kelionės kolektyvas pasiekė savo tikslą – Kroatiją ir apsistojo Starigrad mieste. Tai Velebito kalnų papėdėje, gražioje Adrijos pakrantėje, kuri apsaugota Pago salos nuo jugo ir bura vėjų, įsikūręs tikras kroatiškas miestelis Starigrad Paklenica. Kiek pailsėję, birželio 8-ąją dieną „Gojelio“ šokėjai vyko pasirodyti Zadaro miesto teatre, kuriame atliko šiuolaikinį šokį „Balintos sienos“ ir iškovojo antrąją vietą. Tą pačią dieną vyko ir pagrindinis šokių festivalis „ADRIATIC ZADAR OPEN 2022“ Zadaro miesto aikštėje, kuriame „Gojelio“ šokėjai pristatė keturis lietuvių liaudies šokius: „Per girią girelę“, „Levandrėlė“, „Žeme mano“ ir „Zbitkavonė“. Kolektyvo palaikyti taip pat vyko Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, Butrimonių seniūnijos seniūnas Andrius Karlonas, Butrimonių gimnazijos mokytojos Dalia Adžgauskienė ir Lyda Karlonienė, šokėjų tėvai bei kiti seniūnijos gyventojai. Šokėjai susipažino su daug kolektyvų bei stebėjo jų atliekamus šokius. Vakare vaikščiojo miesto gatvėmis, kuriose išlikę gausu renesanso, baroko ir klasicizmo pastatų bei architektūrinių detalių, klausėsi jūros vargonų – tai 35 vargoniniai vamzdeliai paslėpti po betonu esančioje rezonansinėje ertmėje. Jie įtvirtinti taip, kad teliuškuojantis jūros vanduo ir pučiantis vėjas kuria harmoningus muzikinius garsus dažnai primenančius melancholiškus banginių šauksmus. Tai buvo atsipalaidavimas po visų pasirodymų.

Kroatija taip pat šalis visuomet galinti pasigirti savo įspūdinga gamta, milžiniško dydžio kalnais, ypač druskinga ir sūria Adrijos jūra bei jos pakrantėmis, pasakiškais kriokliais, miškų plotais. Tad birželio 10-ąją kolektyvas vyko į Krką nacionalinį parką. Ten jie turėjo įspūdingą ekskursiją po parko krioklius. Labiausiai įspūdį paliko Manojlovac Slap krioklys, tai aukščiausias parko krioklys, jo aukštis siekia iki 60 metrų. Nerealus grožis ir garsas kėlė norą ten pasilikti, tačiau visi skubėjo į festivalio uždarymo vakarą Starigrad Paklenica miestelyje, kur vyko šokiai po atviru dangumi.

Paskutinę dieną visi praleido mėgaudamiesi kroatiškais saulės spinduliais. Laimingi, bet kartu su besikaupiančiomis ašaromis akyse, kad teks su viskuo čia atsisveikinti, tarę sudie jūrai, kalnams, vietiniams gyventojams, naujiems draugams, lietuviai patraukė namo. Kelionė neprailgo, nes nakvoti sustojo Lenkijoje, kurioje sekančią dieną pasivaikščiojo ir tuomet pajudėjo link namų, kur laukė staigmena – šokėjų tėvų šiltas sutikimas su dainomis ir fejerverkais. Taigi, visi į Lietuvą grįžo su nuostabiais įspūdžiais, nauja patirtimi ir visam gyvenimui įsimintinomis akimirkomis.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių