Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojų naujienų portalui „Alytaus gidas“  pateikti duomenys apie tariamą protrūkį Alytaus rajono Miroslavo globos namuose neatitinka tikrovės.

NVSC pranešime apie praėjusios paros protrūkius rašoma, kad „toliau tęsiasi protrūkiai globos, palaikomojo gydymo įstaigose. Praėjusią parą patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais (...) Alytaus rajone įsikūrusiuose Miroslavo globos namuose (...).

Miroslavo globos namų direktorius Vytautas Mocevičius pateikia oficialią informaciją:

-         visi globotiniai šiuo metu yra sveiki;

-         COVID-19 buvo patvirtintas 12-ai Globos namų darbuotojų, 9 iš jų jau yra pasveikę;

-         3 darbuotojai šiandien dar turi nedarbingumo pažymas, bet rytoj jų terminas baigiasi;

-         naujų užsikrėtimo atvejų nei praėjusią parą, nei kelias ankstesnes paras nenustatyta.

NVSC Vilniaus departamento specialistė Justina Petravičienė Alytaus rajono savivaldybės atstovams telefonu paaiškino, kad naujienų portalui „Alytaus gidas“ teikė visus sistemoje esančius duomenis, kurie buvo registruoti nuo 2020 m. gruodžio 13 iki 2021 m. sausio 5 d. imtinai. 

 Per šį laiką didžioji dalis susirgusiųjų COVID-19 tikrai pasveiko, tačiau iš gydytojų į NVSC sistemą neateina oficialūs duomenys, arba jie patenka gerokai pavėlavę. J. Petravičienė sutinka, kad duomenys apie galimus ligos protrūkius yra tikrai jautrūs ir visuomenėje gali būti vertinami nevienareikšmiškai, tačiau NVSC sistema yra tokia, kokia yra. Specialistės nuomone, jų pateikti skaičiai dažnai žiniasklaidos yra netinkamai interpretuojami arba netiksliai perteikiami, kaip atsitiko ir šiuo atveju.

Alytaus rajono savivaldybės informacija