Daugų technikumui 80 metų. Knyga

 Daugų technikumui 80 metų. Knyga

Danielius Jakubavičius

Mokiausi Daugų žemės ūkio m-kloje 1990-1994 m. tačiau iki pat šių dienų išliko puikūs prisiminimai apie minėtoje įstaigoje sutiktus žmones ir mokymo detales. Ir kadangi Daugų technikumo 80-mečio proga 2009-2010-aisiais nepavyko išleisti knygos, jos rankraštį publikuosime čia. Tad kviečiu artimiau susipažinti su turtinga Daugų technikumo istorija!

Pratarmė

Autorių žodis

Istorinę medžiagą rinko ir savo samprotavimus bei kolegų ir buvusių mokinių prisiminimus knygoje pateikė Danutė Pakalniškienė ir Marytė Zenkevičienė, redagavo Danguolė Veličkienė. Daug vertingų žinių pateikė Marytė Jazukevičienė ir Birutė Varnienė, noriai savo prisiminimais dalijosi ir padėjo suklasifikuoti bei apibendrinti surinktą medžiagą direktorius Valentas Pakalniškis, pavaduotojos Ona Aleksandravičienė ir Edita Smaidžiūnienė, mokytojai Elena Dubrienė, Milda Barniškienė, Ona Zinkevičienė, Juozas Židžiūnas, buvusi sekretorė Elvyra Babaliauskienė.

Knygos autorės nuoširdžiai dėkoja visiems padėjusiems parengti ir išleisti knygą.

Kol jausime šiai žemei meilę, kaip sveiką alkį, būsime gyvi, būsime galbūt geri (A. Maldonis)

       

1918 m. paskelbus Nepriklausomybę Lietuvos žemės ūkio organizavimu, tvarkymu ir jo kultūrine pažanga rūpinosi dvi svarbiausios institucijos: Žemės ūkio ministerija ir Žemės ūkio rūmai.

Žemės ūkio ministerija daug dėmesio skyrė žemės ūkio švietimo reikalams: steigė ir išlaikė žemės ūkio mokyklas. Šalia valstybinių mokyklų buvo ir privačių žemės ūkio mokyklų, kuriomis rūpinosi įvairios draugijos ir organizacijos.

Žemės ūkio ministerija steigė ir išlaikė specialias mokyklas, kurios ruošė įvairių žemės ūkio šakų specialistus. Kultūrtechnikų mokykla ruošė nusausinimo ir drenažo specialistus, kurie dirbo  Žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio rūmų žinybose. Baigę pienininkystės mokyklą ir atlikę nustatytą praktikos laiką absolventai buvo skiriami pieninių vedėjais. Gyvulininkystės mokyklos ruošė gyvulių prižiūrėtojus. Tai pačiai mokyklų grupei priklausė žemesniosios sodininkystės ir daržininkystės mokyklos, kurios ruošė kvalifikuotus sodininkus bei daržininkus.

Žemesniųjų žemės ūkio mokyklų paskirtis ruošti išsilavinusius pavyzdingus ūkininkus. Buvo siekiama, kad kiekvienas ūkininkaitis, paveldėjęs tėvų ūkį, būtų baigęs tokią mokyklą. Mokyklų kursas buvo nevienodas. Vienose mokslas truko dvejus metus, kituose – trumpesnį laiką. Vienose mokyklose daugiau dėmesio buvo kreipiama į žemės ūkį, kitose – į namų ūkį, arba tuo požiūriu mokyklos buvo mišrios. Mokyklos su trumpalaikiu kursu buvo vadinamos žiemos žemės ūkio mokyklomis. Kiekviena tokia mokykla turėjo pavyzdingai tvarkomą ūkį, kuriame mokiniai atlikdavo praktiką.

Mokyklose nuo 1930 m. buvo kuriami jaunųjų ūkininkų rateliai. Jų uždavinys – ugdyti kaimo jaunimo domėjimąsi žemės ūkio naujovėmis. Jaunųjų ūkininkų ratelių veiklai vadovavo rūmų agronomai.

1925 m buvo pakeistas žemesniųjų žemės ūkio mokyklų įstatymas. Pagal šį įstatymą į mokyklas priimami ne jaunesni kaip 15 metų asmenys. Mokslas truko apie dvejus metus. Naujovė buvo ta, kad berniukai ir mergaitės mokėsi tą patį kursą, tik mergaitėms pradėti steigti namų ruošos kursai. 1926 m. paskelbtas aukštesniųjų specialiųjų žemės ūkio mokyklų įstatymas, kuriuo remiantis baigusieji žemesniąsias žemės ūkio mokyklas galėjo stoti į aukštesniąsias specialiąsias žemės ūkio mokyklas.

Prie mokyklų kuriami mokomieji ūkiai, kuriuose mokiniai susipažindavo su žemės ūkio darbų technologija ir gyvulių priežiūra. Mokomieji ūkiai buvo ir kultūros švietimo centrai. Apylinkės ūkininkai galėjo juose įsigyti gyvulių prieauglio ir kultūrinių augalų, daržovių sėklų, vaismedžių.  Be to, čia ūkininkai galėjo pasinaudoti gyvulių reproduktoriais ir javų valomosiomis mašinomis, kita technika ar konsultuotis rūpimais klausimais.

 Žemesniųjų žemės ūkio mokyklų personalą sudarė etatiniai ir laisvai samdomi mokytojai. Mokytojai, kurie per savaitę turėjo mažiau nei 12 pamokų (teorijos ir pratybų), buvo laisvai samdomi, dauguma jų nebuvo baigę aukštojo mokslo. 

Vienos iš pirmųjų buvo įkurtos Valstybinės žemesniosios žemės ūkio mokyklos – Joniškėlio (1920-09-01); Raseinių (1920-09-17); Belvederio (1921-09-01), kuri nuo 1926 m. tapo aukštesniąja žemės ūkio mokykla, vysk. M. Valančiaus (1924 – 10 – 01); Zuplių (1924 – 04 – 28), Veprių (1924 – 09 – 01), Kvietiškio (1926 – 05 – 01) Vabalninko mergaičių namų ūkio (1927 – 01 – 01), Aštriosios Kirsnos (1927 – 09 –20) ir Dabikinės (1930 – 09 – 01).

Alytaus valstybinė žemesnioji žemės ūkio mokykla, įkurta 1929 m. rugsėjo 15 d. Ši mokykla – Daugų technologijos ir verslo mokyklos ištakos. 

Alytaus žemesnioji žemės ūkio mokykla (1929 – 1945)

Alytaus žemesnioji žemės ūkio mokykla – seniausia Alytaus rajono profesinio ugdymo įstaiga. 1929 m. rugsėjo 12 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr.173 nurodoma apie „Įsteigimą Alytaus žemesniosios žemės ūkio mokyklos, nuo 1929 m. rugsėjo mėn. 15 d. 

Mokykla buvo įsikūrusi Alytuje Ulonų gatvėje, dviejų aukštų mūriniame name. Mokslas truko dvejus metus. Į mokyklą priimdavo berniukus ir mergaites ne jaunesnius, kaip 15metų, baigusius bent pradžios mokyklą. Baigę mokyklą kvalifikacijos negaudavo, bet turėjo teisę be egzaminų stoti į aukštesniąsias žemės ūkio mokyklas. Mokestis už bendrabutį ne didesnis kaip 30 Lt metams. Maistu mokiniai rūpinosi patys. Mokykla duodavo kurą, indus, inventorių teikdavo buitinį aptarnavimą. Maistas mokiniams nebuvo brangus (16 – 20 Lt per mėnesį), mokėti už mokslą nereikėjo. 

Mokiniai mokėsi tikybos, lietuvių kalbos, aritmetikos, istorijos, geografijos, higienos, gamtos mokslų, žemdirbystės, gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės, bitininkystės, namų ruošos, audimo, siuvimo, rankdarbių, žemės ūkio ekonomikos, karinio parengimo, dainavimo, įvairių praktikos darbų. Buvo vertinamos ne tik mokinių dalykinės žinios, bet ir elgesys, darbštumas.

Praktiniam mokymui mokykla turėjo 43-50 ha ūkį. Žemės ūkio ministerijos metraštis taip aprašo mokyklų ūkių paskirtį: “Ūkiai mokykloms reikalingi pratyboms atlikti. Čia mokiniai susipažįsta su žemės darbų vykdymu ir gyvulių priežiūra”. Mokykloje dirbo etatiniai ir laisvai samdomi mokytojai. Dauguma mokytojų buvo nebaigę aukštojo mokslo. Mokyklos ūkis turėjo nuolatinių tarnautojų ir darbininkų, kurie padėdavo prižiūrėti ūkį. Nuo 1930 m. prie mokyklos veikė meteorologijos lauko bandymo stotys. Tuo metu (iki 1939 m.) mokyklai vadovavo direktorius  J. Bertašius.

1 pav. Šiame pastate buvo įkurta Alytaus žemesnioji žemės ūkio mokykla

Mokyklos veiklą sutrikdė geopolitiniai pokyčiai Europoje, kurie tiesiogiai palietė Lietuvą. 1940 m. Lietuvos ūkis buvo prijungtas prie Sovietų  Sąjungos ūkio, todėl šalies įvykiai darė įtaką 

mokyklos veiklai, nes sovietinė žemės reforma prasidėjo jau 1940 m. pirmosiomis rugpjūčio dienomis. Žemės reforma sukėlė nesantaiką tarp žmonių, o tai neigiamai atsiliepė mokyklos veiklai. Geopolitinė situacija darė įtaką ir ugdymo procesui. 1941/1945 m. jau dėstomi šie dalykai: politinis švietimas, lietuvių kalba, aritmetika, istorija, geografija, rusų kalba, chemija-fizika, higiena, pedagogika, gyvulininkystė, paukštininkystė, daržininkystė, bitininkystė, kooperacija, konservavimas, tvarka ir skalbimas, rankdarbiai ir siuvimas, audimas, dainos, kūno kultūra, pratybos. Mokyklos darbą dar labiau trikdė Vokietijos – SSRS karas, kurio metu Lietuva patyrė vokiškųjų ir rusiškųjų okupacijų žiaurumus.

Alytaus žemės ūkio mokykla

(1945 – 1955)

1945 m. Alytaus žemesnioji žemės ūkio mokykla reorganizuota į Alytaus žemės ūkio mokyklą.

Pokario metais buvo atkuriamas mokyklų darbas, bet šį darbą trikdė LKP iniciatyva naikinama senoji švietimo sistema ir kuriama naujoji, pastarojoje daug dėmesio buvo skirta marksistinės pasaulėžiūros formavimui. Respublikos pedagogai, moksleiviai nelengvai pasidavė sovietizacijai. Dalis mokytojų toliau skiepijo meilę gimtajam kraštui, budino tautinę dvasią. Tačiau su tokiais pedagogais neretai susidorodavo vietiniai funkcionieriai. Jaunimas, nenorėdami paklusti, įsitraukdavo į rezistencinį judėjimą. Nukentėjo visų sluoksnių gyventojai. Tokia padėtis darė įtaką mokyklos darbui: keitėsi direktoriai, mokiniai įstodavo į mokyklą, bet per mokslo metus jos nelankydavo.

 1945–1955 m.m. laikotarpiu mokykla buvo įsikūrusi penkiuose mediniuose pastatuose, kuriuose buvo įrengtos 5 klasės, 6 kabinetai, bendrabutis, aktų salė, virtuvė ir valgykla , biblioteka, tarnautojų butams skirta 270 m² gyvenamojo ploto. Mokomasis ūkis turėjo 369 ha žemės: 290 ha ariamos žemės, 53 h pievų, 3,3 h sodų.

Į mokyklą buvo priimami berniukai ir mergaitės. Jie mokydavosi atskirose grupėse. Mokslas buvo dvimetis ir keturmetis. Tuomet mokykloje dirbo mokytojai: M. Kubiliūtė (mityba, kepimas, konservavimas, rankdarbiai ir siuvimas), A. Radzevičius (matavimas-statyba, aritmetika, žemdirbystė), S. Radzevičienė (rusų kalba, žemdirbystė ir augalininkystė, audimas, mityba, namų ūkio sąskaityba), Z. Malinauskas (gyvulininkystė), O. Meškelienė (lietuvių kalba, tvarka-skalbimas, kūno kultūra, pedagogika, chemija-fizika), V. Karaliūnas (dainos), B. Blažaitienė (geografija, lietuvių kalba, kooperacija, higiena, chemija-fizika, zoologija, biologija), L. Dumbliauskienė (rusų kalba, aritmetika, politinis švietimas, pedagogika, istorija), mokyklos direktorius A. Radzevičius. Į pirmą kursą buvo priimta 71 berniukas ir 75 mergaitės, kurie mokėsi žemdirbystės.

1946 m. vasario mėn. direktoriumi paskirtas Jonas Vainikonis. Mokslo metai buvo sunkūs, užsitęsė iki 1946 m. rugpjūčio 24 d. Tai sąlygojo sudėtingos respublikos politinės sąlygos: rezistencinis judėjimas, nepritarimas politiniam – auklėjamajam darbui, reikalavimas stoti į komjaunimo organizaciją. Sudėtingą situaciją patvirtina tas faktas, kad 1946 m. mokinių priėmimo į mokyklą planas – 120 moksleivių –  neįvykdytas, todėl mokinių priėmimas pratęstas iki 1947 m. sausio 1 d., mokyklos direktoriumi paskirtas Kazimieras Stirna. Mokytojų kolektyvą papildė nauji mokytojai: J. Beterška, T. Šimanskas, J. Inokaitis, A. Andriulionis.

Mokyklos vadovų kaita neįnešė stabilumo į mokyklos bendruomenės gyvenimą, nes jau 1948 m. mokyklos direktoriumi paskirtas Stasys Tarabila.

1949 – 1950 mokslo metai buvo paskutinieji, kai berniukai ir mergaitės mokėsi atskirose grupėse.

Nuo 1950–1951 m.m. mokiniai buvo priimami ir į gyvulininkystės specialybę. Mokslas truko dvejus metus. Nuo 1951 m. mokyklos direktoriumi paskirtas Albinas Čepukėnas. Išaugo mokytojų kolektyvas.

Nuo 1952–1953 m.m. pradėti ruošti laukininkystės brigadininkai ir gyvulininkystės fermų vedėjai. Mokykloje dirbo 12 mokytojų. Dirbo mokytojai: P. Paškevičienė (lietuvių kalba), S. Žukauskas (aritmetika, arklininkystė, žemės ūkio mechanizavimas ir elektrifikacijos pagrindai, žemės ūkio augalų kenkėjai ir ligos), O. Matuliavičiūtė (gyvulininkystės fermų mechanizacijos pagrindai, augalininkystė, produktyvių gyvulių anatomija, botanikos pagrindai), A. Andriulionis (žemdirbystės pagrindai su  dirvožemio mokslu, pašarų gamyba, botanikos pagrindai), A. Kundrotienė (žemės ūkio gyvulių šėrimas ir veisimas, laukų apsauginės miško pievos, žemės ūkio anatomijos ir fiziologijos pagrindai), P. Paškevičienė (gyvulininkystės pagrindai), A. Kazragytė (žemės ūkio artelės įstatai ir kolūkio gamybos organizacija), T. Šimauskas (rusų kalba), A. Čepulinas (bitininkystė, gyvulininkystės mechanizacija, pienininkystė).


2 pav.  Prie
Alytaus žemės ūkio mokyklos

Nuo 1954 m. mokykloje buvo pradėti ruošti kolūkių miškininkai  (įstojo 34 mokiniai). Tais metais buvo išleista paskutinė gyvulininkystės fermų vedėjų specialybės laida, iš viso 58 absolventai. Per šiuos metus buvo turtinama bazė, gerėjo ugdymo procesas, gamybinės praktikos metu mokiniai turėjo galimybę pritaikyti teorines žinias mokomajame ūkyje ir aplinkiniuose kolūkiuose.
Alytaus žemės ūkio technikumas
(1955-1960)
1955 m. kovo 28 d. Lietuvos TSR Ministrų Tarybos potvarkiu Nr.402-p Aniškio tarybinis ūkis 1955 m. gegužės 26 d. perdavė Alytaus rajono žemės ūkio mokyklai Rutkos skyrių su 214 ha žemės, sodu ir visais priklausančiais pastatais. Taip buvo reorganizuotas Alytaus žemės ūkio mokyklos mokomasis ūkis.           1955 m. Alytaus žemės ūkio mokykla buvo pavadinta  Alytaus žemės ūkio technikumu, tuo pačiu pasikeitė ir mokomojo ūkio pavadinimas, jis pradėtas vadinti Alytaus žemės ūkio technikumo mokomuoju ūkiu.
Technikumo profilis – agronomijos specialistų ruošimas. 1955-1956 m.m. į agronomijos specialybės I kursą buvo priimti 92 mokiniai. Buvo priimami vaikinai ir merginos baigę 7 klases arba vidurinę mokyklą. Tais mokslo metais buvo suformuotos 3 grupės. Įkurti 6 mokomieji kabinetai ir viena laboratorija. Mokykla turėjo bendrabutį, kuriame galėjo gyventi 70 mokinių.
Mokyklai organizaciniais ir metodiniais klausimais daug padėjo Vilniaus žemės ūkio technikumo mokymo dalis. Žemės ūkio specialistų poreikis vis augo, todėl 1959 m. atidarytas neakivaizdinis skyrius, kuriame  buvo galima kelti kvalifikaciją ir neatsitraukiant nuo gamybos įgyti agronomo kvalifikaciją.  Mokomąją praktiką mokiniai atlikdavo mokomajame ūkyje ir greta technikumo esančiuose ūkiuose. 
Daugų žemės ūkio technikumas


(1960-1975)


 


1959 m.
gruodžio mėn., likvidavus Daugų rajoną, Alytaus žemės ūkio technikumas buvo
perkeltas į Daugus ir  pavadintas Daugų
žemės ūkio technikumu.


4 pav. Daugų žemės ūkio technikumo pagrindinis
mokomasis korpusas

Kadangi mokomasis ūkis buvo toli nuo mokymo bazės, todėl Daugų žemės ūkio technikumo mokomasis ūkis buvo organizuotas Daugų kolūkio ir Daugų gyvulių priėmimo punkto bazėje, o buvusi mokomojo ūkio teritorija perduota Alytaus rajono „Vienybės” kolūkiui, Kauno mėsos kombinato Alytaus gyvulių bazės ir Alytaus rajono Domantonių tarybiniam ūkiui.

1960 m. persikėlus į Daugus, technikumas įsikūrė puikiuose dviejuose pastatuose. Trys pastatai, turintys 504 m2 ploto, skirti bendrabučiams, kuriuose galėjo gyventi 120 moksleivių. Įkurta naujų specialybės dalykų kabinetų, augalų apsaugos, agrochemijos ir dirvožemio laboratorija. 1964 –1965 m.m. veikė 8 kabinetai: augalininkystės, sodininkystės– daržininkystės, mechanizacijos, botanikos, fizikos, namų ūkio, visuomeninių mokslų. Kabinetai turėjo vaizdinių priemonių, naujausių įrengimų. Direktorius Bronius Sabaliauskas labai rūpinosi mokyklos materialine baze.

Pedagogų tarybos posėdžiai vyko vieną kartą per mėnesį, kuriuose buvo sprendžiami moksleivių pažangumo, lankomumo, mokomojo ūkio pasiekimų, moksleivių sportinio gyvenimo klausimai. Vykdant pedagogų tarybos nutarimus, technikume sustiprėjo drausmė, kabinetų ir būrelių darbas. Buvo dvi metodinės komisijos: bendrųjų ir specialiųjų disciplinų.

5 pav. Daugų žemės ūkio
technikumo mokomasis korpusas


6 pav. Pedagogų
kolektyvas su neakivaizdinio skyriaus absolventais

1964 – 1965 m.m. mokomasis ūkis
turėjo 1665 ha bendrą žemės plotą, iš jo: 607 ha ariama žemė; 1102 ha – žemės
ūkio naudmenų. Moksleivių mokomoji praktika ir tiriamasis darbas buvo
atliekamas ūkyje pagal planą ir grafikus, kurie įtraukiami į mokomąjį –
gamybinį mokomojo ūkio planą. Ūkio vadovybė mokomajai praktikai atlikti
parūpindavo inventorių, mašinas, įrankius, medžiagas, transportą. 

1968 m.
atidarytas stacionarinis žemės ūkio mechanizacijos skyrius. Be pagrindinės
specialybės moksleiviams papildomai buvo suteikiamos traktorininkų ir
vairuotojų kvalifikacijos. 1968 – 1969 m. m į technikumo pirmą kursą priimta
pirma būsimų mechanizatorių grupė.


Dėstytojai V. Rasimavičius ir
P. Pacukonis  su moksleiviais

1972 m.
sausio 1 d. technikumo mokomasis ūkis turėjo 2483 ha žemės, iš jos: 1466 ha
žemės naudmenų, 987 ha ariamos, 218 ha pievų, 239 ha ganyklų. Pagrindinė ūkio
kryptis – pieno ir mėsos gamyba. Ūkyje buvo 3 skyriai ir 2 brigados bei penkios
fermos (3 stambių raguočių ir 2 kiaulių ).

                      1969–1970
m.m. technikume dirbo 45 darbuotojai, iš jų 15 dėstytojų, kiti – aptarnaujantis
personalas. Dėstytojų kolektyvas nuolat keitėsi, nes mažėjo moksleivių
skaičius, keitėsi mokyklos profilis.

                      1970–1971
m.m. uždarytas agronomijos skyrius, moksleiviai buvo priimami tik į žemės ūkio
mechanizacijos skyrių. Įkurti nauji kabinetai: braižybos, matematikos, metalų
technologijos, techninės mechanikos ir kt.


Dėstytojas A.
Andriulionis


Dėstytoja N.
Latkauskienė su savo auklėtiniais










                      Mokykloje
vyko aktyvus kultūrinis ir sportinis gyvenimas: veikė mišrus moksleivių choras,
mergaičių ansamblis, pučiamųjų instrumentų orkestras, šokių ratelis, dramos
būrelis, sportavo dėstytojai, draugiškos varžybos rengtos su Aukštadvario žemės
ūkio technikumo, Alytaus sporto mokyklos, Veisiejų žemės ūkio technikumo ir
Naugarduko žemės ūkio technikumo sporto komandomis. Draugauta su Ukrainos TSR
Kameni – Podolsko žemės ūkio technikumo ir Estijos TSR Viledžio rajono Vierų
žemės ūkio technikumo kolektyvais. 

7 pav. Paskutinė Rugsėjo
1-oji sename pastate

Dėstytojai su
išleidžiamųjų grupių moksleiviais 

Dėstytojai su
išleidžiamųjų grupių moksleiviais 

Daugų tarybinis ūkis – technikumas

(1975
– 1990)

 

          Lietuvos TSR žemės ūkio ministerijos
įsakymu Nr. 1319, pasirašytu 1975 m. rugsėjo 26 d., nurodoma „įsteigti nuo 1975
metų spalio 1 d. Daugų tarybinį ūkį–technikumą žemės ūkio technikumo ir jo
mokomojo ūkio pagrindu”.

Daugų TŪT atidarymo
šventė

Daugų
tarybiniame ūkyje–technikume buvo ruošiami viduriniosios grandies žemės ūkio
specialistai: agronomai, žemės ūkio technikai mechanikai, gyvulininkystės fermų
mechanizavimo ir elektrifikavimo specialistai. Išaugo moksleivių ir pedagogų
skaičius, padaugėjo ūkio personalo, o mokomojo ūkio žemės plotas padidėjo iki
4156 ha. 1976 m. atidarytas gyvulininkystės fermų mechanizacijos ir
elektrifikacijos skyrius.

                      1977
m. pastatytas modernus mokomasis – gyvenamasis kompleksas: 600 vietų mokomasis
korpusas su aktų ir sporto salėmis, 3 bendrabučiai, valgykla, mokomosios
dirbtuvės, šaudykla, uždaras plaukimo baseinas, automobilių garažai,
gyvenamieji namai darbuotojams. 1978– 1986 m.m. mokyklai  vadovavo Andrius  Kliminskas.












                      1979
m. švęsdama 50-metį mokykla jau buvo parengusi daugiau kaip 2 tūkstančius žemės
ūkio specialistų: technikų mechanikų – 1169, agronomų – 885, gyvulininkystės
fermų mechanizavimo ir elektrifikavimo – 114. Buvusi mažytė žemės ūkio mokykla
virto stambiu mokomuoju gamybiniu kompleksu.


8 pav. Technikumo pagrindinis
mokomasis korpusas

1985–1986 m.m. dieniniame
skyriuje mokėsi 1016 moksleivių, neakivaizdiniame skyriuje – 309. Dirbo 72
dėstytojai. 1986-1991 m.m. mokyklai vadovavo direktorius – Petras Rocevičius.


 Medelių sodinimo  šventė

                     Išskirtinis
šio laikotarpio bruožas – turtinga materialinė bazė, sutvarkyti mokomieji
kabinetai ir laboratorijos, mokymo metodų įvairovė, aktyvus visuomeninis,
kultūrinis, politinis gyvenimas, išpuoselėta mokyklos aplinka. Visuomenė tai
greitai pajuto, mokyklos prestižas išaugo, žmonės Daugų TŪT pradėjo vadinti
“Dzūkijos akademija”. Parengti specialistai buvo vertinami, norinčiųjų mokytis
skaičius kasmet didėjo.

 

9 pav. Daugų TŪT dainų ir šokių ansamblis

1988 m.
pavasarį Žemės ūkio ministerijos organizuotoje mokomųjų kabinetų ir
laboratorijų apžiūroje Daugų TŪT buvo pripažintas „Geriausiai besitvarkantis
technikumas”. Kaip niekad suklestėjo mokyklos kultūrinis gyvenimas, pedagogai
stebino moksleivius, Daugų bendruomenę pastatytais karnavaliniais spektakliais,
suorganizuotomis žiemos šventėmis.

Pedagogų
entuziazmas persidavė jaunimui. Vadovaujant direktoriams Andriui Kliminskui ir
Petrui Rocevičiui sukurtas bene didžiausias regione (105 narių) dainų ir šokių
ansamblis. Suorganizuotos rajoninės rudens derliaus, pirmosios vagos šventės,
įvyko pirmoji respublikinė “Dalgelio” šventė. 


Rugsėjo 1-oji.
Technikumo direktorius P. Rocevičius ir pavaduotojas mokymui V. Pakalniškis

Daugų žemės ūkio mokykla

(1990 – 2002) 

                      Atkūrus
Lietuvos nepriklausomybę, pradėtas dar vienas mokyklos reorganizavimo etapas.
1990 m. birželio 25 d. Žemės ūkio ministerijos įsakymu Nr. 101 likviduotas
tarnybinis ūkis – technikumas ir įkurta Daugų žemės ūkio mokykla.
Reorganizacijos metu mokykla buvo atskirta nuo gamybinės dalies (tarybinio
ūkio). Gamybinė dalis privatizuota ir pavadinta žemės ūkio bendrove „Daugai”, o
mokykla optimizuota: uždarytas gyvulininkystės fermų mechanizavimo ir
elektrifikavimo bei neakivaizdinis skyrius, o kiek vėliau agronomijos skyrius.

Daugų ŽŪM vėliava

                      Laikmetis
koregavo rengiamų specialistų poreikį, profilį: 1991 – 1992 m.m. pradėti ruošti
ūkininkai; 1992–1993 m.m. – namų ūkio ekonomės, 1995 – 1996 m.m. –
kalviai-suvirintojai, 1997 – 1998 m. m. prekių vežimo organizatoriai, viešbučių
ir turizmo komplekso darbuotojai. 1996 m. atidarytas aukštesniųjų studijų
skyrius, kuriame pradėti ruošti buhalterinės apskaitos ir finansų specialistai.

















Keitėsi mokymo materialinė bazė: praktinio
mokymo reikmėms skirta 100 ha žemės, buvo laikoma 50 galvijų, 142 kiaulės,
įsteigtas ir sertifikuotas ekologinis ūkis, sukaupta daug modernios technikos,
atnaujinti senesni ir įrengti nauji modernūs mokomieji kabinetai,
laboratorijos. Pedagogai kėlė kvalifikaciją, tobulino mokymo metodikas,
atnaujino ugdymo turinį, aktyviai dalyvavo
Lietuvos
  pedagoginėje ir metodinėje
veikloje.


                      Aukštą pedagogų
kvalifikaciją rodė suteiktos kvalifikacinės kategorijos. 1998 m. Daugų ŽŪM
dirbo 2 mokytojai  ekspertai (Marytė
Zenkevičienė, Petras Smolskas), 9 mokytojai metodininkai (Sigitas Junevičius,
Danguolė Kliminskienė, D.anutė Pakalniškienė, Valentas Pakalniškis, Regina
Paulauskienė, Arūna Plytnikienė, Mindaugas Smolskas, Vytautas Varnas, Juozas
Židžiūnas) ir 17 vyresniųjų mokytojų.

10 pav. Mokytoja metodininkė Regina Paulauskienė pamokoje

1999 m.
direktoriaus pavaduotojas ugdymui Valentas Pakalniškis parengė projektą
„Profilinio mokymo diegimas Daugų ŽŪM“. Tais pačiais metais kartu su dar 5
šalies profesinio mokymo įstaigomis Švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr.
1081 pradėtas  profilinio mokymo
eksperimentas.

1999
m. lapkričio 20 d. mokykla šventė 70-ties metų jubiliejaus sukaktį. Mokyklos
šventės simbolis – 70 žvakių aukuras, kurį uždegė geriausieji mokyklos mokytojai
ir moksleiviai šventės svečiai – Žemės ūkio ministerijos kadrų rengimo centro
direktorė V. Pilipavičienė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Daugų
seniūnas V. Raudonis, Žemės ūkio rūmų atstovas A. Gavenauskas  (buvęs mokyklos auklėtinis), kitų žemės ūkio
mokyklų atstovai, mokymo centrų direktoriai.

Mokyklos
nueitą kelią geriausiai apibūdina Žemės ūkio rūmų atstovo A. Gavenausko
žodžiai: „Daugų žemės ūkio mokykla – tai vertybių taurė, kuri duoda stiprybę ir
atima norą blaškytis ir eiti blogu keliu“.

Iki 1999 m.
mokykla išleido 27 agronomų, 27 žemės ūkio technikos mechanikų, 11
gyvulinkystės fermų mechanizacijos ir elektrifikacijos, 2 kalvių suvirintojų ir
5 namų ūkio ekonomių specialybių laidas. Tais pačiais metais mokyklą baigė
pirmieji aukštesniųjų studijų skyriaus buhalterinės apskaitos specialistai.

                      Viena
svarbiausių mokymo krypčių – ekologinis ūkininkavimas, kuriam vadovavo Danguolė
Kliminskienė. 1990 m. buvo įkurta ekologinės žemdirbystės bendrija „Gaja“. 1993
m. Daugų žemės ūkio mokykloje įkurtas ekologinis centras, ekologinis parkas,
įrengtas paplūdimys, tvarkoma aplinka.

Mokykloje
veikė jaunųjų ūkininkų ratelis, kudirkaičių, kraštotyros, liaudies amatų
būreliai. Moksleiviai aktyviai dalyvavo įvairiuose respublikiniuose ir kituose
konkursuose, olimpiadose, viktorinose. 1997 m. liepos 1-3 d. Dauguose vykusiame
šalies konkurse „Žemės vaikai“ mokyklos mokinys Tadas Mendeika iškovojo „Žemės
sūnaus“ titulą. Renginys buvo įspūdingas, dalyvavo beveik 2 tūkstančiai dalyvių
iš visos Lietuvos.













1999 m.
Rietavo aukštesnioji žemės ūkio mokykla minėjo savo mokyklos 140-ties metų
sukaktį. Tai pirmoji dar kunigaikščių Oginskių įsteigta mokykla. Lietuvos Žemės
ir miškų ūkio ministerija Rietavo mokyklos jubiliejaus proga nusprendė surengti
antrąjį ir paskutinį (mokyklų steigėjo funkcijos perduodamos Švietimo ir mokslo
ministerijai) “Žemės vaikų” konkursą. Daugų žemės ūkio mokyklos vardas vėl
mirgėjo žiniaskaidoje, nes „Žemės dukros” titulas atiteko mūsų mokyklos
auklėtinei Astai Aleknavičiūtei. Mokykla tapo ne tik Daugų miestelio, bet ir
visos seniūnijos kultūros židiniu. Čia su organizuotos Alytaus rajono žemdirbių
šventės, parodos, žemė ūkio mokyklų dalykinės – praktinės olimpiados, kiti
renginiai.


12 pav.  Tadas Mandeika (antras iš dešinės) 1997 m.
tapo „Žemės sūnumi“ 

Asta Aleknavičiūtė 1999
m. tapo „Žemės dukra“

„Žemės vaikai“ Rietave1999
m.


Daugų žemės
ūkio mokykla bendradarbiavo su Prancūzijos Pont – Audemer žemės ūkio mokykla,
užmezgė ryšius su kolegomis Lenkijoje, Švedijoje, Norvegijoje.

Svečiuose Prancūzijos
delegacija

Saviveiklininkai


Mokytoja Z.
Ožalinskienė pamokoje

Matematikos mokytojai M.
Zenkevičienė ir A. Tiknius su matematikos viktorinos dalyviais

Bendrojo lavinimo dalykų
metodinės komisijos nariai

Pirmas Daugų ŽŪM
direktorius A. Čepukėnas 70-mečio šventėje

Buvęs direktorius P.
Rocevičius mokyklos 70-mečio šventėje

Daugų
technologijos ir verslo mokykla 
(2002– 2004)

Viešoji įstaiga Daugų
technologijos ir verslo mokykla

(2004 m. liepos 1 d. – 2009)

                      Lietuvos Respublikos
švietimo ir mokslo ministro įsakymu 2002 m. vasario 27 d. Daugų žemės ūkio
mokyklos pavadinimas pakeistas į „Daugų technologijos ir verslo mokykla“.

Mokyklos
pavadinimas atitiko mokymo turinį. Mokykloje tuo metu buvo: Alytaus kolegijos,
aukštesniųjų studijų, profesinio rengimo, technologinės gimnazijos klasės ir
neakivaizdinis skyrius.

                      2002 m. rugsėjo 1 d.
mokėsi 461 asmenys: aukštesniųjų studijų dieninių ir neakivaizdinių studijų
skyriuose – 299 studentai, profesiniame skyriuje – 88 mokiniai, technologinėje
gimnazijoje – 74 mokiniai.
















Daugų
technologijos ir verslo mokykla viena pirmųjų gavo Švietimo ir mokslo
ministerijos leidimą rengti būsimojo Lietuvos kaimo infrastruktūros
specialistus, panaudoti mokyklos bazę ugdymo ir verslo reikmėms.

 

Daugų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė 2002 metais

Pedagogai ir po vieną, ir
grupėmis dalyvavo konkursuose tarptautinių programų (PFARE, SAPARD, SOCRATES)
lėšoms gauti. Parengti ir pristatyti projektai: „Bendruomenės pokyčių
valdymas“, „Automechaniko rengimo infrastruktūros ir priemonių modernizavimas“,
„Baltijos ir Amerikos partnerystės programa“, Turizmo vystymo mokymosi
pagrindai“, „Vaikų ir jaunimo nusikalstamumo prevencija“, “Mokymo paslaugų
teikimas Alytaus apskrityje pagal augalininkystės, gyvulininkystės, apskaitos,
kompiuterinio raštingumo, kompetencijos, ir kitas programas“. 

                      2003-2004
m.m. mokykloje mokėsi 424 mokiniai. Aukštesniųjų studijų skyriuje 188
studentai, Profesiniame skyriuje 139, Technologinės gimnazijos skyriuje 97
mokiniai. Rengiami technikos šaltkalviai, apskaitininkai, prekių vežimo
organizatoriai, technikos priežiūros verslo darbuotojai ir organizatoriai,
viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojai. Kasmet specialybių spektras
keičiasi, kadangi pats gyvenimas diktuoja sparčią
kaitą.

                      Mokykla
atvira ne tik mokiniams, bet ir visos Dzūkijos ūkininkams, žemdirbiams.
Bibliotekoje įrengta interneto skaitykla. Iki popietinių valandų ja naudojasi
studentai ir mokiniai, o vėliau miestelio ir aplinkinių kaimų jaunimas.
Kompiuterizuotos mokomosios auditorijos. Mokiniai ir studentai naudojasi laisve
neribotai dirbti kompiuteriu, laisve rinktis mokymo planus ir programas.

                      Specialiosios
žemės ūkio ir kaimo rėmimo programos (SAPARD) lėšomis surengti ūkininkų mokymo
kursai apie šiuolaikinių purkštuvų paruošimą techninei apžiūrai ir darbą jais,
nes Daugų technologijos ir verslo mokykla iš Danijos gavo modernų traktorinį
purkštuvą darbui, kitą – mokymui, nugarinį purkštuvą bei darbo apsaugos
priemonių. Kursų dalyviai atliko praktinius darbus, atsakė į teorinius
klausimus ir sėkmingai įgijo Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos žemės ūkio
konsultavimo tarnybos kvalifikacijos pažymėjimus.

                      2003
m. kovo 10 d. matematikos mokytojai ekspertei Marytei Zenkevičienei įteiktas
2002 Metų Mokytojo titulas. Tai apdovanojimas, kurio neįmanoma įkainoti
moralinės vertybės – begalinio virpesio, džiugesio, kad esi pastebėtas, kad
tavo darbai vertinami, kad nuolat ieškai naujovių, kad mokinių nuoširdumas
neleidžia sustoti, kad gyveni išleistuvių valsus keisdamas rugsėjo skambučiais.
Mokytoja daug metų vadovavo zoninėms ir respublikinėms žemės ūkio bei
aukštesniųjų žemės ūkio mokyklų matematikos metodinėms komisijoms. Savo patirtį
skleidžia kursuose, konferencijose, rengia dalyko programas, eksportuoja naujų
studijų programas. Viena ir kartu su bendraautoriais parengė leidinius:
„Algebros ir analizės pradmenų testai 10 – 12 klasėms“, „Matematikos
kontroliniai darbai A ir B lygiais“, „Matematikos užduotys 4 – 6 klasėms“,
„Geometrijos testai 10 – 12 klasėms“ ir kt. Ji veda atviras pamokas ir
autorinius seminarus matematikos mokytojams, yra surengusi savo ir moksleivių
bei studentų metodinių, kūrybinių darbų bei mokymo priemonių parodas.

Nuo 2003 m.
rugpjūčio mokykla dalyvavo tarptautinėje jaunųjų žemdirbių programoje „Sesame“.
Mokyklos absolventė Irma Palevičiūtė pagal šią programą į Prancūziją išvyko
vieneriems metams. Ji dirbo ūkininkų šeimoje Dordone netoli Bordo miesto ir
Atlanto vandenyno.













2004 m. sausio 15 d. įvyko susitikimas su
Europos ateities Lietuvoje forumo viceprezidentu Rimantu Dagiu, papasakojusiu
apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir šių funkcijas, artėjančius Europos Parlamento
rinkimus.

Metų mokytojų apdovanojimai (iš kairės į dešinę): S.
Alenskienė, K. Ponelienė, Premjeras A. Brazauskas, M. Zenkevičienė, ministras
A. Monkevičius, A. Gutauskienė, B. Butvydis

2004 m. liepos
1 d.  prasidėjo naujas veiklos
etapas  – mokykla pertvarkyta į viešąją
įstaigą  Daugų technologijos ir verslo
mokyklą. Mokykla tapo savarankiškesnė – teikia pagrindinį, vidurinį ir
profesinį išsilavinimą, rengia ir įgyvendina rinkos poreikius atitinkančias
profesinio mokymo programas, modernizuoja mokymo bazę, vykdo suaugusiųjų
tęstinį mokymą, konsultavimą, vairavimo mokymą, teikia apgyvendinimo bei
maitinimo paslaugas, organizuoja vasaros poilsio stovyklas, vykdo projektinę
veiklą.

                      2004
m. liepos 2 d. buvo minimas Daugų technologijos ir verslo mokyklos 75 metų
jubiliejus. Pirmoji šventės dalis – iškilmingos, šiai progai atnašautos Mišios
Daugų Dievo apvaizdos bažnyčioje. Po mišių didžiulis mokytojų, mokinių ir
svečių būrys susirinko išpuoštoje mokyklos salėje. Sugiedojus Lietuvos
Respublikos himną, šventės dalyvius sveikino mokyklos mokiniai ir mokytojai.
Apie mokyklos dabartį kalbėjo daug metų mokyklai vadovavęs, o nuo 2004 m.
liepos 1 dienos Alytaus profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas
einantis Vytautas Zubras. Laikinai einantis mokyklos direktoriaus pareigas
Valentas Pakalniškis pristatė jubiliejinį mokyklos medalį, kuris buvo įteiktas
svečiams, ir apžvelgė trijų amžiaus ketvirčių mokyklos istoriją. Pasidžiaugė,
kad mokykloje vyksta turininga visuomeninė ir kultūrinė veikla, kad mokykla
tapo seniūnijos kultūros židiniu. Tuo metu mokykloje veikė Alytaus kolegijos,
aukštesniųjų studijų, profesinio rengimo, technologinės gimnazijos klasės ir
neakivaizdinis skyrius, o įvairiuose kursuose žinių siekė per 700 regiono
gyventojų.




                      Daugų
technologijos ir verslo mokyklos bendruomenę jubiliejaus proga sveikino
Švietimo ir mokslo ministerijos Specialistų rengimo departamento direktorius
Romualdas Pusvaškis. Anot jo, mokykla turi profesinio mokymo prestižą, svarbus
jos darbo kriterijus – rengti mokinius studijuoti aukštosiose mokyklose. Jis
įteikė MOKYTOJAMS ministerijos padėkos raštus už nuoširdų darbą. Seimo narys
Vydas Baravykas atvežė mokyklai Premjero Algirdo Brazausko dovaną – paveikslą
„Mindaugo karūnavimas“. Kitus darbuotojus padėkos raštais apdovanojo Alytaus
apskrities viršininkas Raimundas Markauskas, rajono meras Algirdas
Vrubliauskas, Daugų meras Vydas Raudonis. Minėjimo dalyvius ypač sujaudino
buvusių auklėtinių pasirodymas. Scholastika Kavaliauskienė, Albina Meškauskienė
ir Antanas Stanevičius dalijosi prisiminimais, pasakojo apie bendramokslius ir
tuometinius mokytojus, deklamavo savo kūrybos eiles, grojo ir dainavo. Po
minėjimo visi  dalyviai apžiūrėjo
mokyklos 75-mečiui pastatytą Petro Pranckevičiaus koplytstulpį „Sėjėjas“,  įprasminantį čia besidarbuojančių ir
besimokančiųjų triūsą.

Mokyklos
75 metų jubiliejaus iškilmės tęsėsi stadione, kur buvo surengtos atviros
Alytaus apskrities žaidynės „Sportas visiems!“. Vyko virvės traukimo, futbolo,
krepšinio, paplūdimio tinklinio, kurie šūksniais ir plojimais stipriausius
septynis apskrities vyrus skatino kelti rąstą, perritinėti sunkią traktoriaus
padangą ir traukti patį traktorių. Žaidynių „Sportas visiems!“ laimėtojus apdovanojo
Daugų technologijos ir verslo mokyklos kūno kultūros mokytojas, vyriausias
varžybų teisėjas Sigitas Junevičius ir Alytaus apskrities sporto tarybos
pirmininkas Zenonas Gramackas.


                      2004
m. vasarą mokykloje veikė Petro Pranckevičiaus vadovaujama Alytaus dailiųjų
amatų mokyklos moksleivių kūrybinė stovykla, kuri įgyvendino „Skulptūrų parko
kūrimo“ projektą. Visi jaunieji drožėjai – Milgirdas Jonuška, Gediminas
Šiupienis, Evaldas Dainelis, Mindaugas Linkevičius, Ramūnas Maščinskas – gabūs
bei perspektyvūs tautodailininko Sauliaus Lapinsko mokiniai. Toje pačioje
komandoje meistravo ir buvęs Petro Pranckevičiaus mokinys Arūnas Zienka.
Drožėjų sumanytos skulptūros – tai senovinių legendų apie Daugus herojai ir
kitos etnokultūrinės figūros, kilusios iš jaunųjų drožėjų fantazijos. Jie
išdrožė „Perkūno“, tris „Laumės“ skulptūras, „Gyvybės medį“, besišakojantį į
„Pelėdą‘, „Žaltį“, „Voverę“, „Gėles“. Suolų kompozicijos: „Drakonas“, „Lydeka“,
Kiškis ir Lapė“, „Žvejai“, „Nykštukai‘ kvieste kviečia prisėsti ir pasigrožėti
mokyklą supančios gamtos grožiu. Skulptūrų parkas ugdo mokyklos mokinių
estetinę savimonę, daugiškių dvasinę kultūrą.

2004 – 2005
m. m. mokykloje mokėsi 326 mokiniai ir aukštesniųjų studijų skyriaus studentai.
Mokykloje veikė Alytaus kolegijos neuniversitetinių studijų Buhalterinės
apskaitos specialybės skyrius. 2005 m. mokyklą baigė – išlaikė baigiamuosius
kvalifikacinius egzaminus ir gavo profesinio mokymo diplomus – 84 mokiniai, 88
aukštesniųjų studijų skyriaus studentai. 6 mokiniai (5 mokiniai profesiniame
skyriuje ir 1 aukštesniųjų studijų skyriaus studentas) baigė mokyklą įgydami
diplomą su  pagyrimu, 9 profesinio
skyriaus absolventai gavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų pagyrimus.
39 mokiniai įgijo Brandos atestatus, 1 mokiniui išduotas Mokymosi pasiekimų
pažymėjimas (po 12 klasių), 17 mokinių gavo Pagrindinio išsilavinimo
pažymėjimus. 2005 m. buvo išleista paskutinė Aukštesniųjų studijų skyriaus
absolventų laida.

                      2004
m. spalio 9 dieną Vš Į Daugų technologijos ir verslo mokykla reprezentavo
Alytaus apskritį respublikinėje Derliaus dienos šventėje „Ievaro giesmė 2004
m.“ . Mokyklos įrengtas kiemelis pelnė meniškiausio kiemelio nominaciją –
Alytaus apskričiai įteiktas padėkos raštas ir prizas – meniška molinė puodynė.

2004 m. spalio mėnesio pabaigoje
mokykloje viešėjo svečiai iš Prancūzijos. Du iš jų – šios šalies Dižono žemės
ūkio technikos pardavimo ir žemės ūkio supirkimo bei perdirbimo produkcijos
susivienijimo atstovai Alenas Siuro ir Pjeras Buduaras, taip pat projektų
vadovas Mišelis Marsenas. Gražūs draugystės ryšiai su Prancūzijos ūkininkais
bei verslininkais prasidėjo 2002 m., kai Prancūzijos ambasada Lietuvoje kartu
su Lietuvos žemės ūkio ministerija suorganizavo kelių studentų ir mokinių
stažuotes Prancūzijoje. 40 jaunuolių vyko į minėtą šalį. Stažuotėje mokiniai
tobulino prancūzų kalbos įgūdžius, galėjo pakeliauti po Prancūziją ir užsidirbti
pinigų. Svečioje šalyje mokiniai dirbo ir elgėsi nepriekaištingai, tinkamai
atstovavo savo mokyklai ir Lietuvai, todėl jais galima didžiuotis.


 


                      2005
– 2006 mokslo metais bendras mokinių ir studentų kontingentas – 520, iš jų –
328 mokiniai mokėsi pagal Vidurinio ugdymo, Technikos šaltkalvio remontininko,
Apskaitininko ir kasininko, Automobilių mechaniko, Prekių vežimo
organizatoriaus, viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojo programas. Vykdant
BPD 2.4 priemonės projektą „Socializacija mokantis“, priimti 47 asmenys mokytis
pagal Suaugusiųjų pagrindinio ugdymo programą. Mokykloje mokėsi 154 Alytaus
kolegijos neuniversitetinių studijų Buhalterinės apskaitos specialybės
studentai.


                      Trys
pagrindinio profesinio mokymo programos – Pardavėjo (9440034101),Tarptautinių
vežimų vairuotojo ekspeditoriaus (440084020), Automobilių mechaniko (440052502)
– buvo priderintos prie Profesinio rengimo standartų. 2005 m. gruodžio 9 d. LR
Švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. ISAK – 2527 Licenzija vykdyti
pagrindinio profesinio mokymo programas buvo papildyta Agroserviso darbuotojo
(440062102) ir Tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus (440084020) mokymo
programomis. Siekiant padidinti ruošiamų specialybių pasiūlą buvo atlikta darbo
jėgos situacijos analizė, atlikti darbuotojų poreikio tyrimai. Jų pagrindu
parengtos ir teiktos tvirtinimui Technikos šaltkalvio – remontininko (su 10
išlyginamąja klase) ir Automobilių mechaniko (III pakopa) profesinio mokymo
programos.


                      Ugdymo
procesui tobulinti įrengta nauja 15 vietų kompiuterių klasė, įsigytas
nešiojamas kompiuteris, spalvotai spausdinantis lazerinis spausdintuvas,
televizorius, DVD grotuvas. Bibliotekos fondai papildyti kompiuterinėmis
programomis, vaizdajuostėmis, 870 egzempliorių spaudinių. Mokinių patogumui
suremontuotos sporto salės pagalbinės patalpos, persirengimo kambariai, dušo
patalpa, nušlifuotos ir perlakuotos sporto salės grindys. Moderniai
suremontuotas skyrių vedėjų kabinetas ir klasė. Rūpinamasi mokinių bendrabučio
patalpomis: penktame aukšte įdėti plastikiniai langai, suremontuoti kambariai
ir nupirkti nauji baldai, įrengta nauja virtuvė ir dušinė.


                      2005
m. rugsėjo 1 dieną mokykloje dirbo 39 pedagoginiai darbuotojai: iš jų – 20
bendrojo lavinimo mokytojų, 18 profesijos mokytojų, 1 bendrabučio auklėtoja.
Mokytojų kvalifikacija: 2 – mokytojai ekspertai, 10 – mokytojų metodininkų, 14
– vyresniųjų mokytojų.  Mokytojai
dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, tobulinant pedagogikos,
psichologijos, dalykines ir vadybos žinias šalyje ir užsienyje (kursuose ir
seminaruose kvalifikacija tobulino 304 dienas, 3 mokytojai stažavosi užsienyje,
18 mokytojų pradėjo studijas magistrantūroje). Mokykloje aktyviai veikė
Mokytojų ekspertų ir metodininkų klubas, Mokyklos metodikos taryba, Bendrojo lavinimo
dalykų mokytojų ir Profesinio mokymo dalykų mokytojų metodiniai rateliai.


                      2005
m. vasario 25 d. LR Švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. ISAK – 267 Vš Į
Daugų technologijos ir verslo mokykloje akredituota vidurinio ugdymo programa
(valstybinis kodas 301001001). Tai pasiekta visos bendruomenės pastangomis.


                      Mokyklos
bendruomenė šešerius metus siekė vidurinio ugdymo programos akreditacijos,
turėdama tikslą kurti gimnazijos klases. Iš pradžių vyko profilinio mokymo
eksperimentas, buvo rengiama  vidurinio
ugdymo programa. Kurį laiką akreditacija buvo pristabdyta, nes nepatvirtinti
nauji vidurinio ugdymo programos akreditavimo nuostatai ir tvarka. 2004 m.
pradžioje tai buvo patvirtinta. Alytaus apskrities akreditavimo koordinavimo
komisija, vadovaujama pirmininkės Jūratės Vencienės, akreditaciją vykdė 2004 m.
gruodžio mėnesį. Vidurinio ugdymo programa specialios akreditavimo komisijos
buvo gerai įvertinta, nes iš galimų 260 balų Vš Į Daugų technologijos ir verslo
mokyklos pateikta programa surinko 236. Mokyklos bendruomenė didžiavosi
savo  darbu, pripažinimu, jog  verta gimnazijos vardo. Akreditavus vidurinio
ugdymo programą, įsteigtas Gimnazijos skyrius, kuriame vidurinio išsilavinimo  kasmet siekia apie 150 mokinių.


                      2005
– 2006 m.m. mokykloje vyko įvairūs renginiai. Mokyklos bendruomenė tradiciškai
šventė Rugsėjo 1 – osios, Naujųjų metų sutikimo, Mokslo metų užbaigimo ir kitas
šventes. Suorganizuotos 34 mokomosios pažintinės ekskursijos, 89 mokiniai buvo
išvykę į praktinę stažuotę Prancūzijoje, 5 – į Vokietiją. Mokyklos garbę
konkursuose ir olimpiadose gynė 18 mokinių (12 – apskrities, 6 – respublikos).


                      Mokyklos
bendruomenės narės geranoriškai įsijungė į „Moterų klėtelės“ veiklą. Moterys
susirenka kartą per mėnesį, kad parodytų, ką gali darbščios rankos: pinti,
nerti, papuošti advento vainiką, serviruoti stalą, pavaišinti svečią…


 2006 – 2007 mokslo metais bendras
mokinių ir studentų kontingentas – 547. Pagal Vidurinio ugdymo, Technikos
šaltkalvio – remontininko, Apskaitininko ir kasininko, Automobilių mechaniko,
Prekių vežimo organizatoriaus, Viešbučių ir turizmo komplekso darbuotojo,
Logisto ekspeditoriaus, Viešbučio ir turizmo paslaugų teikėjo
  programas mokėsi 355 mokiniai. Vykdant BPD
2.4 priemonės projektą „Socializacija mokantis“, priimti 49 asmenys mokytis
pagal Suaugusiųjų pagrindinio ugdymo programą. Mokykloje mokėsi 115 Alytaus
kolegijos aukštųjų neuniversitetinių studijų Buhalterinės apskaitos specialybės
studentai.


                      Nuo
2005 m. kovo 16 d. iki  2008 m. vasario
29 d. įgyvendintas projektas Nr. BPD2004-ESF-2.4.0-01-04/0079 “Socializacija mokantis” pagal Lietuvos Respublikos 2004-2006 m. Bendrojo
programavimo dokumento 2 prioriteto “Žmonių išteklių plėtra” 2.4 priemonę
“Mokymosi visą gyvenimą sąlygų plėtra”. Projekto ,,Socializacija mokantis” tikslas – išplėtoti Alytaus, Trakų ir
Varėnos rajonų sankirtoje esančių kaimo vietovių suaugusiųjų švietimo –
bendrojo lavinimo, profesinės kvalifikacijos tobulinimo, profesinio informavimo
ir konsultavimo sistemą bei sukurti prielaidas mokytis  gimnazijose ir profesinėse mokyklose bei
pasirengti studijoms kolegijose ir universitetuose. Šiam tikslui pasiekti VšĮ
Daugų technologijos ir verslo mokyklos bazėje buvo įsteigtas Suaugusiųjų
pagrindinio mokymo centras, kuriame projekto vykdymo 2005-2008 m. laikotarpiu
buvo vykdytas suaugusiųjų, laiku neįgijusių pagrindinio išsilavinimo, mokymas
neakivaizdiniu būdu pagal Pagrindinio ugdymo programą. Pagrindinį išsilavinimą
Suaugusiųjų pagrindinio mokymo centre projekto vykdymo metu įgijo 81 asmuo, 2
asmenims įteikti Mokymosi pasiekimų pažymėjimai.  


Mokytis niekada nevėlu…Suaugusieji biologijos pamokoje

                      Vykdant projektą „Socializacija mokantis“ Nr.
BPD2004-ESF-2.4.0-01-04/0079 pagal Lietuvos Respublikos 2004-2006 m. BPD 2.4
priemonę „Mokymosi visą gyvenimą sąlygų plėtojimas“  sudaryta sutartis su Vilniaus pedagoginiu
universiteto Socialinės komunikacijos institutu, kuris vykdė magistrantūros studijas.
Pagal socialinio darbo magistrantūros programą studijavo 28 asmenys, iš jų 8
mokyklos mokytojai. Taip pat 20 mokyklos mokytojų dalyvavo mokymuose pagal 20
kreditų programą. Jie įgijo edukacinius gebėjimus ir kompetencijas iš vadybos,
audito, lyderiavimo, socialinių ligų prevencijos ir rizikos grupių tyrimų,
projektų vadybos, mokymo(si) ir socialinio ugdymo strategijų, socialinės
pedagoginės pagalbos vaikui, psichologinio socialinio tyrimo metodologijos
kontūrų, tyrimo rezultatų interpretavimo ypatumų. 2006 m. balandžio 28 d. VPU
Socialinės komunikacijos instituto direktorė Giedrė Kvieskienė ir universiteto
plėtros ir tarptautinių ryšių prorektorius Aivas Ragauskas kursų dalyviams
įteikė pažymėjimus.


 Kvalifikacijos pažymėjimų įteikimo iškilmės
2006 m. balandžio 28 d. Vilniaus pedagoginio universiteto aktų salėje
(iškilmėse dalyvavo Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos
instituto direktorė Giedrė Kvieskienė, Vilniaus pedagoginio universiteto
plėtros ir tarptautinių ryšių prorektorius Aivas Ragauskas, doktorantė Odeta
Merfeldaitė)

Nuo 2006-05-05 iki 2008-10-15
sėkmingai įgyvendintas Bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto 2.4
priemonės “Mokymosi visą gyvenimą sąlygų plėtojimas” projektas „Automobilių
elektros įrengimų remontininko mokymo programos sukūrimas bei agroserviso
darbuotojo mokymo programos atnaujinimas VšĮ Daugų technologijos ir verslo
mokykloje“ (BPD2004-ESF-2.4.0-03-05/0080). Projekto tikslas –
išplėsti VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos teikiamas profesinio mokymo
paslaugas bei pagerinti šių paslaugų kokybę. Projekto vykdymo metu pagal darbo
rinkos reikalavimus buvo naujai parengta ir įteisinta Automobilių
elektromechaniko (automobilių elektros įrengimų remontininko) profesinio mokymo
programa, atnaujinta Agroserviso darbuotojo mokymo programa. Abiejų programų
vykdymui parengta reikalinga metodinė mokymo medžiaga: skaidruolės ir
prezentacijos (PowerPoint programa), kompiuteriniai  klausimynai (žinių vertinimo testai),
praktinių darbų instrukcijos ir užduotys. Išleisti Automobilių elektros
įrengimų remontininko ir Agroserviso darbuotojo mokymo programų dalykų (modulių)
Mokymo(si) medžiagos rinkiniai. Projekto
metu 2008 m. liepos mėn.  vyko  edukologinių, psichologinių ir andragoginių
žinių seminarai. 2008 m. rugpjūčio 18-29 dienomis dešimt profesijos mokytojų
Lietuvos žemės ūkio universitete dalyvavo praktinėje stažuotėje, kurios metu
buvo plėtojamos
  Automobilių elektros
įrengimų remontininko ir Agroserviso darbuotojo mokymo programų profesijos
mokytojų praktinės kompetencijos bei bendrieji gebėjimai. 


Praktinės stažuotės LŽUU
2008 m. rugpjūčio mėn. metu (Transporto ir jėgos mašinų laboratorijoje)

programų dalykų (modulių)
Mokymo(si) medžiagos rinkiniai. Projekto metu 2008 m. liepos mėn.  vyko  edukologinių, psichologinių ir andragoginių
žinių seminarai. 2008 m. rugpjūčio 18-29 dienomis dešimt profesijos mokytojų
Lietuvos žemės ūkio universitete dalyvavo praktinėje stažuotėje, kurios metu
buvo plėtojamos  Automobilių elektros
įrengimų remontininko ir Agroserviso darbuotojo mokymo programų profesijos
mokytojų praktinės kompetencijos bei bendrieji gebėjimai.

                      2006
m. rugsėjo 1 d. mokykloje dirbo 39 pedagoginiai darbuotojai: iš jų – 20
bendrojo lavinimo mokytojų, 18 profesijos mokytojų, 1 bendrabučio auklėtoja.
Mokytojų kvalifikacija: 2 mokytojai ekspertai, 10 mokytojų metodininkų, 15
vyresniųjų mokytojų. Priimti dirbti šeši mokytojai, du iš jų baigę
magistrantūros studijas. Profesinio rengimo standartų rengimo grupių darbe
dalyvavo 6 mokytojai.

                       Profesinei karjerai ir gyvenimo įprasminimui
buvo atlikta darbo jėgos situacijos analizė, atlikti darbuotojų poreikio
tyrimai. Jų pagrindu parengtos ir pateiktos tvirtinti Sporto klubo veiklos
organizatoriaus (III pakopa) ir Transporto priemonių pardavimo konsultanto (III
pakopa) profesinio mokymo programos.

                      Pagal
projektą „Švietimas informacinei visuomenei“ įrengta dar viena nauja
kompiuterių klasė, 12 personalinių kompiuterių paskirstyta į mokomuosius
kabinetus, bendrabutį, sukomplektuotos trys mobilios sistemos: nešiojamas
kompiuteris ir multimedija. Bibliotekos fondai papildyti mokomosiomis
kompiuterinėmis programomis (8 vnt.), 809 vnt. spaudinių, prenumeruojami 27
laikraščiai ir žurnalai. Modernizuojama ugdymo aplinka: 2007 m. kovo 21 dieną
mokykloje po remonto pirmajame aukšte iškilmingai atidarytas Socialinio ir
meninio ugdymo korpusas su keturiais mokomaisiais kabinetais. Renovuoto korpuso
kabinetų vedėjams direktorius V. Pakalniškis įteikė lenteles su mokomųjų
kabinetų pavadinimais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Smaidžiūnienė įteikė
liudijimus, kurie tarsi įpareigojo estetišką kabineto aplinką papildyti
moderniu mokymo turiniu, o visa tai, kas sukurta, išsaugoti ir puoselėti.

Didelio atgarsio
susilaukė mokinių inicijuota pilietinė akcija „500 000 centų“, skirta įamžinti
1918 m. vasario 16 – osios akto signataro kunigo Vlado Mirono atminimą.
Lietuvoje sklandė mintis, kad nuo 2007 –ųjų sausio 1 dienos iš apyvartos gali
būti išimti lietuviški centai. Pilietinės akcijos kreipimąsi perskaitė Mokinių
tarybos pirmininkė Sandra Veličkaitė ir pavaduotojas Edvardas Ramanavičius per
popietę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Popietėje
svečiavosi 1990 m. kovo 11 –osios Nepriklausomybės Akto signataras Jonas
Pangonis. Svečias papasakojo, kaip buvo priimtas šis dokumentas. Buvo visiems
įdomu, bet labiausiai visi buvo nustebinti paprastų, šiltų signataro žodžių,
kad labai jaudinasi, nes jau daug metų nebuvo kviečiamas į panašius renginius.
Mokiniams, gimusiems 1990 metais, svečio žodžiai ir mokyklos bendruomenei
padovanota Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija, paliko pasididžiavimą
Tėvyne.

2006 m.
gruodžio mėnesį vyko akcija „Gerumas mus vienija“, kurios metu mokiniai ir
mokytojai aukojo pinigus, nešė drabužius, žaisliukus ir viską, kas reikalinga
žmogučiui – rausvažandžiui kūdikėliui, su akutėmis, plaukais ir burnyte. Visa
labdara buvo paaukota Alytaus kūdikių namams.

 Alytaus
sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, 2008 m. gruodis

2006 m. mokyklos bendruomenė tradiciškai šventė
Rugsėjo 1-osios, Naujųjų metų sutikimo, Užgavėnių, Mokslo metų užbaigimo
šventes, dalyvavo respublikinėje kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų
mokinių profesinio meistriškumo konkurse – šventėje „Žemės vaikai 2006“
Alantoje, Pirmosios vagos šventėje Veisiejuose, tarptautinėje parodoje „Alytus
2006“. Tų pačių metų vasarą mokykloje vyko Alytaus rajono savivaldybės
suorganizuota tarptautinė bendradarbiavimo stovykla „Tris dienas, tris nakcis“,
tarptautinis folkloro festivalis „Dzūkų godos“, ketvirtoji Respublikinė
žemdirbių sporto šventė. Suorganizuota „Amatų diena“. 

Akimirkos iš mokykloje vykusių renginių

2007-2008
mokslo metais mokėsi 340 mokinių pagal Vidurinio ugdymo, Technikos šaltkalvio
remontininko, Apskaitininko ir kasininko, Automobilių mechaniko, Automobilių
remontininko, Prekių vežimo organizatoriaus, Logisto ekspeditoriaus, Viešbučių
ir turizmo kompleksų darbuotojo,
Viešbučio ir turizmo paslaugų teikėjo, Sporto klubo veiklos organizatoriaus ir
Transporto priemonių pardavėjo konsultanto programas.

2007 – 2008
m.m. mokykloje dirbo 35 pedagoginiai darbuotojai: iš jų 16 bendrojo lavinimo
mokytojų, 13 profesijos mokytojų, 1 bendrabučio auklėtoja, 5 administracijos
darbuotojai. Priimti dirbti keturi mokytojai, vienas iš jų baigęs
magistrantūros studijas. Mokytojų kvalifikacija: 2 – mokytojai ekspertai, 10
mokytojų metodininkų, 15 vyresniųjų mokytojų.

Mokyklos
mokytojai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, nuolat kelia savo
kvalifikaciją įvairiuose kursuose, seminaruose. Vadovaujami projekto mokytojo –
konsultanto Mindaugo Smolsko kiti mokyklos profesijos mokytojai baigė 6 mėnesių
nuotolinio mokymo (si) dirbti virtualioje mokymo(si) aplinkoje „Moodle“ bei
mokomosiomis kompiuterinėmis priemonėmis kursą pagal Švietimo ir mokslo
ministerijos ir Švietimo informacinių technologijų centro vykdomą projektą „IKT
diegimo profesiniame mokyme profesijos mokytojų rengimo programa“. Profesijos
mokytoja Regina Paulauskienė dalyvavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų
vykdytame projekte „Profesinio mokymo žinių ir kompetencijų vertinimo sistemos
sukūrimas ir plėtra“. Keturi mokytojai (O. Aleksandravičienė, V. Gudaitė, D.
Pakalniškienė, D. Vilkienė) sėkmingai baigė magistrantūros studijas Vilniaus
pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos institute ir įgijo socialinio
darbo magistro laipsnį. Dvi profesijos mokytojos įgijo profesinio mokymo
diplomus: Alytaus profesinio rengimo centre mokytoja I. Zenkevičienė įgijo
Prekybos įmonių konsultanto kvalifikaciją, o Druskininkų amatų mokykloje
mokytoja R. Paulauskienė įgijo Viešbučių ir turizmo paslaugų teikėjo
kvalifikaciją. Keturi asmenys (L. Diksienė, R. Tolvaišaitė, V. Valentukevičiūtė,
Ž. Biekšienė) studijavo pagal aukštųjų universitetinių studijų programas.






2007 m.
balandžio 11-14 d. mokykloje vyko 18-oji Lietuvosmoksleivių informatikos
olimpiada. Į olimpiadą atvyko 47 moksleiviai iš šalies mokyklų. Kartu su jais
olimpiadoje dalyvavo ir daug patyrusių, savo darbą išmanančių aukštos
kvalifikacijos mokytojų, dėstytojų, daugelio mokslinių straipsnių, vadovėlių,
uždavinynų, metodinių ir mokslo populiarinimo leidinių autorių, Vilniaus
universiteto matematikos ir informatikos fakulteto bei Matematikos ir
informatikos instituto mokslininkų bei studentų, kurie yra buvę informatikos
olimpiadų nugalėtojais ir prizininkais. Mokyklos bendruomenei už gerą Lietuvos
mokinių informatikos olimpiados organizavimą įteikta LR švietimo ir mokslo ministrės
Romos Žakaitienės padėka.

2007 m.
mokykla tapo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų konkurso „Už
pasiekimus 2007 metais“ nugalėtoja tarp profesinio rengimo institucijų.
2007 m. gruodžio 14 d. mokyklos direktoriui Valentui Pakalniškiui iškilmingai
įteiktas specialus prizas (meno
kūrinys, vaizduojantis prekybos dievą Merkurijų su atributais – sparnuotais
sandalais, auksine lazda ir šalmu) ir diplomas. Tai, kad mokykla
pripažinta geriausia profesinio mokymo institucija 2007 metais – visos mokyklos
bendruomenės nuoširdus darbas ir pastangos siekiant aukštų rezultatų! 

Diplomas ir prizas,
iškovoti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų konkurse „Už
pasiekimus 2007 metais“

2008 m. liepos
2-3 dienomis 24 pedagoginiai darbuotojai dalyvavo Alytaus rajono Švietimo ir
pedagoginės pagalbos centro organizuotame 12 valandų seminare „Aktyvaus mokymo
ir mokymosi metodai ugdymo procese Seinų „Žiburio“ lietuvių mokykloje ir Goroko
Ilaw miesto ukrainiečių licėjuje (Lenkija)“ ir įgijo žinių bei praktinių
įgūdžių temomis: aktyvaus mokymo ir mokymosi metodikų rengimas vykdant bendrąjį
lavinimą ir gerosios patirties sklaida Lietuvos ir Lenkijos mokyklose.

Mokykla
dalyvauja respublikinėje Viešbučių, restoranų ir viešojo maitinimo profesinio
mokymo metodinės komisijos veikloje. 2008 m. birželio 12 – 13 dienomis Pedagogų
profesinės raidos centras organizavo respublikinį Viešbučių, restoranų ir
viešojo maitinimo profesinio mokymo metodinės komisijos seminarą „Viešbučių,
restoranų ir viešojo maitinimo profesinio mokymo profesijos mokytojų geroji
patirtis ir perspektyvos“. Mokyklos mokytojai skaitė pranešimus, parengė
mokinių ir savo dalykinių – metodinių darbų parodą.

Mokyklos
mokiniai tap pat aktyviai dalyvauja mokyklos gyvenime, atstovauja mokyklą
įvairiuose renginiuose. Dalyvauta Šiaulių Simono Daukanto vidurinėje mokykloje
vykusiose respublikinėse moksleivių konferencijose: matematikos, informatikos,
informacinių technologijų ir ekonomikos septintoje respublikinėje moksleivių
konferencijoje TG 21 grupės mokiniai Neringa Smolskutė ir Donatas Ruoška
pristatė projektą „Atrask matematiką muzikoje ir dailėje“ (mokytojos Marytė
Zenkevičienė ir Rasa Juškelytė), respublikinėje gamtos mokslų moksleivių
mokslinėje – praktinėje konferencijoje TG 21 grupės mokinė Raminta Paulauskaitė
ir TG 13 grupės mokinys Tautvydas Lesniauskas pristatė projektą „Simetrija matematikoje,
gamtoje, mene ir kitur“ (mokytoja Marytė Zenkevičienė).

2008 m.
birželio 3 d. Aukštadvario žemės ūkio mokykloje vyko Kaimo plėtros profesinio
mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo zoninis konkursas „Žemės vaikai
2008“, kuriame dalyvavo Inga Miškinytė, kuriai įteikta padėka. 2008 m. birželio
20 d. Inga Miškinytė atstovavo mokyklą respublikiniame konkurse – šventėje
„Žemės vaikai 2008‘, vykusioje Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos
Naumiesčio skyriuje. Jau septyneri metai, kai mokyklos mokiniai atlieka
gamybines stažuotes Prancūzijoje (2008 m. stažuotes atliko 20 mokinių).






Daugų
technologijos ir verslo mokykloje yra labai populiarus šaškių žaidimas.
Mokyklos vardą garsina šaškių komanda, kuriai nuo 1972 m. vadovauja mokytojas
Juozas Židžiūnas. Šį sportą populiarina mokytojai ir darbuotojai: Valė
Smoklskienė, Dalia Vilkienė, Milda Puzonienė, Marytė Zenkevičienė, Antanas
Tiknius, Juozapas Truncė, Juozas Židžiūnas ir kt. Šaškininkai dalyvauja
įvairiose komandinėse bei asmeninėse varžybose, šaškių užduočių sprendimo
konkursuose. Klubo “Daugis” šaškių komanda sėkmingai dalyvauja respublikinėse
varžybose. Per pastaruosius penkerius metus šaškių komanda (Milda Puzonienė,
Dalia Vilkienė, Antanas Tiknius ir Juozas Židžiūnas), dalyvavusi Lietuvos kaimo
mokymo įstaigų darbuotojų sporto žaidynėse, laimėjo penkias čempionų taures
(2004, 2005, 2007, 2008, 2009 m).  Iš
viso šiose sporto žaidynėse nuo 1978 m. laimėta dešimt čempionų taurių. Alytaus
apskrities bei rajono seniūnijų sporto žaidynėse šaškių komanda visada būna
prizininkė. D.Vilkienė, M.Puzonienė, J.Židžiūnas ne kartą buvo pripažinti
geriausiais Alytaus rajono šaškininkais. 2008 m. iškilmingai paminėtas „Daugio“
šaškių komandos 30 mečio jubiliejus. Už šaškių sporto populiarinimą Sporto žaidynių
organizatorius Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos Nemunas valdybos
pirmininkas Kęstutis Levickis apdovanojo medaliais „Už nuopelnus Lietuvos
kaimui“ geriausius mokyklos šaškininkus – Mildą Puzonienę, Antaną Tiknių, Juozą
Židžiūną.

2004, 2005, 2007 metų
čempionai (iš kairės Antanas Tiknius, Milda Puzonienė, Juozas Židžiūnas ir
Juozas Mekionis (buvęs mokyklos 1981-1984 m. kūno kultūros vadovas)

Viešoji
įstaiga Daugų technologijos ir verslo mokykla garsi ir kitų sporto šakų
pasiekimais. Mokykloje populiarus krepšinis, futbolas, stalo tenisas, lengvoji
atletika. Mokyklos mokiniai kasmet dalyvauja įvairiose respublikinėse,
apskrities, rajono sporto varžybose ir dažnai laimi prizines vietas. 2008 m.
mokykla tapo Lietuvos jaunių sporto žaidynių, skirtų 75-osioms S.Dariaus ir
S.Girėno skrydžio per Atlantą metinėms, nugalėtoja rajonų centrų ir
savivaldybių specialiųjų ir aukštesniųjų mokymo įstaigų grupėje. Mokyklos
direktorius ir kūno kultūros mokytojas metodininkas Sigitas Junevičius
apdovanoti Kūno kultūros ir sporto departamento garbės raštais.

Akimirkos iš sporto varžybų

2008/2009 m.
m. mokėsi 369 mokiniai pagal Pagrindinio ugdymo, Vidurinio ugdymo, Technikos
šaltkalvio remontininko, Apskaitininko kasininko, Logisto ekspeditoriaus,
Viešbučio ir turizmo paslaugų teikėjo, Viešbučio darbuotojo, Sporto klubo
veiklos organizatoriaus, Transporto priemonių pardavėjo konsultanto profesinio
mokymo programas.


Mokykloje
nuolat vyksta įvairūs renginiai. Dalyvauta tarptautinėje parodoje „Alytus
2008“, tradicinėje pramogų dienoje Ryliškiuose (Alytaus raj.) „Oi gardūs tie
dzūkų grybai‘, Daugų kultūros namuose vykusioje seniūnijos šventėje. Poezijos
popietėje „Žodis, einantis iš širdies, pasiekia širdį“, kurioje dalyvavo
Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ nariai, tarp kurių du agronomai,
prieš kelis dešimtmečius baigę mūsų mokyklą. Tai poetas Antanas Šarkelė,
diplomą gavęs 1961 metais, poetė Scholastika Kavaliauskienė, diplomą gavusi
1963 metais.2008 m. mokykla tapo Lietuvos jaunių sporto žaidynių, skirtų 75
–osioms S. Dariaus ir S Girėno skrydžio per Atlantą metinėms, nugalėtoja rajonų
centrų ir savivaldybių specialiųjų ir aukštesniųjų mokymo įstaigų grupėje.
Mokyklai įteiktas garbingas apdovanojimas (taurė ir diplomas), o direktorius
Valentas Pakalniškis ir kūno kultūros mokytojas-metodininkas Sigitas Junevičius
apdovanoti Kūno kultūros ir sporto departamento garbės raštais.

Mokyklos „Musmirių“ komanda tradicinėje pramogų
dienoje Ryliškiuose „Oi gardūs tie dzūkų grybai“ (Alytaus raj., 2008-09-19) ir
apdovanojimai (Alytaus rajono savivaldybės Daugų kultūros centro prizas bei
diplomas)

Mokykloje
ypatingas dėmesys skiriamas metodiniam darbui. Be jau esamų metodinių grupių
mokykloje įkurtas Mokytojų ekspertų ir mokytojų 
metodininkų klubas.

                       Įvyko trisdešimt penkios metodinės
treniruotės, iš kurių ypatingai pasisekė: “Ugdymo filosofija“  (V.Pakalniškis), „Virtualios mokymo  aplinkos „Moodle“ panaudojimas“ (M.Smolskas),
„Mokytojo etika‘(I.Černiauskienė), „Papildomos mokymo priemonės‘
(E.Vaicekauskienė), „Komunikacinių įgūdžių formavimas anglų klbos pamokose‘(A.
Balčiūnas), “Relaksaciniai pratimai ir praktiniai patarimai“ (S.Junevičius),
„Mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas“ (V. Smolskienė), „Pamokų planai.
Kokių planų reikia mokytojams?“ (D. Pakalniškienė), „Refleksija“ (P.Smolskas),
“Testai ir jų kūrimo metodika“(R Zenevičiūtė).

                      Perskaityti
dvidešimt penki  pranešimai dalykų bei
metodikos taikymo temomis, iš jų svarbesni „Braižybos integracija su kitais
dalykais“(J.Židžiūnas), „Informacinių technologijų naudojimas rengiant metodinę
medžiagą“ (R.Paulauskienė), „Prisiminimai apie mokytoją Kazį Klimavičių“
(O.Zinkevičienė), „Lietuvių kalbos mokymo(-si) problemų tyrimo analizė“ (D.Veličkienė),
„Grupės vadovo veikla šalinant mokinių nelankymo problemas“ (V. Gudaitė),
“Auklėjamoji veikla. Jos vertinimas“ (R.Sevelevičienė), „Klasės valdymas ir
tvarkos palaikymas pamokose“ (Ž. Bakšienė).

                      Pravestos
atviros Matematikos (M.Zenkevičienė), Istorijos (D.Pakalniškienė), Lietuvių
kalbos ir Dailės integruota (D.Veličkienė, V.Gudaitė, R.Juškelytė), Braižybos
(J.Židžiūnas), Rusų kalbos (S.Balkienė) pamokos ir  Automobilių diagnostikos dalyko praktinis
darbas (M.Smolskas).

                      Mokyklos
mokytojai turi patirtį metodikos klausimais, skaito pranešimus respublikoje,
apskrityje, rajone. Mokytoja metodininkė D.Veličkienė skaitė pranešimą Alytaus
RŠPPPC tema „Nepamokinė lituanistinė veikla“. Mokytoja metodininkė
D.Pakalniškienė rajono mokytojams skaitė pranešimus temomis „Ekonomikos ir
geografijos mokslų integracija“, „Egipto civilizacijos integruotose pamokose –
istorijos, anglų, matematikos, dailės ir buities kultūros“. Mokytojai
metodininkai V.Pakalniškis, D. Pakalniškienė ir mokytoja ekspertė
M.Zenkevičienė vedė seminarą Alytaus apskrities įvairių specialybių mokytojams
tema „Integruoti projektai ugdymo procese. Mokytoja metodininkė
E.Vaicekauskienė seminare – praktikume respublikos mokytojams skaitė pranešimą
“Augalų apsaugos priemonių poveikis aplinkai“. Vyresnioji mokytoja
O.Aleksandravičienė skaitė pranešimą „Technologinė gimnazija: eksperimentas,
patirtis, problemos“. Profesijos mokytojai metodininkai M.Smolskas dalijosi
patirtimi su respublikos profesinių mokyklų mokytojais tema „Profesinio rengimo
programų išorinis vertinimas‘. Mokytojas metodininkas J.Židžiūnas  seminare – praktikume „Augalų apsaugos
sertifikavimas‘, o 2003 metais jis organizavo ir pravedė Alytaus ir Varėnos
rajonų žemdirbiams kursus pagal SAPARD programą „Šiuolaikiniai purkštuvai ir jų
paruošimas techninei apžiūrai“Mokytoja metodininkė R.Paulauskienė ir
vyresniosios mokytojos O.Aleksandravičienė, E.Smaidžiūnienė dalyvavo
įgyvendinant suaugusiųjų tęstinio mokymo „Poilsio kaime“ organizavimo
programą,  o mokytoja metodininkė
D.Kliminskienė, vyresnioji mokytoja B.Ragožienė, mokytojas G.Sinkevičius –
„Ekologinio ūkininkavimo“ mokymo programą.

                      Mokytoja
ekspertė M. Zenkevičienė skaitė pranešimus tarptautinėse ir respublikinėse
konferencijose temomis: „Vidurinės mokyklos matematikos žinių įtaka studijoms
kolegijoje“, „Matematikos žinių kaupiamasis vertinimas, jo privalumai“,
„Matematika 11. Savarankiški ir kontroliniai darbai“, „Matematika
12.Savarankiški ir kontroliniai darba“ ir kitomis. Mokytoja ekspertė buvo
Respublikinės matematikos mokytojų kvalifikacinės  komisijos narė ir jau daug metų dalyvauja
LMMA  ir LMD valdybų darbe, dešimt metų
vadovavo Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos Alytaus apskrities skyriui.

                      Klubo
tikrieji nariai per šį laikotarpį suorganizavo tris respublikines konferencijas,
kurių temos yra “Ugdymo turinio kaita ir mokymo metodikos aktualios“,
„Integruoti projektai ugdymo procese‘, „Profesijos mokytojų geroji darbo
patirtis ir perspektyvos“.

Mokykla visuomet
atvira visuomenei. Aktyviai bendradarbiaujama bei palaikomi ilgalaikiai
partneriški ryšiai su vietos bendruomenės savivalda – Daugų seniūnija;
socialiniais partneriais – Lietuvos gyvulininkystės institutu, LŽŪU, VPU,
Alytaus teritorine darbo birža, UAB „Skirnuva“, Alytaus kolegija, Alytaus
verslo inkubatoriumi ir Verslo inovacijų centru, Vilniaus kolegija, Vilniaus
technikos kolegija, Alytaus PRC, Varėnos technologijos ir verslo mokykla, Simno
žemės ūkio mokykla, Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, Kėdainių PRC, VšĮ
Alantos technologijos ir verslo mokykla, Anykščių žemės ūkio mokykla, Utenos
PRC, sertifikacijos įstaiga „Ekoagros“, Lietuvos medienos asociacija, VšĮ
„Ekologiško ūkininkavimo centras“, UAB „LOM BALTIC“, UAB „ORDO“, ŽŪB
„Atžalynas“, E.Černiausko kaimo turizmo sodyba, ūkininkais A.Guževičiumi, E.Samausku,
S.Vilkauskiene; visuomeninėmis organizacijomis – Alytaus rajono Jaunimo reikalų
taryba, Pilnų namų bendruomene, Alytaus literatų klubu „Tėkmė“, Daugų bažnyčios
klebonu V.Jalinsku ir kt. Be to, mokykla bendradarbiauja su Alytaus miesto ir
rajono savivaldybių, Druskininkų savivaldybės, Lazdijų, Trakų ir Varėnos rajonų
savivaldybių vidurinėmis ir pagrindinėmis mokyklomis. 

Direktoriai

Tau neleista pasakyti: negaliu,

Tau negalima ištarti: pavargau,

Tiktai naktį, tarp atodūsių tylių

Duota atsikvėpti: o dangau ! ( Ona Jasinskienė)

Mokyklos
direktorius – dvasinis vedlys, vedantis bendruomenę į pažinimą,
visuomeninę ir kultūrinę veiklą.



Albinas
Čepukėnas
gimė 1926 m. Ukmergės raj.1950 m. baigė žemės ūkio akademiją,
dirbo Alytaus žemės ūkio mokykloje dėstytoju, vėliau mokymo dalies vedėju, o
1951-1961m. dirbo Daugų žemės ūkio technikumo direktoriumi. Puikus vadovas, kolegų
gerbiamas už toleranciją ir supratimą. Daug jėgų ir žinių atidavė technikumui.
Už gerą ir kūrybingą darbą apdovanotas garbės raštais ir pareikštos padėkos.


Nina
Siniakovaitė
gimė 1935m. Molėtų raj. Baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją.
1960 m. dirbo Daugų žemės ūkio technikumo dėstytoja, o 1961 – 1964 m. –
direktore. Buvo puiki vadovė, gebėjo suburti kolektyvą ir sumaniai jam
vadovauti.


Bronius
Sabaliauskas
(1932-2002) 1958 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo
agronomo kvalifikaciją. 1964 – 1978 m. dirbo Daugų žemės ūkio technikumo
direktoriumi. Taurios širdies, sumanus vadovas. Dėjo daug jėgų ir sumanumo, kad
Daugų žemės ūkio technikumas nebūtų uždarytas: pradėtos ruošti naujos specialybės
bei pradėtas statyti naujas mokomasis kompleksas. Jo vadovavimo metu technikume
mokėsi daugiausia mokinių (apie 1200). Už labai gerą darbą buvo pareikštos
padėkos ir apdovanotas garbės raštais.



Palaidotas Marijampolės kapinėse.


Andrius Kliminskas gimė 1941 m. Šiaulių raj. 1968 m. baigė
Lietuvos žemės ūkio akademijos žemės ūkio mechanizacijos specialybės kursą.
1978 m. buvo paskirtas Daugų tarybinio ūkio – technikumo direktoriumi.
Technikumui vadovavo iki 1986 m. Daug dėmesio skyrė ugdymo procesui ir meno
saviveiklai. Jo vadovavimo metu buvo suburtas dainų ir šokių ansamblis, kuriame
dalyvavo apie 200 mokinių ir dėstytojų. Apdovanotas Aukščiausiosios Tarybos
Prezidiumo garbės raštu.


Petras
Rocevičius
gimė 1942 m. Kelmės raj. Baigė Lietuvos žemės ūkio akademijos
žemės ūkio mechanizacijos specialybės kursą.1975–1978 m. dirbo Daugų tarybinio
ūkio – technikumo mokomojo ūkio direktoriumi, o 1986–1991 m. – Daugų žemės ūkio
technikumo direktoriumi. Direktorius buvo dėmesingas mokinių ir darbuotojų problemoms,
ypatingą dėmesį skyrė technikumo ūkiui. Draugiškas, darbštus, reiklus sau ir
kitiems.



 Už labai
gerą darbą buvo pareikštos padėkos ir apdovanotas  garbės raštais.

Vytautas
Zubras
gimė 1959 m. Alytaus raj. Baigė Lietuvos veterinarijos akademiją,
įgijo zooinžinieriaus specialybę.1991 m. paskirtas Daugų ŽUM laikinosios
administracijos direktoriumi. 1992 m. – 2004 m. vadovo Daugų žemės ūkio
mokyklai. 1997 m. baigė LŽŪA edukologijos magistrantūros studijas ir įgijo
edukologijos magistro laipsnį. 2002 m. baigė studijas KTU vadybos
magistrantūroje. Reiklus ir geras vadovas, nuoširdus kolega. Direktoriaus dėka
mokyklos bendruomenei buvo sudarytos palankios sąlygos siekti gerų darbo
rezultatų.



Už labai gerą darbą buvo pareikštos padėkos ir
apdovanotas garbės raštais.

Valentas Pakalniškis gimė 1959
m. Plungėje. 1982 m. baigė Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą, įgijo
vidurinės mokyklos istorijos ir visuomenės mokslo mokytojo bei auklėjamojo
darbo metodininko kvalifikaciją; Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo
edukologijos magistro laipsnį. 1982-1986 m. Daugų tarybinio ūkio-technikumo
dėstytojas, 1986–1988 m. direktoriaus pavaduotojas mokymo reikalams, 1988–1990
m. dėstytojas, 1990–2004 m. Daugų ŽŪM direktoriaus pavaduotojas mokymui, nuo 2004 m.  VšĮ
Daugų TVM direktorius. Tai principingas, daug naujų idėjų turintis vadovas,
pats daug dirbantis ir to reikalaujantis iš kitų. Jautrus, sugebantis užjausti
kitą ir padedantis ištikus nelaimei.



Apdovanotas Lietuvos Respublikos švietimo ir
mokslo, žemės ūkio ministerijų, Alytaus apskrities ir rajono padėkos raštais.

Pavaduotojai:


Ona Buzienė (Matulevičiūtė) gimė 1924 m. Marijampolėje. Nuo 1944 m. iki
1945 m. dirbo Igliškėlių valsčiaus mokesčių inspekcijoje. 1950 m. baigė
Lietuvos žemės ūkio akademiją ir įgijo agronomo kvalifikaciją. 1950 m. pradėjo
dirbti Alytaus žemės ūkio mokykloje dėstytoja. 1956- 1961 m. dirbo Alytaus
žemės ūkio technikumo direktoriaus pavaduotoja mokymo reikalams. 1961-1967 m.-
dėstytoja. Darbšti, pareiginga, gabi vadovė. Už labai gerą darbą buvo
pareikštos padėkos ir apdovanota garbės raštais.


Simonas Žukauskas gimė
1921 m. 1952 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo



mokslinio agronomo kvalifikaciją. 1952 m.
Alytaus žemės ūkio mokyklos dėstytojas, nuo 1961 m. dirbo Daugų ŽŪT
neakivaizdinio skyriaus vedėju.1961-1968 m. Daugų žemės ūkio technikumo
direktoriaus pavaduotojas mokymo reikalams. Mokėjo vadovauti, pasižymėjo
taktiškumu ir inteligentiškumu. Už labai gerą darbą buvo pareikštos padėkos ir
apdovanotas garbės raštais.


Vladas Mazgelis gimė 1935m. 1963 m. baigė Lietuvos žemės ūkio
akademiją, įgijo inžinieriaus mechaniko kvalifikaciją. 1964-1968 m. Daugų žemės
ūkio technikumo dėstytojas; 1968–1979 m. Daugų žemės ūkio technikumo, Daugų
tarybinio ūkio technikumo direktoriaus pavaduotojas mokymui. Kartu su
direktoriumi B. Sabaliausku pasiekė, kad Daugų TŪT būtų pastatytas Daugų
miestelyje, o ne laukuose tarp Daugų ir Makalavo. Reiklus sau ir kitiems,
pareigingas ir darbštus mokymo dalies vadovas. Už labai gerą darbą apdovanotas
garbės raštais ir pareikštos padėkos.


Juozas
Židžiūnas
gimė 1944m. 1970 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo
inžinieriaus mechaniko kvalifikaciją. 1970-2009 m. Daugų ŽŪT, Daugų TŪT
dėstytojas, Daugų ŽŪM, Daugų TVM, VšĮ Daugų TVM profesijos mokytojas
metodininkas. Septynerius metus dirbo direktoriaus pavaduotoju mokymui. Geras
specialistas, parengė daug metodinės medžiagos apie žemės ūkio mašinas
mokiniams ir žemdirbiams. Aktyviai dalyvauja Alytaus rajono žemdirbiams skirtuose
renginiuose. Reiklus sau ir mokiniams, geras grupės vadovas – išleido aštuonias
grupes. Mokytojas aktyvus užklasinėje veikloje, didelis šaškių entuziastas,
pats dalyvauja respublikinėse, rajono varžybose, vadovauja mokyklos mokinių
šaškių ir šachmatų būreliui.


Apdovanotas
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos , Alytaus apskrities ir rajono
padėkos raštais.


Alfonsas Každailis gimė1956 m.
Kretingos raj.1979 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo
inžinieriaus-elektriko kvalifikaciją; 2007 m. baigė Vilniaus pedagoginį
universitetą ir įgijo informatikos mokytojo kvalifikaciją. Nuo 1979 m. dirbo
Daugų TŪT eismo taisyklių dėstytoju, 
1984-1988 m. mokymo dalies skyriaus vedėju,1988–1990 m. Daugų TŪT direktoriaus
pavaduotoju mokymui.



Sumanus vadovas, ypatingą dėmesį skyrė ugdymo
proceso organizavimui.


Edita Smaidžiūnienė gimė 1969 m.
Alytaus raj. 1992 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo inžinierės
pedagogės kvalifikaciją; Druskininkų amatų
mokykloje įgijo Viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojo kvalifikaciją; 2007
m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo Socialinio darbo magistro laipsnį.
1992 – 2004 m. – Daugų ŽŪM, Daugų TVM mokytoja, nuo 2001m. vyresnioji
profesijos mokytoja. 2004 m. Daugų VšĮ TVM direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

2003- 2004
m. verslo ir technologijų dalykų metodinės komisijos pirmininkė, 2003-2007 m.
pagrindinio profesinio mokymo programų rengimo darbo grupės narė ir vadovė.

Nuoširdi, suprantanti pavaldinius
ir mokinius, visas žinias ir gebėjimus skirianti geresniems mokyklos ugdymo
rezultatams pasiekti, kolektyvo narių tarpusavio santykiams gerinti.

Daug dėmesio skyrė auklėtiniams,
kurių išleido keturias grupes.









2004m. apdovanota LR Švietimo ir mokslo
ministerijos padėkos raštu už nuoširdų, kūrybingą pedagoginį ir metodinį darbą,
aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje.

Ona Aleksandravičienė (Senkutė) gimė  1960
m. Marijampolėje. Baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo inžinieriaus
dėstytojo kvalifikaciją, 2008 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo
Socialinio darbo magistro laipsnį. 1983–1995 m. Daugų TŪT, Daugų ŽŪM
dėstytoja,1995-2005 m. vyresnioji profesijos mokytoja, 2005–2007 m. Daugų TVM,
VšĮ Daugų TVM bendrojo ugdymo skyriaus vedėja, nuo 2007 m. direktoriaus
pavaduotoja ugdymui. Reikli sau ir kitiems, darbšti ir pareiginga. Su kolegomis
draugiška, mokanti suprasti ir užjausti kitus. Apdovanota  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos
kaimo plėtros departamento padėka mokyklos 70-ojo Jubiliejaus proga už nuoširdų
ir sąžiningą darbą, ugdant jaunuosius žemės ūkio specialistus Dzūkijos kraštui.


Elena Dubrienė gimė 1930 m. Alytaus raj. 1954m. baigė Vilniaus
valstybinį pedagoginį institutą, įgijo vidurinės mokyklos biologijos ir
chemijos mokytojo kvalifikaciją. Dirbo Ryliškių ir Simno vidurinėse mokyklose,
1960–1985 m. Daugų žemės ūkio technikumo
chemijos mokytoja. E. Dubrienė ypatingą dėmesį skyrė meno saviveiklai, mokinių
ugdymui ir įrengė pavyzdinį chemijos kabinetą. Darbšti, pareiginga, savo žinias
ir širdies šilumą skyrė ugdytiniams, kurių į gyvenimą išleido penkias laidas.
Su kolegomis buvo paprasta, nuoširdi ir draugiška.1985m. išėjo į užtarnautą
poilsį. Už labai gerą ir kūrybingą darbą apdovanota garbės raštais ir
pareikštos padėkos.

Algis Dubra  (1932 – 1989). 1955
m. baigė Vilniaus valstybinį Vinco Kapsuko vardo
universitetą, įgijo vidurinės mokyklos matematikos mokytojo kvalifikaciją.
Dirbo Ryliškių ir Simno vidurinėse mokyklose. 1960-1989 m. Daugų žemės ūkio
technikumo ir tarybinio ūkio technikumo matematikos mokytojas. A. Dubra gabus
matematikos mokytojas, aktyvus sportininkas ir mokyklos mokinių šaulių
treneris. Jo treniruojami mokiniai užimdavo prizines vietas respublikinėse
varžybose Už labai gerą ir kūrybingą darbą apdovanotas garbės raštais ir
pareikštos padėkos Palaidotas Daugų kapinėse.

Dirbę mokytojai:

Bronė Čekanauskienė gimė 1927 m. Alytaus raj. 1967 m. baigė Vilniaus
valstybinį pedagoginį institutą. Nuo 1945m. iki 1961m. dirbo įvairiose
septynmetėse mokyklose mokytoja, o 1953-1956 m. Meškučių septynmetės mokyklos
direktore, 1971-1977 m. Jiezno mokyklos-internato biologijos mokytoja ir
auklėtoja.1977 m. dirbo Daugų TŪT bendrabučio auklėtoja, o nuo 1980 m.
dėstytoja. Savo darbą išmanė ir sąžiningai jį atliko. Už labai gerą darbą,
visuomeninę veiklą buvo apdovanota Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu, trimis
medaliais ir garbės raštais.

Stasys Čekanauskas gimė
1927 m. Alytaus raj. 1946 m. baigė Merkinės gimnaziją ir dirbo Nedzingės
progimnazijoje. 1947 m. įstojo į Vilniaus valstybinį pedagoginį
institutą.1950-1953 m. tarnavo armijoje, o grįžęs iš jos dirbo Alytaus, Varėnos
ir Prienų rajonų mokyklose. Nuo 1966 m. Kašonių aštuonmetės mokyklos
direktorius. 1971-1977 m. Jiezno mokyklos-internato direktorius.1977–1981 m.
Daugų tarybinio ūkio-technikumo dėstytojas, 1981-1984 m. profsąjungos komiteto
pirmininkas. S.Čekanauskas kruopščiai ruošdavosi pamokoms, todėl jos būdavo
įdomios. Dėstytojas vadovavo Grupių vadovų metodinei komisijai, visada būdavo
kolegų mylimas ir gerbiamas. Stasys pasižymėjo labai gera iškalba ir aktyviu
dalyvavimu visuomeniniame gyvenime .



Už aktyvų darbą turi daug
apdovanojimų, padėkų ir garbės raštų.

Danius Gintalas gimė 1951m. Telšių raj. 1975 m. baigė Vilniaus
valstybinį pedagoginį institutą, įgijo vidurinės mokyklos fizikos ir
elektrotechnikos mokytojo kvalifikaciją. 1975–1977 m. Daugų vidurinės mokyklos
mokytojas, nuo 1977 m. Daugų TŪT mokytojas. Šioje mokykloje dirbo iki 1999 m.
Gerai išmanė dėstomus dalykus, ypatingą dėmesį skyrė mokinių žinių kokybei.
Aktyviai dalyvavo technikumo sportiniame gyvenime, ne kartą dalyvavo
respublikinėse mokyklų darbuotojų varžybose ir pelnė prizines vietas.
Draugiškas, nuoširdus ir paprastas.

Pildoma (bus daugiau)

JIE DIRBO, MOKĖSI
IR DIRBA 

                      Per
aštuoniaasdešimt metų VšĮ daugų technologijos ir verslo mokykloje dirbo apie keturis
šimtus dėstytojų ir mokytojų, daug kitų darbuotojų, o dar daugiau išleista
mokinių ir studentų (aukštesniųjų studijų ir kolegijos skyriuose).
Pasinaudodamos archyvarės Marytės Jazukevičienės bei mokytojų Elenos Dubrienės
ir Juozo Židžiūno pateiktais duomenimis pabandėme surinkti visų dėstytojų,
mokytojų, laborantų, dirbusių 1945-2009 m. Sąrašus.

                      Mokykloje
dirbusios šeimos: I., J. Abromavičiai, M., A. Barniškiai, Ž., V.
Biekšos, N., V. Blizgiai, O., K.Buškevičiai, B., S. Čekaunauskai, I.,
H.Černiauskai, D., J. Ditkevičiai, E., A. Dubros, I., S. Giliai, G.,
D.Gintalai, R., S. Gudaičiai, A., R. Inkratai, V., A. Jakučiai, D., E.
Jasiulioniai, L., D. Jegorovai, R., R. Jomantai, V., S. Junevičiai, V., J.
Kalašnikai, V., V. Kamenskiai, L., J. Kazakevičiai, V., V. Kazakevičiai, D., A.
Kliminskai, B., G.. Kundrotai, M., S. Levuliai, A., Č. Maisevičiai, E., A.
Marcinoniai, R., J. Martišiai, A., V. Mazgeliai, Z, .J. Mažeikos, D., E.
Olickiai, D., L. Ovčinikovai, Z., S. Ožalinskai, D.,
V. Pakalniškiai, A., P. Pakėnai, A., P. Pacukoniai, O., A. Petuškos, A., V.
Plytnikai, B., K. Ragožiai, G., V. Raudoniai, I., V. Rasimavičiai, J., P.
Rocevičiai, A., A. Ručiai, Z., V. Ruoškai, 
M., S. Sakalauskai, A., S .Selevičiai, N., V. Senutos, D., P. Smolskai,
A., L. Stašiškiai, E., A. Šileikos, N., V. Šutovai, S., A.Tikniai, E.,
E.Vaicekauskai, J., A.Vasiliauskai, A., V.Vaitulevičiai, B., V.Varnai, D.,
S.Veličkos, D., J.Vilkai,D., V. Volskai, D., A. Zajankauskai, R., J. Zavackai,
O., A. Zenevičiai, B, .R .Zumeriai, V., J. Židžiūnai, T., S. Žukauskai.

                      Yra žmonių, kurie turėjo mokyklą –
vienintelę darbovietę, kiti po 20-40 metų atidavė dzūkijos mokyklai. Buvo ir
atsitiktinai patekusių į pedagogų gretas, po kelerių metų pasukusių kitu
gyvenimo keliu, o buvo ir tokių, kurie pritapo prie kolektyvo ir pasiliko.

                      Mokykloje
mokėsi labai daug puikių, gabių mokinių ir studentų, kuriais šiandien
didžiuojamės. Mokyklą yra baigusios šeimos: O., D., V., P. Kizalos, S., G., V.
Moliai, V., V., O., R. Mačioniai T., V. Lesniauskai,  V., D.Kabačkovai, I., M. Danevičiai, R., A.,
V., G.., A. Zenevičiai, V., D. Sabaičiai. Gražias šeimas kartu besimokydami
sukūrė buvę mokiniai: I., A. Radzevičiai, A., K. Juoniai, D., R.Sukackai, R.,
J. Zavackai, R., J.Šilanskai A., J., B., V., Vaškiai ir t.t.

                      Jūs
visi esate labai brangūs ir reikšmingi mokyklai, visi vienaip ar kitaip rašėte
jos istoriją, buvote ir esate mūsų gyvenimo dalis, bet negalime visų paminėti
mažoje knygelėje, todėl atsiprašome tų, kurie nepatekote į šiuos puslapius,
taąiau esate mylimi ir vertinami.

                      Kiekvienas
turime ir gerų, ir neigiamų charakterio savybių, bet mes norėjome įžvelgti tik
Jūsų gerąsias. Norėtume, kad geranoriškai priimtumete šias mintis, nes jos
nieko nekeis Jūsų gyvenime. Tai tik žvilgsnis iš šalies, tai tik noras padėkoti
už gražius darbus, už nemigo naktis, už mokyklai atiduotus metus ir žinias ir
širdies šilumą. 

DIRBUSIŲ
DĖSTYTOJŲ, MOKYTOJŲ ,MOKYMO DALIES DARBUOTOJŲ SĄRAŠAS 
(1945-2009) 

Abeciūnaitė  Onutė, Abromavičius Juozas, Abromavičienė
Irena, Andriulionis Aleksas, Aliukonis Antanas, Arlauskas Povilas,
Aleksandravičius Valdemaras,  Aranavičius
Vytautas, Alauskas Jonas, Auryla Jonas, Aleksandravičienė Ona, Aleksonis  Jonas, Aleksonis Antanas, Aleksandravičius
Domas, Ališauskas  Gediminas, Ašmys  Vytautas, Ališauskienė  Marytė, Andziulis Pijus, Aniulis  Edvardas, Andriulis Alfonsas, Anušauskienė
Daiva, Aponienė Irena, Auškalnis Sigitas, Balionytė Aldona, Baranauskienė
Valerija, Baranauskas Algis, Babaliauskienė Elvyra, Babaliauskienė Jolita,
Babaliauskaitė Sigutė, Blažaitis Kazys, Bleizgienė Neringa, Bielevičius Jonas,
Bieliauskas Valdas, Balčiūnas Arvydas, Belevičius Bronius, Balkienė Svetlana,
Baltrukevičius Albinas,Butkutė Ona, Bertašius Antanas, Balkus  Albinas, Blažaitienė Bronė, Bladienė Ona,
Berulis Edvardas, Barauskas  Romas,
Barniškienė Milda, Barniškis Albinas, Bertaška Jonas, Berulienė Aldona,
Biekšienė Živilė, Bladas Algimantas, Bražinskienė Neringa, Buškevičienė  Ona, Buškevičius  Klemensas, Buzas  Jonas, Buzienė Ona, Cikanavičius
Petras,Cincilevičienė Aldona, Černeckytė Albina, Čekanauskas Jonas, Čekanauskas
Stasys, Čekanauskienė  Bronė,
Čepukėnas  Albinas, Černiauskas Henrikas,
Černiauskienė Irena, Dailidaitė  Lidija,
Derameris Česlovas,  Dumbliauskienė
Leonora, Dzidzevičius Petras, Dainauskienė Irena – Aldona, Daukšienė Eugenija,
Diksa Vytautas, Diksienė Lina, Dulius Jonas, Dirsė  Juozas, Dirsienė  Danutė, Ditkevičienė  Danguolė, Ditkevičius Juozas, Dubra
Algimantas, Dubrienė  Elena, Dusevičius
Adas, Garkauskaitė Gintarija, Gavenauskas Algirdas,  Gintautas Česlovas, Gintautas Antanas,
Geštautas Antanas, Gilius Stanislovas, Gustaitis Juozas, Gintautienė Birutė,
Gudaitis Vytautas, Gustaitis Pranas, Guzanskas 
Arūnas, Gervė  Kazys, Giedraitis
Vytautas, Gintalas  Danius, Gylytė Stasė,
Grambienė  Albina, Griškonienė Dalė,
Griškonienė Edita, , Gudaitė Vaida, Gruzdytė 
Jadvyga, Gudaitienė  Regina,
Gudaitis  Stasys, Gurevičius  Alvydas, Ilk Asta, Juoderytė Vera, Ilonytė
Janina,  Jegelevičius Juozas,  Jegorovas Dimitrijus, Jegorova Liucija,
Jarašius Antanas, Janavičius Petras, Jašinskienė Laima, Jomantienė Rima,  Jomantas Raimondas, Jusionis Virgilijus,  Jundzila Jonas,  Juozapavičienė Danguolė, Inkratienė Raminta,
Inkrataitė Žibutė, Junevičius Sigitas, Inokaitis Jonas, Ivanauskienė  Aušra, Ivanauskienė  Irena, Jakenta Bronius, Jakutis  Audrius, Jasiulionis  Artūras, Jasiulionis Edvardas, Jauniškis  Rimantas, Juonienė  Laima, Juonienė  Marina, Juškelytė Rasa,  Juonys Stasys, Kalašnikas Stasys,
Kazakevičienė Venta, Kazakevičius Dalius, Kazakevičienė Laima, Kairiūkštytė Nastazija,
Kinard Anthony, Kundrotienė Albina, Kamarauskas 
Andrius, Kurklinskas Vytautas, Kamenskienė  Vida, Kundrotienė Birutė, Kundrotas
Gintaras,  Kurkutis Viktoras,
Karaliūnas  Algimantas, Karaliūnas  Vytas, Kazakevičius  Jonas, Kazlauskas  Ipolitas, 
Každailis  Alfonsas,
Kimbirauskaitė Danutė, Kizis Petras, Kliminskas 
Andrius, Kliminskas Česlovas, Kliminskienė Danguolė,  Klimkevičius Audrius, Klizas  Jonas, Krančiukas  Algimantas, Kriptavičienė  Rima, Kriukelis  Jonas, Kryžiokas Jonas, Kubiliūtė Marija,
Kubilas Modestas, Kuncevičius 
Juozas,Lazauskas Algis, Laidaitė Janina, Latkauskienė  Natalija, Liubomirskas Balys,  Lenkaitis Juozas, Lazauskas Antanas,
Levulytė-Seliukienė Elena, Lesniauskas Jonas, Lozoraitis Jurgis, Lazdinis
Imantas, Leikaitis  Zigmas,
Levulienė  Marytė – Dalia, Levulis  Stasys, Lingienė Marytė, Liaugaudas Aloyzas,
Lutavičiūtė  Alina, Macijauskas
Gediminas, Masytė Stasė, Markauskas Pranas, Markauskas Algirdas,  Milaševičius Visvaldas, Motiejūnas Vladas,
Maciulevičius Stanislovas, Mačernis Anicetas-Virginius, Maldanienė Irena,   Maisevičius Česlovas, Malinauskas Zenonas,
Mališauskienė Marcelė, Marcinonienė Elena, Marcinonis  Algimantas- Antanas, Marcinonienė Dalia,
Martišienė  Romualda, Martišius Juozas,
Malinauskaitė Regina, Marčiukonis Algirdas, Mazgelienė Antanina, Mazgelis
Vladislovas, Mažeika  Juozas,
Mažeikienė  Zigmanta ,Mekionis  Juozas, Melnykaitė Janina, Meškelienė Ona,
Mikailionienė Alvyra, Mildažis Petras, Matulevičius Jonas, Malinauskas Zenonas,
Mikailionienė Palmyra, Mikailionis Stasys, Mikalauskas Pranas, Mikalauskas
Vytautas,  Mockevičienė   Rūta, Molis Vytautas, Motiejūnas Vladas,
Narbutaitė Valė, Naujūnaitė Laima, Navickas 
Lionius, Nedzinskas  Jonas,
Nenartevičius Gediminas, Norkūnas 
Gediminas, Ovčinikovienė 
Danguolė, Ovčinikovas Leonidas, 
Ožalinskienė Zita, Ožalinskas Stasys, Pakėnas Pranas, Pliaugienė
Angelė,    Pakėnienė Anastazija,
Pakalniškienė Danutė, Pakalniškis Valentas, Pakalniškis Algminas, Pečiūrienė
Aleksandra, Pacukonis Petras, Paužaitė Ramunė, Pakutka  Albinas, Pasaravičienė Daiva, Paškevičienė
Pranciška, Patinskaitė Daiva, Patinskaitė Eglė, Paulauskas Albertas,
Paulauskienė Regina, Peseckas  Vytautas,
Petrauskienė Bronė, Petružis  Algis,
Petružis Vitas, Petuška Juozas Antanas, Petuškienė Onutė,  Pilipinokaitė 
Janina, Plytnikas  Vladislovas,
Plytnikienė Arūna, Plytnikienė Ona, 
Polonskytė  Loreta, Pranckietytė
Kristina, Pranevičius Julius, Prusaitytė 
Birutė, Puzonienė Milda, Rutkauskas Jonas, Radzevičius  Česlovas, Radzevičius Albinas, Radiškevičius
Mečislovas, Radiškevičienė Silva, Raudonis Valdas, Rasimavičienė Izabelė,
Ragožienė Birutė, Rasimavičius Vytautas, Raginskienė Halina, Rakauskaitė Silva,
Reklaitytė Anelė,  Ramanauskas  Vytautas, Radzevičienė Stefanija,
Ramaneckas  Juozas, Raudonienė  Gražina, Raudonis Vydas, Raudonienė Rita,
Ratkevičienė Silvija, Reckevitz Rima, Ratkevičienė Regina, Remeikienė  Elena- Marija, Remeika Juozas, Jonas
Jakelevičius,  Ridzvanavičius  Muratas, Ridzvinavičius Romas, Ruoškienė
Vilija, Rocevičienė  Jūratė,
Rocevičius  Petras, Ručienė  Aldona, Ručys 
Algirdas, Sabaliauskas Bronius, Stankevičius Antanas, Sakalauskas  Vladas, Saulytis Adolfas, Svetikas Kazys, Sakalauskas
Olegas, Sandanavičius Vytautas, Sapežinskienė Auksė, Stančikaitė Janina,
Sarafinavičius Jonas, Strelčikaitė Aušra, 
Senūtienė Nijolė, Saraka  Antanas,
Stankevičius Pranas, Selemonavičius Bronius, Selevičius  Stasys, Selevičienė Antanina, Senūta Vincas,
Semionova Inesa,






















































































Sevelevičienė
Rita, Siniakovaitė Nina, Sinkevičius Gintautas, Smaidžiūnienė Aldona, Smaidžiūnienė
Edita, Smolskas Mindaugas, Smolskas
Petras -Reimundas, Smolskienė Valė, Stalevičius 
Antanas, Stanaitis  Česlovas,
Staselis Juozas, Stabingis Kęstutis, Stasiškis Laimis , Stasiškien4 Aušra,
Stirna Kazys, Strauza Jonas, Strazdas A.,Surdokas Vytautas, Sušinskas  Jonas, Sušinskaitė Loreta, Šeperienė Regina,
Šukaitis Albinas, Šiaudvytytė Nijolė, Šivokas Mykolas, Štormas Aleksandras,
Šimauskas Teodoras, Šileikienė Elvyra, Šiugždienė Vitalija, Šutova  Nina, Šutovas 
Valerijus, Tamulevičius  Rimantas,
Tarabilda Stasys, Tamulionytė Ona, Tiknius Antanas, Talandis Kęstas,  Talandienė Irena, Tumonytė Elena, Tribandienė
Danutė, Truncė Juozapas, Truncienė 
Teresa, Vaina Jonas ,Vaicekauskienė 
Elvyra, Vaicekauskas Eugenijus, Vaicekauskas Adas, Verbauskas Pranas, Velička
Antanas, Velička Saulius, Veličkienė Danguolė, Vasiliauskas Pranas,
Vaitulevičienė Aldona, Vaitavičius Vidas, Vanikonis Jonas, Velionienė Nijolė,
Vitkus Balys, Vilkus Bolius, Viščinskas Viktoras, Varnelė Aleksas, Voinič
Stanislovas, Vaitkevičienė Julija,Ustinova 
Liudmila, Ustinovas V. , Urbanavičienė Česlova, Vaičiukynaitė Renata,
Vaitulevičius Vytautas, Valentukevičiūtė Vilija, Valentukonis Romas, Varnas
Vytautas, Varnienė Birutė, Verenienė Ramutė, Verenius Rimas, Vasiliauskas
Alfonsas, Vasiliauskienė Janina, Vilkas Juozas, Vilkienė Dalia, Vilkelis
Gintautas, Vitkauskas Vincas, Volskas Vladas, Volskienė Danuta, Volungevičienė
Rima, Volungevičienė Eglė, Zarauskienė 
Danutė, Zenevičienė Irena, Zenevičius Alfonsas,  Zenevičiūtė Rūta, Zinkevičius Valdas,
Zinkevičienė Ona, Zenkevičienė Marytė, Zenkevičius Stasys, Zubrickas Vytas,
Zajankauskas Antanas, Zumeris Romas, Zajankauskienė Danutė, Zavackas Juozas,
Žadeikienė Danutė, Zikus Jonas, Zalieckas Vytautas, Zalieckas Vytautas,
Zenevičius Vytautas, Zubras Vytautas, Židžiūnas Juozas, Židžiūnienė Vanda,
Žygas Romualdas, Žygas Aloyzas, Žvaliauskas Linas, Žygas Juozas, Žukauskas
Juozas, Žukauskas Simonas, Žukauskienė Teresė, Žemonis Antanas.

Pildoma


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių