Danielius Jakubavičius

Pačios giliausios mokinių prezidentavimo tradicijos jau nuo pat 1997-ųjų yra tęsiamos Daugų Vlado Mirono gimnazijoje, kur šįkart dviejų metų kadencijai buvo išrinktas vienuoliktasis mokinių prezidentas. Juo tapo aštuntokas Redas Zalieckas, nurungęs keliais metais vyresnę konkurentę.

R. Zalieckas yra aktyvus dzūkiškos tarmės gerbėjas, savo iškalbą demonstravęs ne viename šalies konkurse. Yra pasiekęs gražių rezultatų. Be to geba suvienyti jaunesnius ir vyresnius mokinius bendrų tikslų pasiekimui.

Mokykla prisitaikydama prie pandemijos grėsmių, kandidatų debatus vykdė nuotoliniu būdu, kuriuose jaunuoliai savo elektoratą, kaip ir tikruose politiniuose rinkimuose, bandė patraukti gera kalbėsena ir plačiomis žiniomis apie savo mokyklos istoriją ar nūdienoje iškylančias problemas.

Kadangi tokia transliacija labai gerai pavyko, penktadienį 13 val. įvyksiančiuose prezidento rinkimuose salėje dalyvaus tik kviestiniai asmenys, o visi likusieji gimnazijos mokiniai su mokytojais visa tai stebės klasėse tiesioginės transliacijos pagalba.