Šiandien (2019 12 03) dešimt Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos mokinių išskrido į Laplandiją susitikti su Kalėdų Seneliu. Kelionę mokykla laimėjo dalyvaudama socialinės iniciatyvos „Misija Laplandija“ konkurse.

Šiemet Laplandijoje lankosi gabūs, talentingi, pavyzdingi, tačiau augantys nepasiturinčiose ir daugiavaikėse šeimose, vaikai iš visos Lietuvos meno mokyklų.

Mokyklos buvo kviečiamos dalyvauti konkurse, kurio laimėtojai  paaiškėjo burtų keliu. Kelionę į Laplandiją laimėjo 10 mokyklų, tarp kurių ir Alytaus rajono meno ir sporto mokykla. Jos direktorė Auksė Sapežinskienė apsidžiaugė, galėdama pranešti kolektyvui šią naujieną, tačiau susidūrė su iššūkiu paruošti mokinius kelionei, nes ne visi turėjo asmens dokumentus. „Į Laplandiją iškeliavo mokyklos mokiniai iš įvairių seniūnijų, kuriose yra mūsų mokyklos filialai. Buvo problemų dėl asmens dokumentų, ne visi vaikai turėjo tapatybės kortelę ar pasą, su kuriais galėtų išvykti iš šalies. Kad kai kurie iš dešimt vaikų išvyko į kelionę ir susitiks su Kalėdų Seneliu, turime dėkoti mokytojams, kurie patys vežė juos į Migracijos tarnybą ir padėjo skubos tvarka padaryti dokumentus“ , – sakė direktorė. 

Meno mokyklos mokinius į Laplandiją lydi mokytojos Rasa Babarskienė ir Ramunė Simanavičienė.

„Misija Laplandija“ iniciatyvą finansiškai jau trečius metus remia lietuviška bendrovė „Norfa“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija