Pavasarį, kada labiausiai trūksta saulės šviesos ir šilumos, Krokialaukio bibliotekoje ,,apsigyvena“ želdinukai Oliziukai. Jie visus – ir mažus, ir didelius bibliotekos lankytojus – džiugina išaugusių plaukelių žaluma, mat ji tarsi sako: ,,Pavasaris jau čia!“

Bibliotekoje kasmet vyksta jau tradiciniais tapę edukaciniai užsiėmimai „Želdinukai – Velykų stalo puošmena“, kurių metu visi norintys, vadovaujami bibliotekininkės D. Kalasauskienės, mokosi gaminti želdinukus Oliziukus.

Želdinukų gaminimas, daiginimas, jų priežiūra gali būti ne tik smagus užsiėmimas su vaikais, bet ir puiki dekoracija jūsų šventiniam Velykų stalui, suteikianti šventei ypatingą nuotaiką. Daiginti galima ne tik žolių sėklas, grūdus, bet ir įvairius prieskoninius augalus – pipirnes, bazilikus, čiobrelius, raudonėlius. Tuomet augalai atliks ne tik dekoratyvią funkciją, bet jų lapelius bus galima panaudoti ir velykinių patiekalų gaminimui bei dekoravimui.

Dekoracijos gaminamos kapronines ar nailonines kojines pripildant pjuvenų ir žolių sėklų ar grūdų, kurie vėliau drėkinami sudygsta. Gumytėmis formuojamos ausys, nosys, priklijuojamos akys, lūpos…

Tokios stalo puošmenos žavi ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Toks želdinukas – puiki ir pigi dovana artėjančių Velykų proga. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti, įsileisti pavasarį į namus ir širdis.

Smagu, jog tokiu netradiciniu būdu pavyksta paskleisti gerąją žinią apie biblioteką. 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Daiva Kalasauskienė