Kartu su atbundančia gamta prasidėjo ir svarbiausia metų savaitė – laikotarpis iki Šv. Velykų. Didžiosios savaitės tvarka nuo seno nusistovėjusi ne tik bažnyčioje, bet ir buityje. Senoliai primena, kad šią savaitę ypač negerai bartis, pavydėti. Svarbiausios šios savaitės dienos – Didysis ketvirtadienis, Didysis penktadienis, tylos šeštadienis ir Velykų naktis. „Čystuoju ketvirtadieniu“ vadinamą Didįjį ketvirtadienį buvo tvarkomos sodybos, krečiami kaminai, iš namų išnešama visa, kas nereikalinga. Atgailos dieną – Didįjį penktadienį stengiamasi nebesiblaškyti bandant nudirbti likusius darbus, o Didįjį šeštadienį net kaime žmonės stengiasi iki pietų baigti sunkesnius darbus. Svarbiausia šios dienos dalis – velykinių  valgių ruošimas ir kiaušinių marginimas. Marginimo būdų yra įvairiausių, bet kiekvienas renkasi pagal norus ir gebėjimus... 

    Kovo 26 d.  Krokialaukio bibliotekininkė J. Vaičiulienė visus norinčius sukvietė į edukacinį užsiėmimą „Koks, marguti, tu gražus!". Užsiėmimą vedė Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojas Gintautas Pikūnas, kuris atvežė ir savo gamintų margučių parodą. O ji yra ypatinga, kadangi reikalauja labai daug kruopštumo ir specialios technikos. Tai - ažūrinis kiaušinių graviravimas. Kiaušinio raižymas reikalauja ir nemenko pasiruošimo. Pirmiausia pro dvi skylutes reikia išpūsti kiaušinio turinį, dailiai išplauti jo vidų ir palaukti kol lukštas išdžius.

Tuomet ant kiaušinio piešiamas būsimas raštas ir pagal jį lukštas pjaustomas ir gręžiamas graviravimo įrankiais. Bet kokia klaida kruopštų darbą gali paversti niekais, nes lukštas greitai skyla.

   Įrankius mokytojas paliko bibliotekoje visą savaitę ir mėginti graviruoti kiaušinius galėjo visi norintys mokiniai ir mokytojai.

   Taip pat bibliotekoje veikia dailės mokytojos Rasytės Cikanienės  karpinių paroda.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Jolita Vaičiulienė