Danielius Jakubavičius

Praėjusią savaitę Alytaus r. Alovės sen. Ilgų kaime sraiges berinkusiam Romui Z.nutiko kuriozinis įvykis, vietoj ieškomų sraigių ėmė ir aptiko miną. Viską metęs, jis nuėjęs apie tai pranešė netoliese gyvenančiam bendruomenės pirmininkui Rimui Petrauskui.

Kaip pats R. Petrauskas dabar pasakoja, jam tada vyriškis vos atėjęs juokais pasiūlė eiti kartu su juo ir pasiimti kai ką „tinkamo namų apsaugai“.

Rimas vos išvydęs miną, tuoj pat paskambino spec.tarnyboms bendruoju pagalbos telefonu. Netrukus atvykę policijos pareigūnai vietą aptvėrė, o vėliau prisistatę išminuotojai sprogmenį išsivežė sunaikinimui.

Tiek Romas Z., tiek R. Petrauskas pamiršo radinį nufotografuoti, tačiau Rimas, kadaise tarnavęs kariuomenėje ir turėjęs reikalų su panašiais „dalykais“, apibūdina, jog rastas sprogmuo buvo 120 mm skersmens minosvaidžio mina. Įdomiausia tai, kad ji viršuje buvo įpjauta, spėjama su kampiniu šlifuokliu (vulkanitu). Įpjova nebuvo surūdijusi, tad galima spėti, jog mina buvo rasta kažkur miške, o čia prie gyvenvietės šį pavasarį numesta. Net sunku įsivaizduoti, koks kvailys taip galėjo pasielgi.

Po sprogmenio neutralizavimo, Ilgų kaimo žmonės tarpusavyje linksmai kalbasi, kad jų kaime visko yra: ir maldų (nuo gegužės pirmosios bendruomenės namuose kas vakaras vyksta gegužinės pamaldos), ir net terorizmo...