Seirijų ežero pakrantės vienkiemyje gyvena ūkininkas Laimutis Sabaliauskas – auksinių rankų meistras, entuziastas. Su broliu Petru, už praeitą žiemą, per tris mėnesius, iš metalo lauže rastų dalių sukonstravo hibridą auto-motociklą.

„Aš rūpinausi metalais. Keturis pokus elektrodų virinimui sunaudojome“, – apie meistravimo procesą kalbėjo L. Sabaliauskas.

Video:Motociklas surinktas iš skirtingų transporto priemonių dalių. „Automobilio Golf 1.9 litrų variklis ir bėgiai, motociklų MK-42 priekaba ir Iž lempos,  Kawasaki rankenos, šakės, bakas ir rėmas. Sėdynės – greičiausiai autobuso, įtaisytos ant vonios kambario gyvatuko“, – tęsė L. Sabaliauskas.  

Rakindamas daržinės duris, kurioje saugomas auto-motociklas, Laimutis džiaugiasi, kad Bukaučių kaime vagių nėra. Vyras apžiūri, ar yra tepalų, kuro. Hibridą auto-motociklą pavyksta užkurti iš pirmo karto. „Galime važiuoti“, – pakviečia Laimutis. Transporto priemonės abu ratai varomi, 5 bėgiai.

Su motociklu vyras važinėja tik aplink namus, ir pavežioja užsukusius smailuosius, nors pripažįsta, kad važiuoti išdrįsta ne visi. Jiems keista būna, klausia, kur pirkta transporto priemonė. Vietiniams klausimų nekyla, jie žino, kad toks vyro pomėgis.

Jeigu reikia, nuo motociklo galima nuimti sėdynę ir pervežti bulves, akmenis, ar kitus daiktus.

Idėjų vyras su broliu semiasi iš interneto. „Mes su broliu, kuriam per 70 metų, linkę prie technikos. Internete pamatėme perdarytų transporto priemonių ir nutarėme pabandyti“, –  dzūkiško nuoširdumo nestokojantis kalbėjo vyras.

Pasak Laimučio, sudėtingiausia buvo pritaikyti pusašius. Važiuojant  besikeičiantis aukštis važiuojant gali virsti didele vibracija.

Jis neslepia, kad auto-motociklą reikės patobulinti. „Priekis per lengvas, nes visas svoris gale“, – sako Laimutis.

Vyras ne tik stebina technikos kūriniu,  bet ir skoniu –  užsukusius svečius vaišina sūriu ir nuostabiu širšių medumi.