Šachmatai – intelekto, loginio mąstymo, atkaklumo ir atsakomybės už priimtus sprendimus lavinimo žaidimas. Ko gero, dažnas mokame mėgėjiškai pastumdyti šachmatus, pažįstame pagrindines figūras, bet tik nedaugelis pabando lavintis savarankiškai , dalyvauti varžybose.

Puniškiai Saulius ir Ieva Žiūkai lanko Alytaus sporto ir rekreacijos centre veikiantį šachmatų būrelį, kuriam vadovauja treneris Rimantas Žebelis. Jo suburti  gabūs vaikai ir jaunuoliai dalyvauja Lietuvoje organizuojamose šachmatų varžybose. Saulių  į šį būrelį tėvai atvedė vos penkerių. Seseriai Ievai tuomet buvo aštuoneri. Septynerių metų Saulius jau tapo Lietuvos vaikų iki aštuonerių metų greitųjų šachmatų čempionu.

Brolis ir sesuo Žiūkai praėjusį savaitgalį, balandžio 13-14 d.,  dalyvavo Vilniuje vykusiose tarptautinėse šachmatų varžybose „Baltijos kelias“. Šiame turnyre varžėsi vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos.  Žaidėjams buvo labai svarbu ne tik kovoti dėl Tarptautinės Šachmatų Mokyklos įsteigtų prizų, bet ir susitikti su draugais, pabendrauti su svečiais užsieniečiais. Šio turnyro svečias buvo Pasaulio 13-asis šachmatų čempionas Garis Kasparovas. Dalyviai turėjo galimybę gauti jo autografą, nusifotografuoti.

            Norėtųsi, kad šachmatų populiarumas didėtų, nes tai puikus būdas skatinti moksleivių užimtumą, susidomėjimą loginiais žaidimais. Tai ir  kantrybės, tvirtos valios, sprendimų priėmimo, atminties  ugdymas. Dalyvaudami įvairiose varžybose moksleiviai išmoksta pralaimėti – mokytis iš klaidų, tampa savarankiškesni, drąsesni, labiau savimi pasitikintys. Šiame užsiėmime, kaip ir kitose veiklose labai svarbus tėvų palaikymas, sąlygų vaikams sudarymas,  tinkamas darbo ir poilsio režimo planavimas. 

 Renata Žiūkienė