Lapkričio 3 d. apie 15 val. 10 min. Lazdijuose, Dariaus ir Girėno g., Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausiajam tyrėjui, ne tarnybos metu, važiuojant savo automobiliu „VW Passat“, priešais automobilį, į važiuojamąją kelio dalį išėjo vyriškis. Vyras gatve ėjo tiesiai prieš atvažiuojantį pareigūno automobilį. Automobilio vairuotojas sustojo ir išlipęs iš jo patraukė akivaizdžiai neblaivų vyrą (vėliau paaiškėjo g. 1985 m.), nuo važiuojamosiuos kelio dalies, kad neįvyktų nelaimė. Vairuotojas prisitatė esąs policijos pareigūnas, prisistatyti pareikalavo ir neblaivaus vyriškio, tačiau šis neprisistatė. Tuomet iš netoliese stovėjusio automobilio „Audi A4“ išlipo dar vienas neblaivus vyras (vėliau paaiškėjo g. 1989 m.), kuris kartu su pirmuoju vyru, necenzūriniais žodžiais užsipuolė pareigūną. Žodžiai netruko peraugti į veiksmus, antrasis vyras pareigūnui trenkė į krūtinę, gindamasis pareigūnas sudavė vyrui atgal, tuomet šis nubėgęs prie automibilio, išbagažinės paėmė daiktą panašų į lygiavamzdį šautuvą, nukreipė į pareigūną ir grasino jį nušauti. Marijampolės apkr. VPK KP NTS vyriausiajam tyrėjui pasakius, kad jis kviečia policiją, vyrai sėdo į „Audi A4“ ir pasišalino.

„Audi A4“ vairuotoją (g. 1990 m.), įvykio vietoje, sulaikė pats Marijampolės apskr. VPK pareigūnas. Vairuotojas buvo blaivus.

Apie 17 val. Lazdijų r., Šadžiūnų k., Alyraus apskr. VPK Lazdijų r. PK policijos patrulių ekipažas sulaikė pasprukusį automobilį „Audi A4“, kuriame buvo abu vyrai grasinę pareigūnui ir jų neblaivus (3.04 prom.) draugas (g. 1987 m.). Automobilio bagažinėje rastas neregistruotas pneumatinis šautuvas „Magnum“.

Automobilio vairuotojas ir kartu važiavęs draugas po apklausos paleisti, o broliai (g. 1985 m.) blaivumą tikrintis atsisakė ir (g. 1989 m.) nustatytas 1.76 prom. girtumas. sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Alytaus apskr. VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą.

Alytaus apskr. VPK inf.