Miroslavui rugpjūčio 23-oji buvo neeilinė diena –čia vyko trys renginiai: Baltijos kelio 30-mečio minėjimas, tradicinė rajono gausių šeimų šventė ir miestelio 275-asis gimtadienis.

Popiet vykusi šeimų šventė dovanojo daug gražių akimirkų gausioms ir globėjų šeimoms, o vakare miroslaviškiai, kraštiečiai ir svečiai rinkosi į šv. Mišias Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčioje, skirtas miestelio 275 metams paminėti. 

Tuoj pridėsime nuotraukas 


Po Mišių šventinė eisena, pasipuošusi Miroslavo seniūnijos, rajono savivaldybės vėliavomis ir Lietuvos trispalvėmis žygiavo ar arklių traukiamais vežimaičiais važiavoį seniūnijos aikštę, kurioje vyko šventinis vakaras „Širdimi Tave apkabinsiu“. Eisenoje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės vadovai, Miroslavo įstaigų atstovai, bendruomenės, gyventojai, šauliai. 

Miroslavo kultūros namuose veikė paroda „Po dalelę širdies– Miroslavui“, prie seniūnijos šurmuliavo Miroslavo bendruomenių kiemeliai.

Minėti Miroslavo miestelio vardo paminėjimo 275-ųjų metų susirinkusius miroslaviškius, seniūnijos gyventojus ir svečius pasveikino rajono meras A. Vrubliauskas. 

„Žygiuodamas eisenoje per Miroslavo miestelį jaučiausi ypatingai. Žmonės šypsojosi, mojavo, jautėsi, kad Miroslavas švenčia. Valstybės gyvastis susideda iš kaimų ir miestelių. Taip atėjome į Baltijos kelią. Jeigu būtume netikėję, nesiekę, tai šiandien neturėtume savo valstybės. Linkiu, kad jus trauktų susibėgti, pabūti kartu.  Kada darbai dirbami Dievui ir žmonėms, kraštas tampa mielesnis ir jaukesnis.“, – kalbėjo A. Vrubliauskas. 

„Miroslave daug padaryta: atnaujintas seniūnijos pastatas, bažnyčia, bet svarbiausia čia gyvenantys žmonės, jie pakilioje nuotaikoje, susitelkę. Be jūsų nebūtų valstybės“, – sakė meras.

A. Vrubliauskas pagerbė ir pasveikino savo kraštui nusipelniusius asmenis, kurie savo darbu, savanoriška, visuomenine veikla gražina ir turtina kraštą – tai: Miroslav Dovda, Algimantas Dabašinskas, Jurgis Rubliauskas, Gediminas Krasauskas, Jonas Juravičius, Algirdas Reipas, Danutė Šicienė, Birutė Vaičiulienė, Antanas Damkus, Vladas Krušna (po mirties).  

Šventėje dalyvavo administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius, tarybos nariai. 

Šokiais ir dainomis pagerbtus kraštiečius ir visus šventės dalyvius pasveikino Miroslavo liaudiškų šokių kolektyvas „Svirtis“, liaudies dainų ansamblis „Slabadėlė“, vokalinis ansamblis „Ragilė“.

Muzikinį vakarą tęsė Prienų rajono Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Temela“, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalo studija „Cukraus pudra“, grupė „Bent“. Daug aplodismentų ir palaikymo sulaukė grupės „Nerija“ ir „Lietuvaičiai“ koncertas. Šventinę dieną Sutemus Miroslave vainikavo fejerverkas, Baltijos kelio 30-mečiui suliepsnojo laužas. 

Vieną dieną tris šventes organizavo Alytaus rajono savivaldybė ir Kultūros centras bei jo Miroslavo skyrius, seniūnija, bendruomenės, rajono viešosios bibliotekos Miroslavo ir Vankiškių filialai. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija