Vasaro 4 dieną Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje vyko netradicinės  pamokos. Jų metu  1 - 10 klasių mokiniai dalyvavo  didžiausioje Lietuvoje Swedbank inicijuotoje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Įvairių sričių specialistai  1- 4 klasių mokinius pakvietė į „Atradėjų“, 5-8 klasių į „Kūrėjų“, o  9-12 į „Ekspertų“ pamokas, kuriose  mokė pilietiškumo, finasinio raštingumo, ekonomikos, tvarumo, kūrybiškumo, tolerancijos.

  Pradinių klasių mokiniai džiaugiasi, kad sužinojo, kaip sklandžiai ruoštis gimtadieniui su Gilučių šeima. Skautas keliautojas S.Staponkus jiems papasakojo apie skauto kuprinės paslaptis - supažindino su daiktais, kurie reikalingi skautams. Mokinukai susipažino  su gestų kalba. Įdomu buvo stebėti, kaip padėvėti džinsai virsta prijuoste. Karatė trenerė Jurgita pasakojo apie karatė kilmę, rūšis, išmokė  kelis karatė veiksmus. 

 Turiningos netradicinės pamokos praplėtė ir vyresnių klasių mokinių akiratį. Jie sužinojo, kur susitinka idėjos ir pinigai, kuris superherojus apsaugos klimatą, kaip įdarbinti technologijas, kad jos netrukdytų, o padėtų mokytis, kaip atskirti melagienas internete, kodėl demokratija apsimoka.

Džiaugiamės, kad  netradicinio ugdymo diena virto įdomia ir parasminga mokslo žinių švente.                                                                                         

Laima Ryženinienė Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus vyr. lietuvių kalbos mokytoja