2017 m. lapkričio 21 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad iš 782 Alytaus apskrities gyventojų, kurie į savo elektroninio pašto dėžutes jau gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) asmeninius pranešimus apie tai, jog 2017 metų pradžioje nepasinaudojo galimybe ir nesusigrąžino jiems priklausančios gyventojo pajamų mokesčio permokos, tik šiek tiek daugiau nei 100 gyventojų pasinaudojo galimybe susigrąžinti permoką. Jų sąskaitas pinigai pasieks iki Kalėdų. Alytaus apskrities gyventojai dar gali susigrąžinti kiek daugiau nei 138 tūkst. eurų.

„Po asmeninių priminimų, kad gali susigrąžinti permoką, pajamas Alytaus apskrityje deklaravo tik apie 15 proc. priminimus gavusių gyventojų. Aktyviausiai tai suskubo padaryti Varėnos rajono gyventojai, kur permokas susigrąžino apie 20 proc. gavusiųjų pranešimus. Mažiau aktyvūs yra Lazdijų rajono ir Druskininkų gyventojai. Šiose savivaldybėse po informavimo permokas susigrąžino apie 18 proc. gyventojų, panašus aktyvumas užfiksuotas ir Alytaus rajone. Pasyviausi – Alytaus miesto gyventojai. Čia pajamas deklaruoti ir permokas susigrąžinti suskubo tik 12 proc. gyventojų“,- pasakoja Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad priežasčių, kodėl gyventojams susidaro grąžintina suma, yra kelios - dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio, kuris taikomas apskaičiuojant darbdavio išmokamą atlyginimą, ir gyventojo pajamų mokesčio lengvatų (dėl mokėtų įmokų už studijas, įmokėtų gyvybės draudimo įmokų ar įmokų į pensijų fondus).

Grąžintiną sumą gyventojai gali rasti prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), adresu https://deklaravimas.vmi.lt.

VMI pažymi, kad asmeninius pranešimus apie galimybę susigrąžinti permoką išsiuntė elektroniniu būdu į tuos elektroninio pašto adresus, kuriuos gyventojai yra nurodę Elektroninio deklaravimo sistemoje ar Mano VMI. Sulaukę VMI pranešimo į savo elektroninio pašto dėžutę, gyventojai turėtų prisijungti prie EDS, ten patvirtinti visiškai užpildytą preliminarią pajamų deklaraciją.

Kauno AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Iškilus klausimams pasikonsultuoti su VMI specialistais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.