Ant Nemuno kranto įsikūrusiame Alytaus rajono Nemunaičio miestelyje jau šią vasarą tikimasi sulaukti daug svečių ir tam ruošiasi seniūnija bei joje veikiančios savivaldybės įstaigos. Aktualūs darbai, problemos ir planai aptarti nuotoliniame pasitarime su savivaldybės vadovais.

Jame dalyvavo vicemerė Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.

Nemunaičio seniūnas Rimantas Avižienis pasidžiaugė aktyviais gyventojais, kurie po žiemos padėjo sutvarkyti aplinką aplink buvusį vienuolyną, prie kurios buvo daug nulūžusių šakų, taip pat sutvarkytos kapinės.

Šiais metais į Nemunaitį žiūrima, kai į vietą, į kurią norima pakviesti žmonių, besidominčių gamtos paminklais ir krašto istorija. O papasakoti ir parodyti miestelyje ir jo apylinkėse yra ką. Todėl seniūnijos darbuotojai, biblioteka rajono Meno ir sporto mokykla kartu svarsto įvairias idėjas, kurios pritrauktų į turistų, kuriems gidu galėtų būti pats seniūnas. „Svarstome galimybes seniūnijos pastate esančiose stovykloms skirtose patalpose apgyvendinti ir pavienius lankytojus, piligrimus, turistų grupes. Juolab, kad pro šį miestelį eis nauja pėsčiųjų trasa“, – planus dėstė mokyklos direktorė Auksė Sapežinskienė.

Meno ir sporto mokykla šiais metais Nemunaityje planuoja organizuoti 14  stovyklų vaikams ir jaunimui,  stovyklas planuoja vykdyti ir Lietuvos šaulių organizacija.

Kultūros darbuotojai, karantino metu organizavę virtualius renginius, jau planuoja įprastas šventes. Nemunaityje turėtų vykti didelė Joninių šventė. Į ją jau pakviesti koncertuoti gerai žinomi atlikėjai. „Tačiau Velykų margučio marginimo edukacija, Motinos dienos sveikinimas vis dar vyks virtualiai, Kultūros centro interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“, – sakė Kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė.

Karantino metu pirmąjį šių metų ketvirtį Viešosios bibliotekos Nemunaičio ir Užupių skyrių bibliotekininkėms darbo netrūko. Skaitytojų buvo ne mažiau nei anksčiau, netgi atsirado daugiau, be to darbuotojos buvo tapę „knygnešėmis“ – pačios nešė knygas skaitytojams. Bibliotekininkės organizavo įvairias virtualias parodas, kėlė kvalifikaciją įvairiuose seminaruose. Bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas pasidžiaugė sugrįžusiu tiesioginiu kontaktu su skaitytojais, nes į bibliotekas vienu metu jau priimami po du žmones.

Nemunaityje jau teikiamos lankomosios priežiūros paslaugos namuose, kurias teikia Pivašiūnų globos namai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija