Rūta Averkienė

Jau antrus metus Varėnos sporto centras bei „Neptūno“ natūralaus mineralinio vandensgamyklą valdanti bendrovė „Coca–Cola HBC Lietuva“ pasaulinę Vandens dieną mini organizuodami specialų socialinį projektą „Neptūno diena“, skirtą  Varėnos rajono gyventojams. Šiais metais Varėnos baseinas „Neptūno dieną“ tapo simboline rajono bendruomenių sostine. Čia originaliai suorganizuotamenuotaikingame renginyjevisą dieną nuopat ankstyvo ryto iki vakaro nemokamai pramogavo maždaug penki šimtai rajono bendruomenių narių.

Kiekvieną atėjusį svetingai sutiko ir nuotaiką dovanojo linksmasis  šventės šeimininkas Neptūnas.Įveikę jo užduotis, bendruomenių nariai buvo palydėti į Neptūno valdas.Įsikūrę prie joms skirtų reprezentacinių staliukų, pasipuošę juos savo atributika, bendruomenės originaliai ir nuotaikingai  pristatinėjo įvairiausias veiklas irreprezentavo bendruomenę tol, kol naudojosi baseino paslaugomis. Kibyšių kaimo kapela dalyvius linksmino smagiomis melodijomis, Gudžių bendruomenės atstovai kvietė žaisti smiginį, o taikliausiems dovanojo suvenyrus. Pagrindinį prizą – akvariume plaukiojančią auksinę žuvelę – laimėjo „Neptūno“ vadovas Tadas Narankevičius. Įdomių užduočių buvo sugalvoję Senosios Varėnos, Valkininkų bei kitos bendruomenės. Aktyviausioms iš jų buvo įteikti šventės suvenyrai. Kiekvienas buvo vaišinamas įvairių skonių „Neptūno“ vandeniu. Turiningai praleisti laiką laukiantiems savo eilės ar jau pasimėgavusiems baseine kvietė ir specialiai įrengtos menoir įvairių pramogųerdvės. Šventinę atmosferą čia kūrė nuotaikinga muzika. Padedami skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko, visi norintys turėjo galimybę patys pasigaminti įvairių formų keramikos dirbinių. Menininkė Kristina Stončienė kvietė prisiminimui apie šventę atsispausti monotipiją, pasigaminti originalų atviruką,o vaikams dovanojo meniškas pačios siūtas „žuvis“. Linksmai nusiteikęs šaržų meistras Donatas Bilius vos spėjo nemokamai piešti šaržus – jų nupiešė ne vieną šimtą.Bendruomenių nariai, padedami dailininko Romo Usavičiaus ir jo žmonos Simonos Vidūnaitės, bendrai ant drobėsnupiešėišties įspūdingą paveikslą„Neptūno diena“ atveria duris bendruomenėms“. Šis paveikslas papuoš „Neptūno“ gamyklos administracines erdves.Kiekvienas turėjo galimybę pasidaryti asmenukę ir įsiamžinti su Vandens dienos atributika bei Jūros personažu prie „Neptūno dienos“ sienelės. Smagi atrakcija –nuotaikingos nuotraukos iš foto būdelės.Baseine „Neptūno dienos“ dalyviai net dvi valandas nemokamai mėgavosi vandens procedūromis – visomis centre teikiamomis paslaugomis,  pirčių zona bei vandens aerobikos užsiėmimais, kuriuos linksmai ir su nuotaikinga muzika vedė profesionali kineziterapeutė Viktė Stankevičiūtė. Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje bendruomenių atstovams vyko seminaras apie vandens naudą, kurį vedė dr. A. Barzda. Jame dalyvauti ir sužinoti apie vandens svarbą mūsų organizmui kviečiami visi norintys.

„Coca-Cola HBC Lietuvos“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienėdžiaugiasi, kad „Neptūno diena“ Varėnoje pranoko lūkesčius. Ji išreiškė nuoširdžią padėką visiems, kas puikiai organizavo bei prisidėjo organizuojant šią socialinę akciją Varėnos krašto bendruomenėms. „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad „Neptūno diena“ – nerealiai gerai pavykęs renginys. Noriu pasidalinti savo gerom emocijom, kurios man kyla, kai bendrauju su Varėnos žmonėmis.Matau jųnuoširdumą, entuziazmą ir norą inicijuoti, organizuoti,kurti ir daryti patiems. Tai yra labai svarbu, kad žmonės imtų į savo rankas iniciatyvą  ir kurtų šventę patys sau. Mes su „Neptūnu“ tik padedam jums tą šventę susikurti. Juk be jūsų čia nebūtų nieko. Mūsų bendrovė laiko perspektyvoje žiūri toli į priekį. Galvojame, kaip mes įsitvirtinsim čia ir bendrausim su Varėnos bendruomene.Todėl ir norim užmegzti šiltą, atvirtą santykį.Kad vieni kitus gerai suprastume, kas mums rūpi, kokios problemos, kur galim surast bendradarbiavimo sinergijas,kad vieni kitiems padėtume augti.„Neptūno“ šventė – ne vienintelis projektas, skirtas Varėnos bendruomenei.Mes komunikuojam nuolat. Labai ačiū, kad tas ryšys yra abipusis. Ačiū jums“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymi, kad suorganizuota „Neptūno diena“ Varėnos baseine – puiki socialinė akcija ir įsimintina dovana rajono bendruomenėms. „Smagu buvo matyti, kad bendruomenės atvažiavo su savo atributika, originaliai pristatė savo įvairias veiklas ir džiaugėsi galėję sudalyvauti „Neptūno dienoje“. Džiaugiuosi, kad Varėnos rajono savivaldybės ir „Neptūno“ natūralaus mineralio vandensgamyklą valdančios „Coca–Cola“ bendrovės bendradarbiavimas jau duoda rezultatų, kuriais gali džiaugtis mūsų rajono gyventojai. Dėkojame bendrovės atstovams už „Neptūno dienos֧“ finansavimą bei pozityvų požiūrį prisidėti prie Varėnos baseino veiklų įgyvendinimo. Tikiuosi, kad mums pavyks bendradarbiauti dar glaudžiau, kad gražias iniciatyvas bei projektus galėtume bendrai įgyvendinti Varėnos rajono gyventojų labui. Nuoširdus ačiū Varėnos sporto centro kolektyvui už puikiai suorganizuotą šventę mūsų rajono žmonėms. Tikiuosi, kad ji taps tradicine“.

Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas pažymi, jog šių metųsocialinės akcijos tikslas –  suburti rajono bendruomenes į bendrą renginį, kad jos ne tik sveikai ir turiningai praleistų laisvalaikį Varėnos baseine, bet ir pabendrautų tarpusavyje, labiau pažintų vieni kitus – įgyvendintas su kaupu. „Labai smagu, kad Varėnos baseine vykusi „Neptūno diena“ dovanojo daugybę džiaugsmingų akimirkų beveik pusei tūkstančio mūsų rajono bendruomenių narių. Gera buvo matyti, kad vaikai, jaunimas ir vyresnio amžiaus varėniškiai ne tik pramogavo baseine, bet ir piešė, lipdė, žaidė ir, svarbiausia, tarpusavyje bendravo. Nuoširdus ačiū „Neptūno“ mineralinį vandenį išgaunančiai ir gaminančiai „Coca–Cola“ bendrovei už tokią šaunią dovaną Varėnos krašto žmonėms. Ypatinga padėka bendradarbiavimo tiltus tiesiantiems Gabrielei Šerėnienei ir Tadui Narankevičiui. Už kartu sukurtą įspūdingą šventę ačiū visoms „Neptūno dienoje“ dalyvavusioms bendruomenėms ir be abejo, nepakartojamam Neptūnui“. 

„Neptūno“ gamyklos vadovas Tadas Narankevičius, varėniškius sveikindamas su gražia švente, sakė: „Šiandien tikrai verta prisiminti apie didžiausio mūsų turto – natūralaus mineralinio vandens – teikiamą naudą. Jis Varėnoje yra labai kokybiškas ir skanus. Didžiuojamės, kad esame tokios šaunios ir veiklios Varėnos bendruomenės dalimi. Džiaugiamės, kad varėniškiai myli „Neptūną“.

„Neptūno dienoje“ dalyvavusios bendruomenės džiaugiasi puikiu renginiu ir negaili padėkų jo organizatoriams. „Nuoširdžiausias ačiū šventės rengėjams. Jie mūsų bendruomenei daug dėmesio skyrė nuoširdžiai bendraudami, negailėdami nei jėgų, nei savo užkrečiamo pozityvumo. Esam labai pavargę bet labai laimingi“, – sakė Senosios Varėnos bendruomenės narė Eglė Bachovienė.

Smagia švente džiaugėsi aktyviai joje dalyvavusios Gudžių kaimo bendruomenės narės. Irena Paleckienė sakė: „Mums patiko pati idėja sukviesti bendruomenes. O personažas Neptūnas nepakartojamas! Patiko veiklos, ypač šaržai, bendras paveikslas, kuris tikrai pavyko.Labai įdomu buvo pabendrauti su kitomis bendruomenėmis, kurias sutikome, pažiūrėti, kaip jie pasipuošę, kokios  jų reprezentacijos. Jau nekalbu apie baseino malonumus.Žodžiu, įspūdžiai puikūs. Pagarba ir padėka organizatoriams. Erika Kalonienė džiaugiasi: „ Įspūdžiai nesibaigia net šventei praėjus. Labai graži ir įdomi šventė. Atvykome su gera nuotaika, o išvykome su dar geresne. Norėtųsi pakartoti, buvo nuostabu!“.

Valkininkų bendruomenės pirmininkė Danutė Blažulionienėdėkoja visiems, kurie atsakingai ir geranoriškai pasirūpino, kad bendruomenės turėjo galimybę kartu turiningai praleisti laisvalaikį. „Mūsų veikli bendruomenė ne tik džiaugiasi turėję galimybę pailsėti baseine, bet ir aktyviai sudalyvavo visose veiklose. Renginys labai puikus, norisi, kad tokių švenčių būtų daugiau“.

Neptūno dienos“ organizatoriai džiaugiasi, kad ši socialinė akcija tikrai pavyko ir Varėnos rajono bendruomenės turėjo puikią progą papramogauti ir turiningai bei įsimintinai praleisti laisvalaikį Varėnos baseine. Tad pasaulinė Vandens diena Varėnoje bus paminėta tikrai įsimintinai ir prasmingai.