Penktadienio rytą Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas į kelionę išlydėjo grupę Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų, kurie pagal darbo grafiką turi laisvą arba atostogų dieną.

„Neseniai minėjome Medicinos darbuotojų, Slaugytojų profesines šventes, bet dauguma jūsų nešventėte, dirbote kasdienį darbą. Daug pastangų įdėjote gelbstint žmonių sveikatą ir net gyvybes COVID-19 pandemijos metu. Pasirūpinote, kad kovojančiai Ukrainai būtų perduota jų prašomų medikamentų, padovanojote net greitosios pagalbos automobilį. Ačiū jums už tai! Atsidėkodami dovanojame ekskursiją į kaimyninės Lenkijos miestą Augustavą“,- sakė savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Jolita Gruzinskienė pasidžiaugė dar viena naujiena: stotis įsigijo naują, atitinkamai įrengtą ir skubiai pagalbai teikti pritaikytą „greitukę“. Naujoji mašina nestovėjo kieme, jos ekipažas iš karto vyko į iškvietimus.„Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotyje dirba 34 skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistai, 9 paramedikai, 9 paramedikai-vairuotojai ir 28 GMP automobilių vairuotojai. Kasdien Alytuje budi 5 greitosios medicinos pagalbos ekipažai, Lazdijuose – 2 ekipažai. Automobiliuose yra visa reikalinga medicininė aparatūra ir priemonės, būtinos teikiant medicininę pagalbą, radijo ryšio priemonės, kompiuterizuotas ryšys su dispečerinių tarnyba“,- sako direktorė Jolita Gruzinskienė.

Direktorei su kolektyvu išvykus į ekskursiją, GMP stočiai laikinai vadovauti paskirta vyr. administratorė Rima Rakauskienė.

Skubi būtinoji medicinos pagalba nemokamai teikiama visiems Alytaus miesto, Alytaus ir Lazdijų rajonų gyventojams visą parą darbo, švenčių ir poilsio dienomis. Iškviesti medikai vyksta į pacientų namus, darbovietes, ugdymo įstaigas, viešąsias vietas ir teikia paslaugas pacientams, neatsižvelgdami į tai, ar jie apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.
Pagal iš anksto pateiktą prašymą GMP stoties ekipažai gali budėti įvairiuose masiniuose renginiuose, organizuojamose šventėse ir sportinėse varžybose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
Nuotr.: Meras Algirdas Vrubliauskas (pirmas iš dešinės) išlydėjo Greitosios medicinos pagalbos stoties kolektyvą į kelionę. GMPS direktorė Jolita Gruzinskienė (antra iš dešinės) išvyko kartu su darbuotojais.

Naujosios „greitukės“ ekipažo laukė vienas iškvietimas po kito. Stoties darbą laikinai organizavo vyr. administratorė Rima Rakauskienė (centre).