Pasveikinti 6 Antanai!

 Pasveikinti 6 Antanai!

Danielius Jakubavičius

Spontaniškai su vardo diena panorau pasveikinti Antanus. Šiek kiek primirštus ar kitą kartą prisimenamus tik iš senoviškų pasakojimų apie brolius „mižnius“.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Danielius.net skaitytojus kviečiau paminėti savo pažįstamus Antanus, vertus gero žodžio ir dovanos. Pradžioje ketinau apdovanoti prizais tris šio vardo savininkus, tačiau kai pasiūlymų buvo sulaukta per tris šimtus, apdovanojau šešis. Ir kiekvienas iš jų mūsų trumpo susitikimo metu man pasirodė toks išskirtinis!
Pirmąjį Antaninių vakare aplankiau 89 metų Antaną Kašelionį Zizėnų kaime, Miroslavo seniūnijoje, kuris, besiruošdamas šventiniam vakarui (laukė giminaičių parvykstančių iš užsienio), išsirengęs iki pusės, prieš veidrodį skutosi. Pasveikintas, pasidalino gyvenimo įspūdžiais ir kvietė dar užsukti, nes jis čia augęs, gimęs, galįs papasakoti visą šio krašto istoriją.
Antrąjį – Antaną Kavolyną, buvusį puikų mechaniką, sukaupusį didelį senovinių motociklų ir automobilių parką, dabar apie 30 metų dirbantį ugniagesiu gelbėtoju, sveikinau Makniūnuose, ugniagesių komandoje.
Trečiąjį – Antaną Vilkauską iš Kančėnų, švenčiantį ne tik vardo dieną, bet ir gimtadienį, sveikinau Mikalavo kaime. Dukros namuose fotografijos vietą neatsitiktinai pasirinkome šalia M. K. Čiurlionio paveikslo „Pasaka“.
Ketvirtąjį – Antaną Burbą iš Butrimonių sveikinau šio miestelio gatvėje. Visuomeniškas 48 metų vyriškis, aktyviai dalyvaujantis ir kultūrinėje veikloje, pasidžiaugė, kad augina ir pusės metų dukrą. Dirba Alytuje ir paprasčiausiai džiaugiasi gyvenimu!
Penktąjį – Antaną Blaževičių, nepakeičiamą įmonės „Simno komunalininkas“ darbuotoją, be galo nagingą ir kruopštų vyriškį, kuris šį mėnesį sulauks pirmojo anūko, sveikinau Simne.
Šeštąjį – Antaną Radzevičių, ūkininką, turintį 40 ha žemės, tačiau šiuo metu tik mažą dalį jos bedirbantį, likusi dalis išnuomota, sveikinau Šeštokuose. „Ne tie metai ir  sveikata –vienam su ja galynėtis“, – juokavo pasveikintas vyras. Paklaustas, kaip gyvenime šventė savo vardadienį, Antanas su pasimėgavimu atsakė: „Kaip niekas kitas – visada dvi dienas! Nes mano gimtadienis – 12 dieną, o antryt Antaninės, gi vėl šventas reikalas!“
Džiugu buvo Jus sutikti ir pasikrauti teigiamų emocijų būsimiems darbams, ačiū, mieli Antanai! 


Rašyti komentarą