Vasara prasideda gražia švente –Tarptautine vaikų gynimo diena, kurią  Perlojos bibliotekos jaunieji skaitytojai šventė Perlojos kultūros centro ir bibliotekos kiemelyje.

Kultūros centro direktorė Irena Stoškienė pasveikino susirinkusiuosius su švente, palinkėjo, kad kiekviena vaikų diena būtų nepakartojama, kupina nerūpestingos vaikystės juoko, kad jaustųsi mylimais ir laimingais vaikais.

  

Vyko Martyno Vainilaičio poezijos garsiniai skaitymai. Bibliotekininkė Nijolė Krivienė  pasakojo apie poeto gyvenimą ir kūrybą, kad poetas savo eilėraščiuose prabyla paprastais žodžiais, vaikams suprantama kalba. Jo eilėraščiai pilni tautosakos ir mitologijos personažų. Po pasakojimo, skambėjo pačios gražiausios poeto eilės, kurias skaitė vyresnieji bibliotekos skaitytojai. Vaikai rinkosi eilėraščius apie vasarą „Kur tu vasara“, „Birželis“, „Dūzgia bitelės“ , „Uodo muzika“ , „Žemuogė“, „Uogelės namučiai“ ir garsiai skaitė. Vėliau spalvotomis kreidelėmis ant plytelių piešė tai, kas jiems labiausiai patinka – pasaką, vaikystę, draugus, vasarą, svajones. Piešiniai spalvingi, linksmi, buvo sunku išrinkti patį gražiausią. Renginio dalyviai pūtė muilo burbulus, balionus, išsakė savo svajones, šoko, dainavo, žaidė. Šventės pabaigoje vaikai pakviesti dalyvauti vasaros „Skaitymo iššūkyje“  „Skaitymas mus jungia“.

Perlojos bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Krivienė