Gegužės 26 d. Verebiejai šventė tradicines kaimo Sekmines, kiek vėluojančias nuo tikrojo kalendoriaus, tačiau labai šiltas, saulėtas, smagias ir sulaukusias tiek vietinių, tiek aplinkinių gyventojų susidomėjimo.

Šventę pradėjo pačių įvairiausių kvieslių paradas – nuo žirgų su karietomis iki senovinių automobilių ir motociklų, arba draugijos „Sena gelažis“. Virš dešimties ekipažų sukvietė gyventojus į koncertą, kuris tradiciškai pradėtas Verebiejų himnu. Šioms Sekminėms susibūrė netgi Verebiejų kapela, kuriai vadovauja Romas Aleksandravičius. Programą tęsė Verebiejų gyventoja Vaida Žvirblė, atlikusi keletą dainų. Sulaukėme ir kaimynų palaikymo – savo dainas dovanojo Krosnos ansamblis Kalniškėlė, vadovaujamas Audros Kimbirauskienės, ir Kumečių bendruomenės liaudiškos muzikos kapela Kaimynai, vadovaujamas Audros Granskienės. Vakaro viešnia Agnė Petravičienė taip pat padovanojo keletą dainų. Visos šventės metu veikė paroda „Ką slepia Verebiejų kaimo archyvai?“ Eksponuota dešimt fotografijų iš 1975–1980 m. Verebiejų mokykloje veikusio mechanizatorių būrelio dienoraščio.

Sekminių Verebiejuose organizatoriai džiaugiasi, kad prie šios šventės kaskart savo darbu, savo idėjomis prisideda vis daugiau žmonių. Šiais metais mums padėjo: Antanas Giedrė, Ausma, Edvardas ir Šarūnas Brusokai, Meilė ir Romas Aleksandravičiai, Saulius Sejavičius, Vaidas Ališauskas, Rytis Glušauskas, Gražvydas Daugirda. Šventės partneriai: Alytaus rajono viešoji biblioteka ir kultūros centras. Neišsivertėme ir be rėmėjų: pavaišinti svečius ir kolektyvus padėjo UAB „Riamona“ ir Danguolės Svinkūnienės konditerijos įmonė. Už garsą dėkojame ŽŪB „Atžalynas“, už magnetukų su Verebiejų logotipu gamybos finansavimą tariame ačiū Alytaus rajono savivaldybei. Tikimės, kad bendruomeniškumas ir toliau kurs įsimintas kaimo šventes, skatins daugiau ir dažniau prisijungti prie bendros veiklos. 

Verebiejų kaimo bendruomenė