Vasario 21 diena minima kaip Tarptautinė gimtosios kalbos diena.  Taip jau sutapo, kad tądien Alovės bibliotekoje skambėjo  Rusijoje gimusios ir savo kūrybą pateikiančios dvikalbystės principu Olgos Riabininos – Šermukšnienės eilės.
Tiesa, tik vieną eilėraštį literatė skaitė gimtąja kalba, bet ir jame išgirdome ,,я славлю Lietuvą“. ,,Esu dėkinga Lietuvai už patirtį, už sutiktus žmones. Čia gimė mano vaikai, čia aš vis dar mokausi gražios lietuvių kalbos.“ Taip kalbėjo ponia Olga.
  Literatė – publicistė, vertėja, kultūrinių renginių organizatorė, seminarų vedėja – dalinosi savo įžvalgomis apie gyvenimą, gebėjimą puoselėti savo individualumą, pasirinkimų galimybes, tikslus, viltis.
 Jeigu jau tie gebėjimai ,,apgenėti“, tai  vis dar lieka tai, kas gali pabudinti mumyse slypinčią  kūrybos aistrą, laimės pajautą kasdienybės akimirkose, kai gali bėgti paskui peteliškę, klausytis upeliūkščio tekėjimo ar patikusios dainos, paskaityti knygą, o gal pastovėti po medžiu ar vietoje, kur jautiesi  vientisas ir laimingas.
  Vargu ar man pavyktų žodžiais perteikti nuotaikas, virpinusias mūsų sielas tą valandėlę.
  Renginio dalyviai dėkojo charizmatiškąjai  kūrėjai įteikdami gėlių ir negailėdami šiltų padėkos žodžių.
Šiuo susitikimu pradėjome pokalbių ciklą ,,Apie Tave ir Tau“. Jame dalyvavo Alovės seniūnė Irma Stenionienė, Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Alksninienė. Savo apsilankymu poetę pagerbė Alovės ir Ryliškių parapijų klebonas monsinjoras Stanislovas Stankevičius.                                                                       
                                                                                                                                Birutė Jarusevičienė