Šiandien, (2020 11 25) 13 val. 15 min. Alytaus miesto pakraštyje, miškingoje teritorijoje, vykdant suplanuotus darbus, kilo gaisras dujų tiekimą Alytaus dujų skirstymo stočiai vykdžiusio dujovežio garintuve. Įranga priklauso Lenkijos tiekėjui „DUON“, paslaugos teikiamos „Amber Grid“ užsakymu. 

Į įvykio vietą nedelsiant iškviestos ugniagesių pajėgos gaisrą šiuo metu lokalizuoja. Ugniagesiai į įvykio vietą atvyko po 11 minučių nuo iškvietimo. Pirminiais duomenimis nukentėjusių asmenų nėra. Dujų tiekimas Alytaus miesto vartotojams šiuo metu yra vykdomas.


„Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius:

„Dabar visos rangovo ir mūsų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą. Apie situaciją informavome Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Alytaus miesto tarnybas. Intensyviai aiškinamės įvykio aplinkybes. Apie priežastis informuosime“.

Lapkričio 23-25 dienomis Alytaus rajone buvo vykdomi suplanuoti tarptautinio dujotiekio GIPL, sujungsiančio Lietuvą ir Lenkiją, įrengtos atšakos prijungimo prie veikiančios Lietuvos dujų perdavimo sistemos darbai. 

Dėl šių darbų atjungus pagrindinį dujotiekį į Alytaus dujų skirstymo stotį, tris dienas Alytaus rajono dujų vartotojams dujos buvo tiekiamos iš specialaus suskystintų gamtinių dujų dujovežio, pristatyto iš Lenkijos. 

Prieš patekdamos į vamzdyną suskystintos dujos išgarinamos specialiame garintuve, kuriame ir kilo gaisras.

Sužinoję apie įvykį atsakingi bendrovės vadovai išvyko į įvykio vietą. Vyksta bendradarbiavimas su tarnybomis ir aiškinamasi, ar atliekant darbus buvo užtikrinami visi saugumo reikalavimai.