Lapkričio 15 d. Alovės bibliotekoje vyko jau ketvirtas pokalbių ciklo ,,Laiškas tai, kuria tapsiu“ susitikimas. Pirmame jų kalbėjomės su Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokurore Asta Bernatavičiene, kitame su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininke, tautodailininke Audrone Lampickiene, o trečiame pokalbyje savo patirtimi dalinosi buvusi Alytaus liaudies teatro režisierė Aldona Balalienė. Visuose susitikimuose buvo bandoma pažvelgti ir į ateitį: kokia veikla užsiimsime, kokių galimybių ieškosime.
   Alytaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba nuolat ieško globėjų vaikams, likusiems be tėvų globos. Ketvirto susitikimo viešnia pedagogė, profesionali laikinoji globėja Rita Vaitkevičienė dalinosi savo patirtimi, įžvalgomis. Poniai Ritai teko atsisakyti darbo mokykloje ir iš Šiaulių sugrįžti į gimtuosius namus dėl to, kad vienu metu tėvams reikėjo priežiūros ir slaugos... Moteriai teko priimti svarbius sprendimus ir daug ką savo gyvenime keisti iš esmės.

  Buvo laikas, kai ji globojo 5 vienos šeimos vaikus. Tas laikotarpis nebuvo lengvas, nes teko susidurti su įvairiomis problemomis: atkakliu elementarių socialinių įgūdžių ugdymu, rūpinimusi vaikų sveikata, konfliktinių situacijų sprendimu (jų tikrai netrūko). Reikėjo pagalbos, palaikymo. Žinoma, buvo ir netikėtų džiaugsmingų akimirkų, ypač kai pajuto artimųjų, draugų ir kaimo bendruomenės dėmesį, rūpestį ir pagalbą.

  Vaikų auklėjimas yra labai didelė atsakomybė,  kai vienas jų dar mažas ir jam reikia ypatingos priežiūros, o kiti norėtų būti irgi apdalinti dėmesiu ir meile. Tai  tiesiog neįmanoma.  Globėja pripažino, kad pasiimti tiek vaikų kitą kartą  nesiryžtų. O kalbėdama apie ateitį Rita Vaitkevičienė galėtų pasakyti, kad ,,Gailestingumas yra siektinas tikslas, reikalaujantis įsipareigojimo ir aukos.“ (Popiežius Pranciškus)  Gal tokie susitikimai įkvėps ir kitas moteris paieškoti naujų galimybių ir veiklų.
   Po visokių išgyvenimų ir patirčių laiške TAI, KURIA TAPSIU po 10 – 15 metų, ji rašo: netaupyti laidotuvėms... nebijoti permainų... vis dar tikėtis įvairių pirmų kartų... galvoti apie ateitį, nes ją vis dar turėsiu... nebijoti kaimynų... tikėti, kad gėris nugali blogį... nesiskųsti sveikata... nieko iš nieko nesitikėti, nė vieno nelaikyti man skolingu... mylėti jaunus žmones ir jais tikėti... vis dar kaupti biblioteką... su meile dirbti namų ruošos darbus...
  Renginyje dalyvavo Alovės seniūnijos seniūno pavaduotoja Irma Stenionienė, socialinio darbo organizatorė Veronika Sadauskienė, Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės  pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Alksninienė, mokytojos ir vyresnių klasių mokiniai, aktyviausios bibliotekos lankytojos.
                                                Birutė Jarusevičienė