Alytaus rajone, Eičiūnų kaimo bendruomenė jau septintus metus organizuoja festivalį „Kaime žydi abrikosai". Šis festivalis siekia puoselėti kūrybiškumą kaimo vietovėse, suteikiant žmonėms galimybę paklausyti dainuojamosios poezijos atlikėjų, taip pat skatinti nepamiršti tradicinės kultūros dainuojant liaudies dainas ir per visą naktį šokant liaudies šokius pagal gyvą muziką.

Festivalio lankytojų skaičius kiekvienais metais auga. Pirmojo renginio metu 2012 metais susirinko tik 40 žmonių, na o 2016 m., festivalis jau buvo išaugęs iki 350 lankytojų. Šiemet tikimės sulaukti apie 400 dalyvių su kuriais, kaip ir kiekvienais metais, linksminsimės blaiviai.

Šių metų sausio 27 dieną festivalį pradėsime žygiuodami kartu su Kultūros klubu „Kitaip" iš Daugų, kurie patys entuziastingai domisi vietos kultūra, istorija ir gamta, tad ir kartu žygiuojantiems papasakos apie miestelio ir apylinkių istoriją, partizanus, bei miesto garsenybę, nepriklausomybės akto signatarą Vladą Mironą.  

Šis festivalis garsėja savo linksmais ir jaukiais koncertais, tad visus kviečiame nepraleisti festivalio koncerto, kuris prasidės 17 val. Daugų Kultūros centre (Ežero g.30, Daugai). Koncerte išgirsite dainuojantį kunigą Arūną Simonavičių iš Skriaudžių, charizmatišką dainininkę Gabrielę Pukelytę, klubą „Kukumbalis“ iš Merkinės, jaunimo folkloro ansamblius „Racilukai” bei „Vieversa". Taip pat savo autorines dainas dovanos vilniškiai Justina ir Justinas. Vienas ryškiausių šio festivalio akcentų - tai Saulius Labanauskas – Spindi, kuris pristatys nuostabią elektroninės muzikos bei dzūkiškų liaudies dainų pynę. Festivalio organizatoriai tradiciškai ruošia staigmeną klausytojams - Didįjį Abrikosą.


Pasibaigus koncertui, svečius kviesime pasivaišinti gardžiai kvepiančia ekologiška žolelių arbata, o kiek pasistiprinę, nuo 21 val. pradėsime smagiai šokti pagal gyvą muziką, kurią dovanos muzikantai iš Kauno, Vilniaus ir Molėtų.

Renginį ves visuomenininkas ir poetas Juozas Žitkauskas. Renginio metu bus galima įsigyti „Dzūkų kalendorių“.