Sausio mėnesį Butrimonių gimnazijoje karaliavo futbolas

Prasidėjus 2020-iesiems metams, Butrimonių gimnazijoje prasidėjo ir įtemptos Lietuvos mokyklų žaidynių sportinių varžybų kovos. Jau tradiciškai LMŽ kaimo vietovių mokyklų krepšinis 3×3 vyksta Butrimonių gimnazijoje.

Į tarpzonines varžybas atvyko berniukų komandos iš Lazdijų, Varėnos, Alytaus, Prienų rajonų, Elektrėnų savivaldybės, o mergaičių varžybose dalyvavo Varėnos, Prienų rajonų bei Elektrėnų sav. komandos. Alytaus rajonui atstovavo Butrimonių gimnazijos mergaitės. Berniukų varžybose geriausiai sekėsi Varėnos r. sportininkams, o mergaičių – Elektrėnų sav. komandai. Butrimonių gimnazijos mergaičių komanda užėmė III vietą, tai: Simona Senutaitė, Gabija Chaleckaitė, Miglė Lukoševičiūtė, Karolina Vinskaitė, Aušra Bagdanavičiūtė, Saulė Valeišaitė. Mus jų laimėjimas nudžiugino, nes mergaitės buvo jaunesnės už savo priešininkes.

Sausio 12 d. prasidėjo futbolo fiesta. Vykome į Jonavą tęsti prieš naujuosius metus pradėto spurto zoninėse futbolo varžybose: dabar laukė tarpzoninės LMŽ futbolo varžybos. Jonavos sporto arenoje žaidėme dvejas rungtynes, kur garbingai pasipriešinę Ruklos ir Grigiškių komandoms, užėmėme III vietą. Sudalyvavę tarpzoninėse varžybose tarp miestų ir rajonų gimnazijų bei mokyklų, galutinėje įskaitoje LMŽ užėmėme IX vietą.

Kelias dienas mergaitės pailsėjo ir sausio 16 d. dalyvavo LMŽ kaimo vietovių mokyklų zoninėse futbolo varžybose Varėnoje. Mergaitės vėl parodė sportinį pyktį įveikdamos komandas iš Varėnos bei Šalčininkų rajonų ir įgijo teisę dalyvauti dar vieneriose tarpzoninėse varžybose. Sausio 17 d. jau žaidėme Butrimonių gimnazijoje kitose futbolo varžybose dėl teisės patekti į Alytaus apskrities ,,Ladygolo“ finalines varžybas su komanda iš Alovės ir ją nugalėję patekome į finalą. Šįkart turėjome daugiau poilsio, tobulinome asmeninį technikos pasirengimą ir sausio 30 d. dalyvavome Alytaus apskrities ,,Ladygolo“ mergaičių futbolo 5×5 finalinėse varžybose. Butrimonių gimnazija dalyvavo visose trijose amžiaus grupėse. Pirmoji grupė – tai mergaitės, gimusios 2007 m. ir jaunesnės, jos tokio lygio varžybose dalyvavo pirmą kartą ir po atkaklių kovų užėmė IV vietą, tai: Emilija Supranavičiūtė, Andželika Abunevičiūtė, Gabija Lingevičiūtė, Aistė Simonaitytė, Rugilė Gudelaitytė, Daria Kostrykina, Gabija Mironaitė, Gintarė Šarkaitė. Antroji grupė – mergaitės, gimusios 2005 m. ir jaunesnės, jos tapo čempionėmis ir pateko į Lietuvos ,,Ladygolo“ superfinalą, kuris vyks kovo mėnesį. Tai mūsų gimnazijos futbolo profesionalės: Simona Senutaitė, Gabija Chaleckaitė, Miglė Lukoševičiūtė, Karolina Vinskaitė, Emilija Džervutė, Aistė Lukoševičiūtė, Evelina Kuprusevičiūtė, Agnė Kmieliūtė. Trečioji grupė – tai mergaitės, gimusios 2003 m. ir jaunesnės, jos taip pat puikiai pasirodė varžybose ir užėmė II vietą, tai: Aušra Bagdanavičiūtė, Klaudija Abunevičiūtė, Domantė Senutaitė, Saulė Valeišaitė, Paulina Pikauskaitė, Gabrielė Vinckaitė, Egidija Džervutė, Gabrielė Ražanauskaitė. Visų amžiaus grupių mergaitės buvo apdovanotos ,,Ladygolo“ sportiniais marškinėliais, prizininkės bei čempionės – medaliais ir taurėmis. Butrimonių gimnazija vienintelė dalyvavo visų trijų amžiaus grupių varžybose.

Jau kitą dieną po sunkių varžybų ir pergalės džiaugsmo nugalėtojų laukė kelionė į Klausučius, Jurbarko r., dalyvauti LMŽ kaimo vietovių mokyklų tarpzoninėse varžybose. Suprantama, be poilsio ir po ilgos kelionės pirmas varžybas pralaimėjome šeimininkų komandai, o po to mergaitės surado jėgų ir sužaidė lygiosiomis su Šiaulių r. komanda. Paskutinę varžybų sekundę įveikę Kėdainių r. komandą butrimoniškės užėmė III vietą.

Dėkojame savo gimnazijos direktoriui bei visiems mokytojams už suteiktą galimybę treniruotis bei tobulėti ir pasiekti gražių pergalių, garsinti gimnazijos vardą. Ačiū gimnazijos šokėjoms ir šokėjams bei jų vadovei Živilei Patinskaitei už vis naujus, gražius šokius varžybų atidarymo metu. Prasidėjo antrasis pusmetis, linkime visiems gražių pergalių moksle bei sporte.