Danielius Jakubavičius

Simno gimnazijos bendruomenė naujus mokslo metus pradės su nauja direktore Jolanta Gudeliene.

J. Gudelienė sutiko papasakoti, kodėl jurbarkiškė pasirinko Simną, kokius darbus planuoja ir kaip ruošiasi naujiems mokslo metams.

J. Gudelienė vasarą laimėjo skelbtą konkursą Simno gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. Paraiškas dalyvauti konkurse buvo pateikę trys kandidatai. Prieš tai ji 23 metus dirbo Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

„Kada keisti savo gyvenimą, jeigu ne dabar? Užauginome du vaikus. Dukra jau dirba, sūnus dar studijuoja. O mums su vyru nauja gyvenimo vieta ir darbas nebuvo staigus sprendimas, bet subrandintas pasirinkimas, apgalvotas iššūkis. Kita vertus, žmogui savo veiklą reikia keisti kas 5 metus, kad judėtum į priekį, neužsisėdėtum ir keltum sau naujus tikslus. Šiuo metu kiekviena diena man yra nauja“, – sakė J. Gudelienė. Naujos pareigos jos nebaugina, bet priešingai įkvepia ir nuteikia pozityviai.

 „Kasdien susipažįstu su naujais žmonėmis. Džiaugiuosi, kad galėjau išlydėti abiturientus, susitikti su jų tėvais“, – tęsė gimnazijos vadovė. Ji pažymėjo, kad atsisveikindami abiturientai pradėjo naują tradiciją: gimnazijos sodelyje įspaudė į cementą savo rankų atspaudus. Palikti ženklai primins ir simbolizuos, kad abiturientai visada laukiami gimnazijoje. Nauja direktorė planuoja aktyvesnę projektinę veiklą, tikisi, kad ir mokiniai, ir kolektyvas įsitrauks į projektus.

 Apie nuotolinį mokymą J. Gudelienė kalba optimistiškai. Ji įžvelgia ne tik minusų, bet ir pliusų. „Nuotolinis mokymas leido išeiti iš komforto zonos, geriau pažinti save, įvaldyti informacines technologijas ir mokiniams, ir mokytojams. Mokiniai išmoko daugiau savarankiškumo, atsakomybės. Jie pajuto, kad pasiekimai priklauso nuo jų pačių pastangų. Kiekvienas iššūkis yra nauja galimybė“, – kalbėjo direktorė.

 J. Gudelienė gimė ir užaugo Jurbarke. „Labai gražus miestas. Jurbarkas mano širdyje! Miestas jungia tris etnografinius regionus: Žemaitiją, Suvalkiją ir Vakarų Aukštaitiją, bet pasirinkusi Simną džiaugiuosi, nes čia matau daug galimybių“, – kalbėjo J. Gudelienė.

Pagal profesiją ji – muzikos mokytoja. Baigė Kauno muzikos akademiją. Po baigimo grįžo į Jurbarką, pradėjo dirbti direktoriaus pavaduotoja.  2005 m. J. Gudelienė Vytauto Didžiojo universitete įgijo ir psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį. Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijoje rengė edukacinius mainų projektus su Belgijos mokyklomis. Vadovavo Jurbarko vokiečių bendruomenės ansambliui.

 Laisvalaikiu direktorė mėgsta keliauti. Aplankė Europos šalis, Jungtines Amerikos Valstijas. Kad ir kur bekeliautų, domisi, kaip toje šalyje veikia švietimo sistema, kokia metodika taikoma. „Toli važiuoti nereikia. Latvijos Valmieros gimnazija man paliko neišdildomą įspūdį. Puiki švietimo metodika, mokymo bazė, atmosfera“, – kalbėjo J.Gudelienė. 

Moteris su vyru verslininku kuriasi šalia Simno esančiame Skiturių kaime. Čia nusipirko namą ir tikisi įleisti šaknis, kur kadaise net nebuvo pagalvojusi.