Kartais būna, jog gyvena šalia žmogus, mokosi, paskui dirba – tiek ir težinai... Vieną dieną išgirsti, jog jis, dar būdamas jaunas, jau yra daug nuveikęs, daug pasiekęs.

  Toks yra  kino operatorius,2016-ųjų  metų „Sidabrinės gervės“ laureatas Eitvydas Doškus. Seniai galvojome apie susitikimą, kol, beveik po metų „derinimo“, tas susitikimas Pivašiūnų bibliotekoje įvyko.

  Eitvydas mokėsi Pivašiūnų mokykloje, todėl paklausyti jo susirinko nemažas būrys pivašiūniškių, Pivašiūnų gimnazijos bendruomenė. Lietuvoje žinomas žmogus prisiminė savo stojimo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją rūpesčius, studijas joje, stažuotę Paryžiaus kino studijoje „Re voir“ ir sunkų darbą, apie kurį dažnai nė nenutuokiam... Nors nėra labai kalbus, tačiau šiek tiek papasakojo apie Šarūno Barto režisuotą filmą „Ramybė mūsų sapnuose“, kurį filmavo beveik trejus metus, už kurį buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“ ir gavo šį apdovanojimą. Neseniai grįžo iš Ukrainos, kur filmavo kitą lietuvišką juostą „Šerkšnas“. Visiems buvo be galo įdomu išgirsti apie darbą prie fronto linijos. Net šiurpas ėjo per kūną klausant pasakojimo, kaip tekdavo „greičiau pralėkti snaiperių zoną“, vykstant į filmavimus...

  Į susitikimą buvo atvykę Eitvydo buvusieji mokytojai, todėl kalba pakrypo į prisiminimus: koks jis buvo mokykloje, ką mėgo, ko nemėgo, prisiminė  išdaigas. Paklaustas, ką pats prisimena iš mokyklos gyvenimo, sakė, jog „jei buvo blogi prisiminimai, jie „išsitrynė“, o visa kita – tik gera, apie ką ir kalbėjo mokytojai. Dar Eitvydas išreiškė norą suburti mokykloje fotografijos ar kino meno būrelį...

  Į susitikimą atvykęs Alytaus rajono savivaldybė viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas linkėjo Eitvydui nufilmuoti dar daug filmų ir įteikė knygą „Alytaus rajonas“, bibliotekininkė dėkojo už paskirtą laiką ir padovanojo medinę gervelę linkėdama gauti auksinę. Susitikimą paįvairino pirmosios Eitvydo mokytojos Linos Leškevičienės atliekamos dainos. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda, skirta Eitvydo Doškaus darbams, kurią susidomėję apžiūrėjo susitikimo dalyviai.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pivašiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė Marytė Burneikienė