Prie Punios piliakalnio esanti žvejų ir vandens transporto pramogų entuziastų pamėgta Nemuno pakrantė bus apsaugota nuo ardymo, taip pat bus įrengta kaip poilsio vieta puniškiams bei istorinės gyvenvietės lankytojams. 

Alytaus rajono savivaldybė su Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Nemuno pakrantės pritaikymas vandens transporto priemonėms Punioje“ finansavimo sutartį.  Bendras projekto biudžetas – 13346 eurų, 30 proc. projekto įgyvendinimui reikalingos sumos skyrė savivaldybė.

Šalia Punios piliakalnio esantis priėjimas prie Nemuno yra žvejų, baidarininkų žinoma vieta, nes patogi valtis, baidares, irklentes nutempti iki upės bei nuleisti į vandenį. Vis dėlto, krantas nėra pritaikytas vandens transportui nuleisti, todėl yra ardomas, gadinamas priėjimas prie upės. Savivaldybės parengto projekto metu numatyta įrengti valčių nuleidimui į vandenį skirtą slipą, kuris sustabdytų upės kranto ardymą, ir sumontuoti pontoninį tiltą. Įgyvendinus projektą krantinė taps patogi ne tik žvejams, bet ir vandens pramogų mėgėjams.

„Šiuo projektu bus išspręstos dvi problemos – išsaugota gamta, įrengta valčių įleidimo vieta bei sutvarkyta, patraukli ir patogi aplinka lankytojams, vandens turizmo, pramogų mėgėjams“,– sako Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.

Projektas turi būti įgyvendintas iki kitų metų gruodžio, tačiau sutvarkyti Nemuno pakrantę, įrengti slipą ir sumontuoti pontoninį tiltą tikimasi greičiau.

„Labai džiaugiamės ir laukiame Nemuno pakrantės sutvarkymo. Gaila, kad Punios piliakalnio darbai dar nepajudėjo į priekį. Punios piliakalnio tvarkybos projektą įgyvendina Nemuno kilpų regioninio parko direkcija. Norime, kad kuo greičiau prasidėtų darbai, ir piliakalnis būtų patrauklus, patogus lankytojams. Apskritai, Puniai šie metai geri. Rekonstruojamas valstybinės reikšmės rajoninis kelias į Punią, bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, šaligatvis pagrindinėje Margirio gatvėje, atnaujintas ir praplėstas šios gatvės apšvietimas. Bus atnaujintas dviejų Punios miestelio gatvių - Šilo ir Punelės - asfaltas. Jau suremontuotas žvyrkelis Žagariai-Punia, paklotas asfaltas Sodininkų gatvėje Medukštos kaime, SB „Dzūkija“,– sakė Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija