Ėmus tirpti sniegui,  pradėjo matytis lauke paliktos, nesurinktos gyvūnų išmatos.  Jos nepuošia aplinkos ir net gali sukelti įvairias ligas.

„Gyvūno neprivalai turėti, bet jeigu turi - privalai juo rūpintis“, – sako Alytaus rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Žydrūnas Geležauskas.  Jis primena, kad savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu yra patvirtintos gyvūnų laikymo Alytaus rajone taisyklės, kurios numato augintinio šeimininko pareigas. Viena iš jų – gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, nedelsiant surinkti ekskrementus.

Ž. Geležauskas pataria išėjimui į lauką su gyvūnu pasiruošti iš anksto – turėti maišelį, kuriame bus surenkami keturkojo ekskrementai. Rekomenduojama naudoti ekologiškus ir gamtoje visiškai suyrančius arba kompostuojamus maišelius. Juos išmesti galima į mišrių komunalinių atliekų konteinerį arba į ekskrementams skirtą specialų konteinerį. Kitas būdas, kaip nepalikti gyvūno išmatų,  – nešiotis nedidelį kastuvėlį ir prireikus jas tiesiog užkasti žemėje.

Daugų seniūnė Irma Kašėtienė sako, kad dėl neatsakingo gyvūno šeimininkų elgesio Daugų miesto viešosios erdvės atrodo neestetiškai.  „Tirpstant sniegui pamatėme, kad keturkojų šeimininkai ne visada surenka savo augintinių išmatas. Sulaukiame gyventojų nusiskundimų, jog viešose miesto vietose paliktos gyvūnų „dovanėles“. Gyventojai net nurodo, kas iš kaimynų elgiasi neatsakingai, nesurenka ekskrementų“, – kalbėjo Daugų seniūnė.

Už nesurinktas gyvūno išmatas galima sulaukti ir nemažos baudos. Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakymą „Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo“ gyventojams  gresia įspėjimas arba bauda iki 230 eurų.

Primename, kad draudžiama vedžioti gyvūnus mokyklose, sveikatos apsaugos įstaigų, kapinių, mokyklų, vaikų lopšelių-darželių, teritorijose, sporto ir vaikų žaidimo aikštelėse, stadionuose, parkuose ir skveruose, išskyrus tuos, kuriuose įrengtos gyvūnų vedžiojimo aikštelės.

Alytaus rajono savivaldybės informacija