Solveiga Žukienė

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre pokyčiai – akušerijos-ginekologijos centras persikėlė į atnaujintas patalpas (225 kabinetas). Jos lankytojas džiugina patogumu bei jaukumu. Be to, atsirado galimybė įrengti atskiras erdves nėščiosioms ir motinoms su kūdikiais. Siekta, kad moterys jaustųsi kiek įmanoma geriau, o atvykusios su savo mažyliais galėtų jais pasirūpinti tam tinkamai pritaikytoje aplinkoje. Centras aprūpintas ir naujais baldais. Pagerintos čia dirbančio medicinos personalo darbo ir poilsio sąlygos.

„Akušerijos-ginekologijos centras kelis dešimtmečius nebuvo atnaujinamas, naudotasi sena įranga. Visuomenės poreikiai ir galimybės per tą laiką stipriai pasikeitė. Džiugu, jog naujasis poliklinikos vadovas  Danas Bortkevičius palaipsniui peržiūri visą įstaigos esamą situaciją ir ieško bei atranda būdų, kaip ją pagerinti tiek pacientams, tiek dirbančiam personalui“, – teigia Alvydas Verbickas, l. e. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Varėnos PSPC direktoriaus pavaduotojas medicinai Saulius Ivanauskas kalbėdamas apie pokyčius pasidžiaugė, kad savo galimybėmis, sąlygomis, medicinine įranga šis centras prilygsta Lietuvos didmiesčių panašaus dydžio sveikatos priežiūros įstaigų centrams. Čia įrengtas jaukus laukiamasis, motinos ir kūdikio kambarys, moterų apžiūros, akušerės ir gydytojų kabinetai. Įsigytas naujas tokografas, skirtas vaisiaus širdies tonams stebėti, ir kolposkopas – modernus aparatas moterims tirti dėl gimdos kaklelio patologijos. Pastarasis prietaisas padeda anksti diagnozuoti ikinavikinius procesus ir onkologinius susirgimus. Tai itin svarbios priemonės sėkmingai diagnostikai ir terapijai. „Tikimasi, kad šios permainos tikrai padės anksti diagnozuoti ligas ir gerinti moterų sveikatą“, – sako Saulius Ivanauskas.

Nuo gegužės mėnesio pradžios šiame centre dirbs dvi gydytojos akušerės-ginekologės, tad pacientės vėl turės galimybę pasirinkti gydytoją. Tai leis pagerinti ir paslaugų prieinamumą – bus išvengiama eilių prie gydytojo durų. Remiantis VšĮ Varėnos PSPC medicinos statistikos duomenimis, ginekologijos centre 2018 metais buvo registruoti 6 138 apsilankymai.

Pacientėms primenama, kad įstaigoje taip pat yra atliekamos prevencinės krūties ir gimdos kaklelio vėžio programos. 2018 metais krūties vėžio programoje dalyvavo 401 moteris, gimdos kaklelio vėžio programoje – 637 moterys. Moterys skatinamos dalyvauti vykdomose prevencinėse programose, pasirūpinti savo sveikata bei apsilankyti naujame akušerijos-ginekologijos centre.