Venciūniškis Svajūnas Adžgauskas – trijų bendruomenių vadovas

 Venciūniškis Svajūnas Adžgauskas – trijų bendruomenių vadovas
Danielius Jakubavičius

Netoli Alytaus yra Venciūnų gyvenvietė. Pasak bendruomenės „Venciūnų sodiečiai“ 38 metų  pirmininko Svajūno Adžgausko, Venciūnų krašto žmonės yra šiuolaikiški, išsilavinę ir nori savo krašto gražesnio. Pokalbis su S. Adžiaugsku apie Venciūnus, bendruomenės veiklą, darbą ir šeimą.


Jau antri metai S. Adžgauskas  vadovauja „Venciūnų sodiečiams“, džiaugiasi aktyvia ir veiklia bendruomenės valdyba, dėkoja visiems, kurie padeda. „Žmonės mato prasmę padėti savo kraštui. Bendruomeninė veikla yra nedėkingas darbas, nes dalis žmonių tik laukia, kad kažką ne taip padarysi. Bet vis tik džiaugiuosi, kad didesnė dalis mūsų krašto žmonių yra neabejingi Venciūnams, tuomet galima padaryti daug gerų darbų”, – sako pirmininkas.


Didžioji dalis Venciūnų krašto žmonių dirba Alytaus mieste. Kaimas augantis. Aplink Venciūnus nemažai žemės padalinta į namų valdas, ir pasak S. Adžgausko, ateityje Venciūnai gali taip išsiplėsti, kad net susijungs su Alytaus miestu.  Bendruomenės pirmininkas turi pasiūlymų ir Alytaus rajono vadovams – nutiesti dviračių takus iš Venciūnų, Alovės, Luksnėnų į Alytaus miestą, kad žmonės galėtų ekologiškai ir ekonomiškai pasiekti savo darbo vietas mieste, nes miestas ir rajonas tampa neatsiejamais.


Mokykla – bendruomenei


Buvusi Venciūnų mokykla dabar bendruomenės rankose. „Mokyklos pastatas pastatytas 1935 metais. Tai teigiamų emocijų ir geros energijos pastatas. Jis turi išlikti kaip gyvenvietės sporto, kultūros ir laisvalaikio bazė. Tai mūsų bendra, bendruomenės valdybos ir mano,  nuomonė“, – kalbėjo S. Adžgauskas.


Patalpos didelės, tad jose gali vykti susirinkimai, konferencijos iki 100 žmonių. „Šiais metais suplanuotos bent 4 metinės šventės. Turime minčių sukurti Venciūnų krašto muziejinę ekspoziciją – klasę, kurioje vyktų ir edukacijos, pažintinė veikla. Kartu su vietos Veiklos grupe dalyvaujame projekte, kurio rezultatas – bent vienos darbo vietos įkūrimas. Buvusiame mokyklos pastate, moderniai surenovavus valgyklą, joje dirbs profesionalaus, aukšto lygio virtuvės šefas, kuris gamintų maistą pagal užsakymus – išsinešti“, – apie planus kalbėjo pirmininkas. Jis pažymi, kad atsakomybė vadovauti bendruomenei yra didelė, nes pirmininkavimas nėra jo pagrindinis darbas, neatlygintinas, laisvo laiko sąskaita.  


Autoelektriko verslas

 

Svajūnas pragyvena iš autoelektriko darbo. Jo vadovaujama įmonė MB „Automodso“ įsikūrusi Alytuje. Dirba 7 žmonės. „Daug darbų ant mano pečių: esu ir direktorius, ir darbuotojas, ir konfliktų sprendėjas, ir strategijos kūrėjas“, – sako S. Adžgauskas.


Į autoelektriko sferą Svajūnas atėjo iš radijo-elektronikos detalių parduotuvės „Mėta“, kurioje 2 metus dirbo pardavėju-konsultantu. „Man tuomet buvo 19 metų. Daug mokiausi, kad galėčiau suprasti elektronines sistemas, jų veikimą. Darbas patiko. Užkabino“, –  apie savo verslo pradžią pasakojo pašnekovas. Autoelektriko darbo išmoko savarankiškai. „Reikia tik noro ir visko galima pasiekti“, – įsitikinęs Svajūnas.


Jo vadovaujama įmonė gyvuoja jau 17 metų. Vyras sako, kad ne kartą teko taisyti kitų meistrų brokus, nors klientai bando juos nuslėpti. Dažniausiai genda automobilių variklių sistemos, dažni ir automobilių elektronikos gedimai. Pasitaiko ir „kvailų“ gedimų. Svajūnas pasakoja, kad elektronikos sistemose randa užkritusių tušinukų, monetų, pripilto vandens. „Galėtume radinių foto galeriją padaryti“, – šypsosi pašnekovas.  


Medžioklės plotuose – retas svečias


S. Adžgauskas pripažįsta, kad dėl veiklos bendruomenėje vis rečiau išsiruošia į medžioklės plotus. „Dabar esu „popierinis“ medžiotojas, vadovauju Medžiotojų klubui „Kalesnykai“. Daugiau tenka dirbti prie ataskaitų, atstovauti organizaciją, organizuoti“,  – kalbėjo pašnekovas. 


Paklaustas, kaip visur suspėja, Svajūnas atviras: „Toks mano gyvenimo būdas. Norisi visur spėti, ir visuomenei naudingų darbų nuveikti. Visuomeninėje veikloje reikia altruizmo“.

Ir svajonių Svajūnas turi daugiau negu laiko. Svajonės susiję su bendruomenės veikla, verslu, politika. „Tikiu Lietuva, Venciūnų kraštu. Visur noriu dalyvauti, kol turiu jėgų“, – optimistiškai kalba pašnekovas.

Svajūnas su žmona Laura augina du vaikus. Jis džiaugiasi, kad 19-metis sūnus Oskaras jau dirba su autoelektronikos sistemomis, domisi šia sritimi, ir greičiausiai eis tėvo pėdomis. Dukra Miglė baigia 9 klasę. Žmona – grožio specialistė. 


Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *