Rūta Averkienė

Rugsėjį Varėnos vaikų dienos centrą „Versmė“ lankantys vaikai pasitinka pilni nepamirštamų vasaros įspūdžių, kuriuos patyrė trijų dienų stovykloje gamtos prieglobstyje. Pakalbinti jie vienas už kitą garsiau pasakoja patirtus nuotykius ir sako: „Stovykla buvo nepakartojamai gera!“.

Jau penkiolika metų Varėnoje veikiančio  vaikų dienos centro „Versmė“ vadovė Astutė Žmuidinavičienė sako, kad kelių dienų vasaros stovyklas vaikams stengiasi organizuoti kasmet.  „Kartu su mūsų centro darbuotojomis ir vaikais labai džiaugiuosi, kad turime galimybę bent kelias dienas pakeisti aplinką, pabūti kartu, pabendrauti ir pasimėgauti vasaros malonumais bei stovykloje teikiamomis pramogomis. Šios stovyklėlės ugdo bendruomeniškumą – vaikai gali pabūti ilgiau su savo bendraamžiais, bendrauti ir kartu pramogauti. Matau, kiek džiaugsmo vaikams suteikia bendri žaidimai gamtoje, maudynės ir ant laužo ruoštas valgis“. 

Pasak vadovės, šiemet trijų dienų stovyklėlė, kuri vyko erdvioje ir jaukioje  „Juostandžio“ poilsiavietėje prie Merkio upės, ir vaikams, ir ją organizavusioms centro darbuotojoms  paliko daug įspūdžių. Stovyklavietėje kūrybingai įrengta gausybė pramogų nuobodžiauti neleido nei vaikams, nei suaugusiems. Stovyklautojai turėjo galimybę nuo ryto iki vėlaus vakaro mėgautis lauko baseinu, žaisti įvairius žaidimus su kamuoliu, žaisti didelėmis lauko šaškėmis, pereiti lynu, laipioti padangomis, kopėtėlėmis, kurios veda beveik iki pat medžių viršūnių. Dauguma šitaip pramogavo pirmą kartą, tad teigiamos emocijos tryško per kraštus. Kadangi stovyklavietė įsikūrusi ant paties Merkio skardžio, buvo galimybė grožėtis ir upe, ir jos pakrantėmis. 

„Stovyklos šeimininkai mums neleido sušalti – buvome apgyvendinti name su visais patogumais, kur daug kas pirmą kartą turėjo galimybę miegoti dviaukštėje lovoje. Iki vėlaus vakaro galėjome būti tikrais stovyklautojais – kurti laužus, juose kepti ir virti maistą, mėgautis gamta, tačiau vakare galėjome džiaugtis ir ne ką prastesniais negu namuose patogumais. Stovyklaudami tampame ,,vienu kumščiu“, pamirštame visas negandas ir nemalonius dalykus, todėl šis laikas būna vienas geriausių per visus metus. Aišku, kad gamtoje ir apetitas geresnis, ir sriuba skanesnė, ir arbata saldesnė, draugai draugiškesni ir, svarbiausia, kad visi tampa draugais!“, – įspūdžiais dalijasi su vaikais tris dienas stovykloje dirbusi socialinė darbuotoja Agnė Buividavičiūtė.

Pakalbinti vaikai sakė, kad šios trys dienos – jiems pačios įspūdingiausios per visą vasarą. „Ar žinot, kaip smagu tris dienas nuo ryto iki vakaro žaisti, bendrauti ir viską daryti kartu su draugais? Čia pats geriausias vasaros poilsis, koks tik gali būti! Labai lauksim kitos vasaros ir kitos stovyklos“, – džiaugėsi stovyklautojai. Vaikai patenkinti, kad paskutinę stovyklos dieną sulaukė svečių iš Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. „Kartu minėme mįsles ir gavome šaunių prizų. Svečiai mus supažindino su informacija apie pirmą pagalbą vandenyje“. Su šio biuro specialistėmis vaikai smagiai užsiėmė edukacine veikla ir prisipažino, jog užsiėmimai buvo labai įdomūs. 

Ši vasaros stovykla, kurioje centro darbuotojos nuoširdžiai rūpinosi vaikų  turiningu laisvalaikiu, kartu žaidė ir bendravo – vaikams buvo puiki, gausybės teigiamų emocijų ir įspūdžių pilna dovana. „Kai matai laimingus vaikus, ir pats prisipildai teigiamų emocijų bei motyvacijos toliau dirbti šį nelengvą, bet labai prasmingą darbą“, – sako A. Žmuidinavičienė. 

Ji yra ir visuomeninės organizacijos „Ištieskime ranką vaikui“ pirmininkė. Šios savanoriškos, nepolitinės ir nereliginės organizacijos nariai, analizuodami blogėjančią padėtį tų vaikų, kurie gyvena sunkiau besiverčiančiose šeimose, ir atsižvelgdami į tai, kad rajone visai nėra teikiamos paslaugos vaikams, 2004 m. ėmėsi iniciatyvos vaikų dienos centrui įkurti. Pagal panaudos sutartį iš Varėnos rajono savivaldybės gavus patalpas, šios organizacijos narių lėšomis ir pačių jėgomis buvo įkurtas pirmasis Varėnos rajone vaikų dienos centras „Versmė“. Jame teikiamos socialinės paslaugos mokyklinio amžiaus vaikams, nuolat dirbama su centrą lankančių vaikų šeimomis – padedama vaikui ir jo šeimai spręsti iškilusias problemas.