Nuo šių metų vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų surinkimą Alytaus regiono gyventojams yra siunčiami vieną kartą per metus. Anksčiau atliekų turėtojai juos gaudavo du kartus per metus. 

Pasak Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovo  Povilo Turčinavičiaus, pranešimo siuntimo dažnumas sumažintas, siekiant mažinti pranešimų spausdinimo ir siuntimo išlaidas. 

Alytaus regione yra daugiau kaip 110 tūkst. atliekų turėtojų. Nemaža dalis jų anksčiau buvo sudarę tiesioginio debeto sutartis. Tačiau nuo šių metų vasario 1 dienos pasikeitus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą įmokos gavėjams ir atsiskaitomosioms sąskaitoms, šios sutartys nebegalioja. 

Tad mokėjimo pranešimai su informacija apie įvykusius pasikeitimus, išsiųsti visiems atliekų turėtojams.  

„Tai anaiptol nereiškia, kad gavus mokėjimo pranešimą privalu iš karto apmokėti visą jame nurodytą sumą. Įmokas, kaip ir anksčiau, galima pervesti dalimis už kiekvieną ketvirtį“, - sakė P. Turčinavičius. 

Jis priminė, kad visos regiono savivaldybės yra numačiusios sumažinti rinkliavos dydį tiems atliekų turėtojams fiziniams asmenims, kurie atsisakys popierinių paštu siunčiamų sąskaitų,  užsisakys elektroniniu būdu siunčiamus mokėjimo pranešimus bei už visus šiuos metus priskaičiuotą rinkliavą sumokės iki šių metų kovo 31 dienos.  

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.