Visi Alytaus miesto penktokai mikrokompiuteriais galės mokytis programavimo. Sausio 18 d. Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje  vykusio renginio „Micro:bit" kompiuteriukų panaudojimas ugdymo procese" metu pristatytos šių mikrokompiuterių galimybės, BBC „Micro:bi" mikrovaldikliai įteikti Alytaus miesto švietimo įstaigų vadovams ir padėkota prie gražios iniciatyvos prisidėjusiems paramos davėjams.

„Dėkoju tiems žmonėms, kurie prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos ir vaikams linkiu tobulėti, naudojantis šiuolaikiškomis technologijomis", –  sakė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius.

Renginio metu būti kartu negalėję prie gražios akcijos prisidėję paramos davėjai atsiuntė penktokams sveikinimo laiškus, juos susirinkusiems perskaitė Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irma Jauneikienė.

„Per 43 gyvenimo metus daug ko išmokau ir norėčiau jums palinkėti, pirmiausia – išdrįskite svajoti apie didelius dalykus. Svajokite užkariauti pasaulį, svajokite sukurti vaistus nuo vėžio, svajokite nuskristi į Marsą, svajokite sukurti kompiuterinę programą, kuri uždirbs jums milijonus. Antra, neleiskite žmonėms be fantazijos ir svajonių jums trukdyti. Nekreipkite dėmesio į jų kritiką ar pašaipas. Laikas parodys, kad jūs esate teisūs. Ir trečia, mokykitės, eksperimentuokite, nebijokite klysti. Per eksperimentus ir klaidas gyvenime išmoksite daugiausiai. Vėliau matysite, kad neklysta gyvenime tik tie žmonės, kurie nieko neveikia. Tokie gyvenime nieko ir nepasiekia. Sėkmės jums visiems!" – elektroniniame laiške penktokams linkėjo Darius Verbyla.

Prie gražios iniciatyvos prisidėjęs buvęs Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos mokinys Juozas Staugaitis penktokams savo laiške teigė pats dirbantis programuoju ir manantis, kad IT technologijos yra ateitis: „Kuo daugiau bus suprantančių ir kuriančių žmonių Lietuvoje, tuo mums visiems bus geriau gyventi ir džiaugtis Lietuva!" – savo laiške rašė jis.

Renginio metu susirinkusiems mikrokompiuterius pristatė Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos Informacinių technologijų mokytojas metodininkas Žydrūnas Tautvydas.

Mikrobitas yra 4 × 5 cm dydžio mikrokompiuterio plokštė su keliais integruotais jutikliais ir galimybe prijungti dar daugiau periferinių elementų – LED lemputes, garsiakalbį ir pan.

„Micro:bit" skirtas mokytis programuoti, tik ne taip nuobodžiai, kaip daugeliu atvejų būdavo daroma iki šiol, o interaktyviai, gyvai. Mikrokompiuterį galima paversti žingsniamačiu, nuotolinio valdymo pultu ir dar daugeliu dalykų. Tiesą sakant, bet kuo, ką tik leis sukurti fantazija. Pats programavimas gali būti vykdomas tiek tradiciniu būdu – rašant programinį kodą, tiek naudojantis paprastesne ir žaismingesne vartotojo sąsaja, primenančia konstruktoriaus detales, kurias tarpusavyje galima sujungti. Pats programos kūrimas vyksta tradiciniame kompiuteryje (jei dar tiksliau – jo naršyklėje), planšetėje ar išmaniajame telefone, o vėliau programa turi būti įkelta į „Micro:bit".

Renginio metu Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos mokiniai pademonstravo, ką jiems pavyko sukurti mikrokompiuteriais. Informacinėmis technologijomis besidomintys mokiniai pristatė  žingsniamatį ir netgi „Micro:bit"  sukurtą signalizaciją, galinčią apsaugoti namus nuo piktavalių.

Prie gražios iniciatyvos – padovanoti kiekvienam penktokui po mikrokompiuterį – prisidėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, mero pavaduotojai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojos Silvija Peštenienė, Vilija Ramanauskienė ir dar 22 alytiškiai: Tomas Bartusevičius, Arvydas Burdulis, Domantas Cibas, Aušra Dilijonaitė, Paulius Gradeckas, J. Ignas, Antanas Jazavitas, Gediminas Jotka, Karolis Mackevičius, Paulius Kamblevičius, Vaidas Karosas, Marius Leonas, Vidmantas Liutkauskas, Gintvidas Mizara, Aušra Rosson, Liutauras Sabeckis, Juozas Staugaitis, Domantas Šimkus, Mantas Tamulevičius, Povilas Veniukevičius, Darius Verbyla ir prisistatyti nepanoręs asmuo. Paramą taip pat skyrė MB „Savitarnos sprendimai".

Mikrokompiuteriai yra naujovė, tad siekiant išmokyti informacinių technologijų mokytojus jais dirbti, pedagogams bus surengti mokymai.

Alytus.lt