2018 m. kovo 10 d. Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje vyko III - asis respublikinis muzikos ir meno mokyklų ansamblių festivalis „Kanklės plius...“ Renginio tikslas – atskleisti grojimo kanklėmis technines galimybes ir muzikos išraiškos priemones netradiciniame ansamblio derinyje.

Festivalyje turėjome galimybę išgirsti lietuvių ir užsienio autorių muzikinius kūrinius, kuriuos atliko jaunieji muzikantai iš Vilniaus Broniaus Jonušo, Karoliniškių, Balio Dvariono, Naujosios Vilnios, Vilkaviškio, Šiaulių 2-osios, Algirdo muzikos mokyklos, Širvintų, Pagirių, Druskininkų M. K. Čiurlionio, Molėtų  meno mokyklos ir Juozo Tallat - Kelpšos konservatorijos. Pirmą kartą, dalyvaudamos tokiame festivalyje, patekome į naujovių ir iššūkių aplinką, kurioje girdėjome klasikinių kanklių ansamblių derinius su fleita, vokalu, trikampiu, bosine gitara, akordeonu, birbyne, lumzdeliu, saksofonu, smuiku, obojumi, violončele, fortepijonu. Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojos Laimutė Aleksiupienė ir Joana Laugalienė  festivaliui paruošė puikų ansamblį, kuriame kankliavo Ema Martinkutė, o jai fortepijonu akompanavo Skaistė Makselytė. Jos  atliko Tomo Leiburo ,,Meilės temą“ iš kino filmo ,,Giminės“.

Festivaliui pasibaigus, visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, suvenyrais ir pavaišinti pica. Kartu su kitais festivalio dalyviais aplankėme Signatarų namus, pamatėme Vilniaus miesto siauriausią gatvę ir M. K. Čiurlionio namus.  

Esame dėkingos Ingridai Martinkienei už suteiktą galimybę nuvykti į festivalį ir maloniai praleisti dieną.

                                                                                           Mokytoja Laimutė Aleksiupienė