Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos virtualus turas

 Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos virtualus turas

Alytaus profesinio rengimo centras baigia įgyvendinti Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos virtualus turas“ Nr. PLKT-KV-21-1-00948-PR001.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurtas virtualus turas po mokyklą ir jos apylinkes, sumodeliuota reali vieta elektroninėje erdvėje, kuri susideda iš 3D panoraminių nuotraukų ir ryšių tarp jų. Siekiant užtikrinti autentiškesnį vaizduojamos vietos atkūrimą buvo naudojamas vietos planas, papildoma tekstinė ir garso informacija. Virtualaus turo pagalba galima susipažinti su naujam gyvenimui atgimusia, išeivio iš Lietuvos Lauryno Radziukyno, praturtėjusio Amerikoje, daugiau nei prieš 80 metų savo gimtojo Kurnėnų kaimo Alytaus rajone vaikams padovanota modernia mokykla. Mokykloje yra puikiai išsilaikiusių autentiškų interjero detalių, mokyklinių suolų, santechnikos įranga, parketas, natūralus linoleumas. Mecenatas savo gimtojo kaimo vaikams mokyklą statė iš pačių moderniausių to laikmečio medžiagų, rinkosi amerikietiškos kokybės technologijas ir įrangą.

Mokyklą dar kartą padovanoti Lietuvai padėjo Europos Sąjungos investicijos ir Lietuvos valstybės lėšos. Įvairių projektų finansavimo dėka buvo atnaujintas mokyklos pastatų kompleksas, sutvarkytas pastato vidus, objektas pritaikytas edukacinių veiklų, kūrybinių dirbtuvių, plenerų organizavimui ir edukacinio turizmo Alytaus rajone skatinimui.

Alytaus profesinio rengimo centras Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų dėka galėjo prisidėti prie Kaimo Plėtros Programos žinomumo didinimo parengtu virtualiu turu, skirtu vaizdžiai ir patraukliai reprezentuoti gerąjį kaimo plėtros pavyzdį, taip gerinant kaimo įvaizdį ir šviečiant visuomenę. Paskatinti potencialius paramos gavėjus susipažinti ir būti įkvėptiems kitų projektų gerąja patirtimi. Virtualaus turo pagalba bei projekto viešinimo spaudoje ir internete metu parodyti, kaip prie Lietuvos kaimo gražėjimo ir jo ekonomikos augimo prisideda europinė parama, skatinama daugiau gyventojų vykdyti veiklą kaime.

Virtualiai su Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla galima susipažinti Alytaus profesinio rengimo centro internetiniame puslapyje (www.aprc.lt), Alytaus rajono savivaldybės internetiniame puslapyje (www.arsa.lt), Alytaus turizmo informacijos centro internetiniame puslapyje (www.alytusinfo.lt) bei kituose Alytaus miesto ir rajono kultūros ir informacijos tinklapiuose, o taip pat Google Maps ir Gidas360.lt

Virtualus turas: https://www.gidas360.lt/hmd/kurnenaischool/custom/#startscene=scene_01

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių