Savaiminio įdegio priemonės: pasiruošimas šventei

 Savaiminio įdegio priemonės: pasiruošimas šventei

Savaiminis įdegis tai bene saugiausias būdas suteikti kūnui gražų bronzinį atspalvį, nepriklausomai nuo metų laiko ir saulės aktyvumo. Be to, šie produktai dažnai turi papildomų savybių: drėkina, maitina ir stangrina odą. Taigi, tai puikus pasirinkimas mėgautis norimu odos atspalviu, neturint galimybės įdegti saulėje ar soliariume.

Kokios būna savaiminio įdegio priemonės?

Purškiklis. Puikiai tinka dideliems kūno plotams padengti, retai palieka dryžius ir patogiai pasiskirsto, tačiau purškiklio geriau nenaudoti veidui, nes priemonė gali patekti į akis.

Kremas. Savaiminio įdegio kremas yra sudėtingiausios tekstūros priemonė, nes džiūsta ilgiau nei kitos, o be to, yra labiau linkęs pasidengti paliekant dryžius ar dėmes. Naudodami kreminės tekstūros savaiminio įdegio priemonės, turite atidžiai laikytis gamintojo instrukcijų.

Gelis. Gelio tekstūra panaši į kremą, tačiau pasidengia tolygiau nei pastarasis. Šis produktas puikiai tinka tiems, kurie anksčiau nenaudojo savaiminio įdegio priemonių.

Pienelis. Dėl skystos tekstūros pienelį patogu tepti naudojant vatos diskelius. Kadangi pastarajį patogu tepti mažais kiekiais, jį geriausia naudoti veido ir kaklo sričiai.

Putos. Savaiminio įdegio priemonės putų pagrindu yra moderniausios ir patogiausios naudoti. Jos lengvai pasiskirsto specialios medžiaginės pirštinės pagalba.

Servetėlės. Šios dažniausiai naudojamos pakoreguoti netolygiai padengtas kūno vietas, ar norint išlaikyti tolygų odos toną. Jomis labai patogu padengti tas vietas, kurios nusitrynė nuo maudymosi kostiumėlio.

Ką turite žinoti prieš naudojant savaiminio įdegio priemones?

Jei norite, kad savaiminis įdegis ant odos išliktų kuo ilgiau, tuomet ne vėliau kaip likus kelioms valandoms iki tepimo, rekomenduojama atlikti pilingą (odos šveitimą). Taip atnaujinsite viršutinį odos sluoksnį ir leisite priemonei gražiai pasiskirstyti ant odos. Tuo tarpu, optimalus plaukų šalinimo laikas prieš savaiminio įdegio procedūrą turėtų būti maždaug 8-24 valandos iki jos pradžios. 

Svarbu atsiminti, kad įdegio kremas pilnai susigeria ir aktyvuojasi maždaug per 6–12 valandų. Todėl visą šį laikotarpį turite vengti kontakto su vandeniu ir susilaikyti nuo intensyvios fizinės veiklos. Be to, po procedūros pirmenybę teikite laisviems ir lengvai skalbiamiems tamsių spalvų drabužiams. Svarbu! Pirmojo prausimosi metu po procedūros neišsigaskite – nuo ​​jūsų kūno nusiplaus savaiminio įdegio priemonės perteklius, o ne pats įdegis. Prausiantis sekantį kartą taip būti jau neturėtų.

Kaip tolygiai padengti odą savaiminiu įdegiu namuose?

Norint pasiekti tolygų odos atspalvį, pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą savaiminio įdegio priemonės tekstūrą, atitinkančią jūsų odos tipą. 

Toliau, norint paruošti odą savaiminiam įdegiui, reikia nušveisti visą kūną. Šveitiklis yra pagrindinė priemonė paruošianti odą savaiminiam įdegiui. Labai svarbu pasirinkti tokį šveitiklį, kuris nepaliktų riebios plėvelės ant odos, kadangi dėl likusio aliejaus ir drėgmės savaiminio įdegio priemonė gali teptis netolygiai.

Prieš tepant savaiminio įdegio priemonę, oda turi būti visiškai sausa, tačiau yra viena išimtis. Tam tikrose kūno vietose mūsų oda yra kiek šiurkštesnė, todėl tokiose zonose reikia papildomo drėkinimo.  Taigi, pasirinkite lengviausios tekstūros drėkinamąjį losjoną ir patepkite tokias vietas kaip šnervės, keliai, alkūnės ir kulkšnys. Ši maža gudrybė padės išvengti netolygaus padengimo. Be to, tepant kūną savaiminio įdegio priemone, reikia judėti iš apačios į viršų, lengvais sukamaisiais judesiais.

Kaip tinkamai prižiūrėti savaiminį įdegį?

Rezultatų atsiradimo laikotarpiu (nuo 6 iki 12 valandų) geriau dėvėkite laisvus, tamsios spalvos drabužius bei susilaikykite nuo kontakto su vandeniu ir fizinio aktyvumo. Norint išlaikyti įdegį ilgiau, odą reikėtų reguliariai drėkinti losjonu. Drėkinantį losjoną reikia naudoti du kartus per dieną. Be to, norėdami išlaikyti tolygų atspalvį, turėtumėte vengti šveičiamųjų produktų ir alkoholio pagrindu pagamintų preparatų, taip pat kosmetikos, kurioje yra retinolio, AHA ir BHA rūgščių – kadangi šie komponentai gali paskatinti odos pašviesėjimą.

Kaip veikia savaiminis įdegis?

Pagrindinė savaiminio įdegio priemonėse naudojama medžiaga yra dihidroksiacetonas (DHA), gaunamas iš cukranendrių. Patepus ant odos, DHA reaguoja su epidermyje esančiu odos baltymu (keratinu). Reaguodama į tai, oda pradeda gaminti pigmentą – kuris suteikia jai rudą atspalvį. DHA veikia tik viršutiniame odos ląstelių sluoksnyje ir giliau nesiskverbia.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių