Liepos 13 d. 17 val. Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos abiturientams Bukaučiškių koplyčioje bus įteikti brandos atestatai.

Gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius, paklaustas koks tvyro jausmas jo ir mokytojų širdyse išleidžiant dar vieną abiturientų laidą, atsakė, jog geras. Geras tuo, jog rezultatai gana puikūs, visi išlaikė egzaminus, yra net du šimtukai. Ir nors šiemet yra nedidelė laida skaitlingumu, vos 14 abiturientų, tačiau tiki, jog jie yra visi puikiai pasiruošę sau surasti patį tinkamiausią kelią.

Kodėl šiemet atestatų įteikimo ceremonija vyks ne Dauguose, o tolėliau Bukaučiškių koplyčioje?

A.Jakimavičius: Taip sugalvojo abiturientai su savo tėvais. Čia jų išreikšta idėja kaip surengti paskutinį savo oficialų renginį. Mes tik pritariame ir jei reikia, prisidedame prie to. Pastaruoju metu matome, kad šalies abiturientų išleistuvių „mados“ keičiasi: vieni jas švenčia pompastiškai, kiti išvis atsisako renginio, pasiima atestatus iš raštinės ir užtrenkia mokymo įstaigos duris, o mes, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo  šimtmečio proga, visi kartu tai pažymėsime mažutėje, bet jaukioje Bukaučiškių koplyčioje, kurią pastatė mūsų valstybę kūręs Vladas Mironas.


Ko palinkėsite šiems jauniems 14 žmonių?

Kad klausytų savo širdies, kad liktų paprastais žmonėmis, net jei ir sunku bus tai padaryti, kad eitų vien tiesos ir doros keliu...

Taip buvo Dauguose įteikiami brandos atestatai pernai, 2017 metais: