Alytaus rajono savivaldybė jau šiemet suremontuos patalpas dviem vaikų dienos centrams. Planuojama, kad juose socialinę pagalbą gaus 45 vaikai, augantys socialiai remtinose bei socialinių, psichologinių ir kitokių sunkumų turinčiose šeimose. 

Jau remontuojamos vaikų dienos centrui skirtos patalpos Butrimonyse. Jas apžiūrėjo ir darbų eiga domėjosi savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.  

Butrimonyse vaikų dienos centrui bus suremontuotos daugiau kaip 80 kv. m patalpos kultūros namų pastato pirmame aukšte.  Planuojama, kad jį galės lankyti 15 vaikų. 

Vaikų dienos centro veiklai daugiau kaip 87  kv. m patalpos taip pat bus suremontuotos ir pastatytas daugiau kaip 96 kv. m priestatas Daugų seniūnijos Rimėnų kaime. Šiame vaikų dienos centre tikimasi sulaukti 30 vaikų. 

„Dienos centrai labai reikalingi vaikams, augantiems socialiai remtinose bei socialinių, psichologinių ir kitokių sunkumų turinčiose šeimose. Šiose įstaigose jiems padedama ruošti pamokas, suteikiamas maitinimas, kitos paslaugos. Vaikai bendrauja, mokosi bendrauti tarpusavyje, paprastų buities darbų. Pivašiūnuose esančio vaikų dienos centro darbuotojos su seniūnijos, mokyklos pagalba pastatė šiltnamius, su vaikais sėjo daržoves, jas augino, visi kartu džiaugėsi derliumi. Tokiomis veiklomis pasėtos vaikuose gerumo, kantrybės, rezultato siekimo ir džiaugsmo juo sėklos. Labai svarbu, kad dienos centruose vaikai gauna priežiūrą, gali paruošti pamokas, pavalgyti, bet turbūt dar svarbiau, kad jie gali bendrauti ir mokosi gyvenimo, įgauna socialinių įgūdžių“, – sako Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas. 

Planuojama, kad Butrimonių ir Daugų vaikų dienos centruose lankysis 45 vaikai, patalpos bus pritaikytos ir turintiems judėjimo negalią. 

Vaikų dienos centrų plėtros Alytaus rajone projektas orientuotas į vaikus iš socialinę riziką patiriančių ar nepasiturinčių šeimų, taip pat į jų šeimos narius. Jis finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, preliminari viso projekto vertė – 200,8 tūkst. eurų. 

Butrimonių ir Rimėnų vaikų dienos centrai veiklas turėtų pradėti ateinančiais metais, jas vykdys viešoji įstaiga „Alytaus šeimos pagalbos centras“.

Alytaus rajone veikia ir du nevyriausybinių organizacijų vaikų dienos centrai – Pivašiūnuose bei Kumečiuose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Nuotr. Remontuojamas Butrimonių vaikų dienos centro patalpas apžiūrėjo ir darbų eiga domėjosi savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė