UAB „Atamis“ projektuotojai Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui ir kitiems vadovams, tarybos nariams bei specialistams pristatė naujo pėsčiųjų ir dviračių tako projektą.

Taką planuojama tiesti Alovės seniūnijoje, tarp „Nemuno“ ir „Berželio“ sodininkų bendrijų. Numatyta 1,2 km ilgio asfalto danga nuo Pylimo ir Liepų gatvių sankirtos Muiželėnų kaime iki Miško 1-osios ir Pylimo gatvių sankirtos – Alytaus kaime. Tako plotis – 2,5 m.

Dabar šioje vietoje yra paprastas miško keliukas, bet juo eina ir dviračiais važiuoja nemažai sodininkų, kaimų gyventojų. XIX a. pabaigoje, tiesiant geležinkelį, Muiželėnų miške buvo įrengta Moterties upelio vandens pralaida – tunelis. Dabar čia – lankytina Alytaus rajono vieta, todėl, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką, prie Moterties upelio tunelio bus sukurta poilsio aikštelė, pastatyti suoliukai.

Ateityje planuojama išasfaltuoti tolimesnę pėsčiųjų ir dviračių tako dalį iki Baltosios rožės tilto Alytuje.

Per šią savivaldybės tarybos kadenciją jau nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai Punioje, Simne – su apšvietimu (iki Giluičio ežero), Alytuje – nuo Baltosios rožės tilto iki sodininkų bendrijos „Nemunas“ ir Merkinės gatvės, taip pat nuo Nemuno upės tilto iki Kaniūkų kaimo, takas Radžiūnuose. Tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas į sodininkų bendrijas „Dzūkija“ ir „Vyturėlis“. Numatoma darbų pabaiga – balandžio 29 d.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Nuotr.: Projekto pristatymas Alytaus rajono savivaldybėje