Alytaus rajono sodyboje „Dvarčėnų dvaras“ atidarytas 21-asis Lietuvos kaimo turizmo sezonas, iškelta asociacijos vėliava. Kaimo turizmo sodybų šeimininkai susitiko su kelionių organizatoriais ir operatoriais, vyko kontaktų mugė, konferencija, ekskursijos.

 

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliavą iš Klaipėdos rajono savivaldybės perėmė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Sveikindamas iš įvairių rajonų atvykusius kaimo turizmo sodybų savininkus, ministerijų, savivaldybių ir kitų organizacijų atstovus, meras pažymėjo, kad Lietuvoje yra daug vietų poilsiui ir nereikia laukti vėluojančių lėktuvų ar patirti kitokios rizikos, vykstant į kitas šalis.

„Kiek gražios yra aplinkos – geros ir saugios su visokiomis paslaugomis Lietuvoje, kaimo turizmo sodybose. Mokate nustebinti, pasiūlyti pramogų, sudominti“, – kaimo turizmo sodybų šeimininkams sakė meras ir pakvietė susipažinti su Alytaus rajonu, kuriame yra daug gražios ir natūralios gamtos, gerų, šiltų žmonių, kurie pasiruošę priimti ir pavaišinti. „Pamatykite mūsų rajoną – mes esame tas kraštas, kuris turi, ką parodyti, kuo nustebinti ir kuo sužavėti“, – sakė meras A. Vrubliauskas.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas padėkojo merui už priėmimą ir gerą orą sezono atidarymo metu – tokio kaimo turizmo sodybų šeimininkai tikisi visą vasarą. Jis pažymėjo, kad kaimo turizmo verslininkai turi naujų paslaugų – šiais metais ypač didelis dėmesys skiriamas agroturizmui, atidaryti daugiau kaip 70 ūkių turistų lankymui, atrandami paveldo sodai, o Alytaus rajonas sezono atidaryme pristatė amatininkus, kurie gali būti įdomūs turistams.

 „Įžvalgų ir motyvų keliauti Lietuvoje yra daug, tik reikia tinkamai parodyti. Atveriam plačiai vartus turistams, kurie keliauja Lietuvos kaime“, – sakė  L. Žabaliūnas. Jo teigimu, šiam sezonui yra pasiruošusios daugiau kaip 650 kaimo turizmo sodybų, kuriose daugiau kaip 14 tūkstančių apgyvendinimo vietų.

Kaimo turizmo asociacijos sertifikatas – paveikslas su gandru – įteiktas Alytaus rajono kaimo turizmo sodybos „Dvarčėnų dvaras“ savininkams Irmai ir Egidijui Blažauskams. Prie sodybos visą sezoną plazdės asociacijos vėliava, kurią kartu iškėlė rajono meras A. Vrubliauskas ir sodybos savininkas. Kitais metais ji bus perduota  Utenos rajonui, kurio meras Alvydas Katinas dalyvavo ir Alytaus rajone vykusioje šventėje.  

   Lietuvos kaimo turizmo sezono atidaryme Alytaus rajono bendruomenės pristatė savo veiklą. Didelio susidomėjimo sulaukė iš Daugų atvykusios Ilonos Zapolskienės kepamas šakotis, dauguma paragauti norėjo ir Pivašiūnų amatų centro krosnyje iškeptų ant kopūsto lapų dzūkiškų bandų, paskanauti Mikalavo bendruomenės „Šilaičiai“ sriubos, lašinių, grybukų, naminio pyrago, aloviškės Astos Kisielienės ant ajerų keptos ruginės duonos, ūkininkės Daivos Kvedaraitės šaltalankių giros, sulčių, kitų gaminių. Dauguma produktų turi kulinarinio paveldo sertifikatus.

Mėgstančių puoštis akį traukė Alytaus rajono amatininkių dirbiniai iš karoliukų, keramikos, vytelių, įvairūs mezginiai. Aloviškis Henrikas Janukaitis demonstravo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, o batsiuvys iš Krokialaukio Gediminas Paplauskas demonstravo, kaip gaminamos šlepetės, kurių iš Alytaus rajono išsivežė ne vienas kaimo turizmo sodybos šeimininkas. 

Lietuvos kaimo turizmo sezono atidarymo šventės svečius  į šokio sūkurį įtraukė Butrimonių šokėjai bei Punios ansamblis „Punelė“, Alytaus rajono maršrutus turistams, lankytinas vietas pristatė turizmo informacijos centras.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija