LRT.lt nuotraukos

2 nauji koronaviruso atvejai Alytuje- taip savo FB paskyroje 2020 03 25 dienos vakare rašo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Žmonės gerieji, likime namuose.

Suprantu visų nerimą. Bet kol kas daugiau informacijos neturiu.

Tai paaiškėjo Alytaus patikros punkte vakar ištyrus 30 žmonių. 4 iš jų patvirtintas COVID-19. Iš 4 užsikrėtusiųjų – 2 alytiškiai. Taigi Alytuje jau 3. Deja, bet taip.

Šiandien ištirta dar 40 žmonių – ar tarp jų yra užsikrėtusiųjų ir kiek, bus aišku rytoj.

Rytdienai gavome 66 reagentus. Taip pat užsisakėme 200 greitųjų testų. Juos gausime kitą savaitę.

Kartu su rajono savivaldybe kuriame vadinamąją karščiavimo kliniką. Džiaugiuosi, kad kritiniais momentais sugebame dirbti kartu. Klinika veiks Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, Naujojoje g. 48.

Čia galės atvykti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys žmonės, jiems bus atliekami išsamesni tyrimai. Medikai priims užsiregistravusius ir šeimos gydytojo siuntimą turinčius žmones.

Metas visiems sudėtingas. Ypač socialiai jautrioms šeimoms. Mūsų mieste yra šimtai vaikų, kurie mokyklose gaudavo nemokamą maitinimą. Kadangi tėvams ir taip sunku, nusprendėme, kad ir per karantiną jie maisto paketus gaus.


Visi suprantame, kad priešakinėse linijose stovintiems medikams dabar tenka didžiausias krūvis. Didžiuojamės Jumis. Jūs mūsų visų viltis.

Nelaimėje pažinsi, kas yra kas, sako žmonės.

Noriu pasidžiaugti verslininkų, įvairių organizacijų iniciatyvomis. Kas aukoja respiratorius, kas popierinius rankšluoščius, valymo ir dezinfekavimo priemones. Visiems norintiems prisidėti – atidarėme sąskaitą LT 62 7181 2000 0213 0490. Paaukoti pinigai bus skirti Alytaus medikams. Turime rūpintis jais, kad jie galėtų rūpintis mumis!

Ir jau šimtąjį kartą kartojuosi. Likime namuose.