Alytaus r. Butrimonių gimnazijoje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) įgyvendinamo projekto „Olimpinė karta“ finansuojamas jaunimo sporto renginių organizatorių projektas „Krepšinio vakarai mokykloje: „Padžiauk patyčias!”. Projekto iniciatyvinė komanda išsikėlė tikslą atkreipti bendruomenės narių dėmesį į pastaruoju metu itin opią patyčių vaikų ir jaunimo tarpe problemą. Sportinių veiklų metu siekiama užimti jaunimą vakarais, ugdant olimpines vertybes: pagarbą, draugystę, tobulėjimą, pastangomis pelnytą džiaugsmą, kilnų elgesį. Įsitraukę į prasmingą krepšinio veiklą vaikai ir jaunimas turi mažiau galimybių užsiimti netinkama veika, tad taip mažinamas ir patyčių vaikų ir jaunimo tarpe mastas.

Birželio 26-osios vakarą vyko pagrindinis projekto renginys – krepšinio varžybos trys prieš tris „Padžiauk patyčias!“. Komandų sudėtis mišri bei neribojamas žaidėjų amžius. Visos užsiregistravusios komandos žaidė rato sistema. Įnirtingiausia kova vyko tarp Butrimonių ir Alytaus vaikinų komandų. Susumavus pergalės ir įmestų bei praleistų taškų santykį paaiškėjo, kad šių metų nugalėtojų taurė iškeliavo į Alytų. Anot Butrimonių gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, panašaus turnyro galima tikėtis ir kitąmet.

Renginio organizatoriai dėkoja Lietuvos Tautiniam Olimpiniam komitetui už skirtą paramą bei džiaugiasi, kad projekto veiklos „išėjo“ iš mokyklos ribų: į renginį atvyko buvę gimnazijos mokiniai, studijuojantys ir dirbantys kituose šalies miestuose, bei nebe pirmą kartą Butrimonyse organizuojamose sportinėse veiklose dalyvaujanti aktyvių alytiškių komanda. 

Butrimonių gimnazijos informacija