Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė, kad iki 2021 m.  birželio 1 d. priima paraiškas daugiabučių namų renovacijai.

Renovacijos sąlygos – labai geros: mažas pajamas gaunantiems ir kito turto neturintiems butų savininkams (pensininkams, socialiai remtiniems asmenims) valstybė kompensuos 100 proc. visų išlaidų, kitiems gyventojams padengs 30 proc. renovacijos išlaidų.

Karantinas neleidžia organizuoti įprasto susirinkimo dėl daugiabučių namų renovacijos, todėl kviečiame gyventojus į nuotolinį susirinkimą.

Susirinkimas vyks kovo 4 d. 18 val. ZOOM platformoje. 

Kvietimas prisijungti prie nuotolinio susirinkimo bus išsiųstas Jūsų nurodytu elektroninio pašto adresu. 

Jeigu neturite kompiuterio ar patys nemokate prisijungti prie ZOOM platformos, Jums gali atstovauti kitas asmuo – vaikas, anūkas, kitas giminaitis arba kaimynas, namo bendrijos pirmininkas. 

Iki kovo 3 d. 18 val. vyks registracija į susirinkimą. Registruoja Daugų seniūnė Irma Kašėtienė el. paštu daugu.seniunija@arsa.lt arba telefonu 8 678 81 437.

Registruodamiesi nurodykite savo elektroninio pašto adresą, o jeigu Jus atstovaus kitas asmuo – nurodykite jo vardą, pavardę ir elektroninį paštą, į kurį bus atsiųsta prisijungimo prie susirinkimo nuoroda.

Vyresnio amžiaus gyventojus raginame iš anksto pakalbėti su savo vaikais arba kitais atstovais dėl namo renovacijos. Paprašykite, kad dalyvaudami nuotoliniame susirinkime, užduotų Jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys jame dalyvaujantys specialistai.

Susirinkimą organizuoja Alytaus rajono savivaldybė, dalyvaus savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai, BETA atstovai, įmonės „Simno komunalininkas“ vadovai.

Rajone renovuota 12 daugiabučių namų. Gyventojai sako, kad prieš renovaciją namuose buvo šalta, bet šildymas ir mokesčiai  dideli,  o  būsto vertė maža,  nes prasta išvaizda. Be to, teršiama aplinka.

Po renovacijos situacija pasikeitė: tapo šilčiau,  apie  50 proc. atpigo šildymas, todėl sumažėjo mokesčiai, pakilo buto vertė, pagerėjo namo išvaizda, mažiau teršiama aplinka.

Alytaus rajono savivaldybės informacija